Parçalı bulutlu
 • EURO 7.29
 • DOLAR 6.62

Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü Çalışmalarına Başladı

Manşet - 17 Şubat 2020 05:36 A A

Belediye tarihinin en kapsamlı tarım projesini hayata geçirdiklerini açıklayan Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar, ‘‘Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü’müz çalışmalara başladı. Meyvelerini en kısa sürede toplayacağız. Yapacağımız çalışmalarla çiftçimizi güzel günler bekliyor” dedi. Mustafakemalpaşa’nın Marmara Ovasının en verimli ve bereketli topraklarına sahip olduğunu belirten Başkan Mehmet Kanar, hizmetlerinin odağında istihdam, yeşil sanayileşme, turizm ve özellikle tarımın geldiğini ifade ederek, meclisten oy çokluğu geçen Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü’nün bu anlamda mihenk taşı olacağını söyledi.

‘Tarımda marka ve merkezi konumda olacağız’ Başkan Kanar, “Tarım ve hayvancılığın sektörel gelişme alanlarında katma değer sağlayacak Ar-Ge çalışmalarından, yerli tohum ıslah çalışmalarına, alternatif tarım eğitimlerinden Türkiye’ye örnek olan Karaoğlan Manda Evi gibi spot projeler için yöresel marka ve organik ürünlerin satışına kadar tarımsal kalkınmayı destekleyen geniş bir yelpazede hizmet vereceğiz’ dedi.  “İlçemizde tarımın desteklenmesi ve geliştirilmesi maksadıyla kırsal mahallelerde yaşayan vatandaşların refah seviyesini en üst düzeye çıkaracak hizmeti sunmanın gururunu yaşıyorum” diyen Başkan Kanar, İlçe Tarım Müdürlüğü, ziraat odaları ve üniversitenin de yer aldığı bir sistem içinde koordineli çalışarak Mustafakemalpaşalı çiftçilere destek sağlayacaklarını bildirdi. Mehmet Kanar, bölgenin yapısına göre en uygun mahsulün ekimi ve alternatif ürün çeşitliliğini sağlanması ve yönlendirme yapılmasından, tarımsal istihdam olanaklarının arttırılması ile hayvancılık faaliyetlerinde ekonomiyi geliştirmek ve tarım birliğini kurmanın öncelikli hedefleri olduğunu söyledi. Çiftçilere yönelik girişimlerin olumlu sonuç verdiğini açıklayan Belediye Başkanı Mehmet Kanar, pancarda polar oranının yüzde 12’ye yükseldiğini belirterek, domates yetiştiricilerine alternatif olarak pancar ekmelerini önerdi.

Bu haber 3326 kez okundu.
Manşet - 05:36 A A
BENZER HABERLER

MUSTAFAKEMALPAŞA HAVA DURUMU

31 Mart 2020 SALI
 • ÇAR 10.1°
 • PER 13.5°
 • CUM 9.8°

YAZARLARIMIZ

 • SAĞLIKLI RUHLARLA KORONOVİRÜS SALGININI TÜRKİYEMİZDEN DEFEDELİM

              Her şeyi ile tüm insanlığa örnek olmuş, İslam’ın son peygamberi ve bizim peygamberimiz Hz Muhammed (SAV) bin dört yüz küsur yıl önce kendisi uygulayıp ve sonra da sahabesine aktif ve sağlıklı bir yaşam sürmeleri için sağlıkla ilgili bazı tavsiyeleri:             ‘Çörek otuna kıymet veriniz, muhakkak ki o ölümden başka her derde devadır.’             ‘Zeytinyağını […]
 • ESNAFIM BİÇİM BİÇİM

  Çoook büyük sorumluluk gerektirir esnaflık. Eğer sorumluluklar bilinmezse, halk seni sorumlu tutar. Artık iki kişi olman gerekir. Kendin ve dükkanın. Özgürlük denen kavram sizin için artık yok hükmündedir. Müşterine karşı takındığın tavırdır bazen insanı esnaf yapan. “bozuk yoksa sonra verirsin” ya da” zeytinim kötü abi sana gelmez” gibi şeyleri belirtmektir. Bak şimdi “bozuk yoksa kalsın” […]
 • Fernando Muslera’nın Korona Virüsü Yorumu

  Özellikle ‘twitter’da zaman öldürmüyorum. Genelde 280 karakterle sınırlı bu (a)sosyal medyadaki mesnetsiz, saçma sapan, skandal, sosyal bağnazlığın ürünü paylaşımları, bu paylaşımlara tepkileri, ‘retwett’leri ( 1 )  televizyonlardaki bâzı programlardan veya haber sitelerinden haberdar oluyorum. Garip olansa bu  (a)sosyal medyanın çöplüğünde öten ‘horoz’ların ve gıdaklayan ‘tavuk’ların çoğunun akademisyen, oyuncu, milletvekili, yazar, çizer, gazeteci…. olması. Amaçları ise […]

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

 • 01
  İlçede Hurda Araçlar Toplanıyor
  Mustafakemalpaşa Madeni Eşya Esnaf Odası Başkanı Önder Aydın, federasyon tarafından alınan hurda araçların toplatılması kararıyla ilgili basın açıklaması yaptı.
 • 02
  TOKİ Kuraları Bu Ay Çekilecek
  Yurt genelinde yapımı planlanan 100 Bin sosyal konut için kuralar bu ay içerisinde çekilecek. 694 adet konutun İlçeye yapılacağı TOKİ Konutları için başvuranların heyecanlı bekleyişi bu ay bitecek. TOKİ yetkililerinden alınan bilgiye göre, yatay mimari anlayışıyla İstanbul başta olmak üzere 81 ilde 2+1 ve 3+1 planında yapılacak olan 100 bin sosyal konut için 16 Aralık […]
 • 03
  Belediye Personeline Sigara Bırakma Eğitimi
  Mustafakemalpaşa Belediyesi çalışanlarına, Dr. Emine Melis Çinçe tarafından Sigarayı Bırakma ve Kanser hakkında eğitim verildi.
 • 04
  ERKEN TEŞHİS İÇİN KANSER TARAMALARI ÖNEMLİ!
  Erken teşhis için kanser taramalarının oldukça önem arz ettiğini belirten Bursa İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Halim Ömer Kaşıkcı, vatandaşları geç olmadan ücretsiz kanser taramalarını yaptırmaya davet etti.
 • 05
  Karatecilerden Başkan Kanar’a Ziyaret
  Anadolu Yıldızlar Ligine katılmaya hak kazanan Mustafakemalpaşa Belediyesporlu karateciler Belediye Başkanı Mehmet Kanar’ı ziyaret etti.
Video Sponsoru: PikGold