20° Parçalı az bulutlu
 • EURO
  Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home/gazete/domains/mucadelegazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 127
 • DOLAR
  Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home/gazete/domains/mucadelegazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 131

ZOR ZAMANDA HEP BİRLİKTE TÜRKİYE OLMALIYIZ

Ahmet Baskındağlı - 5 Mart 2020 05:33 A A

 

            Atalarımız ne güzel söylemiş; Su uyur, düşman uyumaz. Ayıdan post, düşmandan dost olmaz. Bir musibet, bin nasihatten evladır. Vatan sevgisi imandandır. Sinsi ve içten pazarlıklı düşmanlarımızın yüzyıllardır uygulamaya çalıştıkları Büyük Ortadoğu Projesi oyununda hedef Türkiye’dir. Bu oyuna gelmeyelim ve bu oyunu bozalım. Küresel güçlerin planlarını bertaraf edelim.

            Söz konusu vatansa; Parti, vakıf, dernek, tarikat, kulüp vs hepimiz biriz, beraberiz Türkiye’yiz. Vatanımız varsa her şeyimiz var demektir. Vatanı savunmak hepimizin maddi ve manevi görevidir. Bedel ödemeden vatana sahip olunmaz ve korunmaz. Yediden yetmişe vatanımız için gönüllü olarak her zaman hazırız.

            Konuşmaya, istişareye, sükunete her zamankinden her zamankinden daha fazla riayet etmemiz gereken süreçten geçmekteyiz. Türkiye şu anda savaş halindedir. Asker ocağı peygamber ocağıdır. Mehmetçiklerimiz kınalı kuzularımızdır. Millet olarak üç yerde kına yakarız. Evlenecek olan kıza kına yakarız, kocasına eş olması için, kurban olacak koça kına yakarız. Allah’a kurban olması için. Analar askere göndereceği yavrusuna kına yakar, vatana kurban olması için. Ağlarsa anam ağlar, gayrisi yalan ağlar. Mille olarak bağımsızlık bizim değişmez karakterimizdir. Ailelerimiz bizleri askere gönderirken, evladım ya gazi, ya şehit ol, başka türlü hakkımı helal etmem diyerek bu kutsal göreve uğurluyorlar. Çünkü askerliğin doğasında ve inancımızda şehitlik de gazilik de vardır.

            27 Şubat 2020 Perşembe gecesi mübarek Regaip Kandili gecesiydi. Antlaşmalarla yola çıkan dost bildiğimiz içten pazarlıklı sinsi düşmanların kalleşçe Mehmetçiklerimizi Suriye İdlib’de hain saldırıda haince vurarak şehit ettiler. Cuma sabahı Mücadele Gazetesi’ne uğradığımda gazete sahibi Ömürlü Aydın Suriye İdlib’de 33 şehidimiz var deyince gözlerimiz yaşardı. Yaralı gazilerimizden şahadet şerbetini içenlerle şehit sayısı 36 ya çıkmış.

            Millet, devlet, aile, bayrak, din yüzyıllardır bu topraklarda savaş verilmekte ve yüzyıllardır bunları temsilen ezanlar, salalar okunmaktadır. Camilerde müezzinler tekbir getirirken, cephede de kınalı kuzular Mehmetçiklerimiz aynı tekbirlerle düşmanın üzerine hücum etmektedir. Bu iman, vatan şuurunun gereğidir. Vatan şuurunun temelinde aile olmadan, ana ata bilinmeden, ne devlet şekillenir, ne millet şekillenir, ne de bağımsızlık kurulur.

            Şehitlerimizin ocaklarında gözyaşı var, acı var, ayrılık var, bunların ötesinde iç dünyalarında başka bir şeref, huzur ve güven var. İşte bu samimi teslimiyet, hiçbir düşman gücün yok edemeyeceği atadan ve dinden gelen vatan şuurudur. Bu zor günde hepimiz bir ve beraber TÜRKİYE olalım.

            Kurtuluş Savaşı’nda yanımızda Pakistan’dı. Kıbrıs çıkarmasında yanımızda Libya idi. KKTC’ni tanıyan bizden başka kimse yok. Bunlardan başka dünyada güvenilir, sadık ve sadakatli dostumuz yok. Ne Nato’ya, ne ABD’ne, ne AB’ne, ne Rusya’ya ihtiyacımız yok. Gölge etmeyin başka ihsan istemiyoruz. Müslüman Türk Milleti olarak bize bizden fayda var. Bundan sonra hedefimiz dünyadaki tüm şer güçlere karşı kendi birliğimiz kurmak olmalıdır.

            36 Mehmetçiğimizin şahadeti millet olarak hepimizi derinden sarstı, yüreklerimizi yaktı. Allah şehitlerimize rahmet eylesin, yaralı gazilerimize acil şifalar dilerim.Milletçe başımız sağ olsun.

            Düşman gül atmaz, düşman düşmana rahmet okumaz.

Bu haber 6177 kez okundu.
Aydın Matbaası
Ahmet Baskındağlı - 05:33 A A
BENZER HABERLER

MUSTAFAKEMALPAŞA HAVA DURUMU

31 Mayıs 2020 PAZAR
20°
 • PTS 21.4°
 • SAL 19.1°
 • ÇAR 19.2°

YAZARLARIMIZ

 • BU RAMAZAN MEKTEBİNDE NASIL EVDE GEÇİYOR RAMAZAN

                Saygıdeğer kardeşlerim bu yılki Ramazan-ı Şerif ayının koronovirüs salgın hastalığı nedeniyle Bilim Kurulu’nun almış olduğu sokağa çıkmama, sosyal mesafe, maske takma, dezenfekte, camilerde cemaatle namaz kılınmaması, okulların kapanması, berber ve kuaförlerim, büyük alış-veriş yerlerinin, kapalı çarşıların kapanması, şehirlerarası otobüs seferlerinin kaldırılması gibi tedbirlere uyarak buruk da olsa, evlerimizde adeta kampa çekilmiş, itifaka girmiş […]
 • ESNAFIM BİÇİM BİÇİM

  Çoook büyük sorumluluk gerektirir esnaflık. Eğer sorumluluklar bilinmezse, halk seni sorumlu tutar. Artık iki kişi olman gerekir. Kendin ve dükkanın. Özgürlük denen kavram sizin için artık yok hükmündedir. Müşterine karşı takındığın tavırdır bazen insanı esnaf yapan. “bozuk yoksa sonra verirsin” ya da” zeytinim kötü abi sana gelmez” gibi şeyleri belirtmektir. Bak şimdi “bozuk yoksa kalsın” […]
 • Meryem Durmus
  Beslenme Uzmanı ve Diyetisyen
  4 MAKALE YAZDI

  “Ramazanda Beslenmede Dikkat Edilecek Noktalar”

  Hoş Geldin RAMAZAN Meryem Durmuş 11 ayın sultanı Ramazan geldi.  Ramazan ayının ilk günlerindeyiz ve bu dönemde beslenmemize daha özen göstermeliyiz. Ramazanda asıl amacın beden ve ruhu terbiye etmek , nefsimize sahip çıkmak olduğunu hatırlamalıyız. Bunu başarabildiğimiz takdirde iftarda zaten aşırıya kaçmadan bedenin ihtiyacı kadar besin tüketip sahura uygun beslenmeyi sağlamış oluruz. Ramazanla birlikte karbonhidrat […]

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

 • 01
  İlçede Hurda Araçlar Toplanıyor
  Mustafakemalpaşa Madeni Eşya Esnaf Odası Başkanı Önder Aydın, federasyon tarafından alınan hurda araçların toplatılması kararıyla ilgili basın açıklaması yaptı.
 • 02
  TOKİ Kuraları Bu Ay Çekilecek
  Yurt genelinde yapımı planlanan 100 Bin sosyal konut için kuralar bu ay içerisinde çekilecek. 694 adet konutun İlçeye yapılacağı TOKİ Konutları için başvuranların heyecanlı bekleyişi bu ay bitecek. TOKİ yetkililerinden alınan bilgiye göre, yatay mimari anlayışıyla İstanbul başta olmak üzere 81 ilde 2+1 ve 3+1 planında yapılacak olan 100 bin sosyal konut için 16 Aralık […]
 • 03
  Belediye Personeline Sigara Bırakma Eğitimi
  Mustafakemalpaşa Belediyesi çalışanlarına, Dr. Emine Melis Çinçe tarafından Sigarayı Bırakma ve Kanser hakkında eğitim verildi.
 • 04
  ERKEN TEŞHİS İÇİN KANSER TARAMALARI ÖNEMLİ!
  Erken teşhis için kanser taramalarının oldukça önem arz ettiğini belirten Bursa İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Halim Ömer Kaşıkcı, vatandaşları geç olmadan ücretsiz kanser taramalarını yaptırmaya davet etti.
 • 05
  Atkı ve Bereler Hazır Olsun
  Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünün verilerine göre Kar yağışı Marmara Bölgesinde Bursa ve ilçelerinde etkili olacak.