YAZARLAR

Tüm Yazıları Tahir Saatçı

PAT’DA DAN…

07.08.2019 08:46

 

Nedense, orman yangınları genelde deniz gören yerlerde çıkar. Denilir ki; Dikkatsiz piknikçilerin mangalından çıkan yangın hektarlarca cennet mekanı, birkaç saat içinde cehenneme çeviren, Otuyla, Ağacıyla, Ceylanı, Kirpisi, Sincabıyla bir dünya dolu varlığı güzelliği yok eder, durdurulması çok güç bir katliama neden olur, denir.

Yangın söndürülür, arda kalan görüntü sanki ölçülmüş, biçilmiş bir şekil almış. Nasıl oluyorsa Allah’ın hikmetimidir? Yoksa gücün mü?

Bir bakmışsınız yanan o yere 2-3 yıl sonra görkemli bir otel’cik pat’da dan konduruvermişler. Yanan yer boş duracak değil ya, ağaçlandırmaya da gerek yok. Değerlendirmek için ne yapmalı, tabii ki, bilmem kaç yıldızlı otel. Amaç turist çekmek. Turist çekerken de, 40-50 yıl sonrası düşünülmemek veya bana ne cilik ön plana çıkınca da, Sincaplar, Kirpiler,Ceylanlar canlı, canlı yanıyor. Ne yanmadık ot ne de ağaç kalıyor. O güzelim ormanlarımız yavaş yavaş yok oluyor rant uğruna, çıkar uğruna.

İlçenin Bursa Caddesinde Etibank’a giderken sağda, dönüşte sol’da inşaat için binaları yıkıldığı görmüşsünüzdür.

Ve o binalar yıkılırken, yıllanmış bir ağacımız da  kime zararı oldu ise, acımasızca yere indirilmiş. O civardaki esnafların, insanların yetkililere ricası; Ne olur, ikinci bir ağacın daha kesilmesine izin vermeyin. Tüm yetkiliere duyurulur.

Haberler

Gündem

Genç motorcular dünya evine girdi

Gündem

Borsa Önünde Pompalı Dehşet

Gündem

Başkan Kanar'dan Geleneksel Aşure İkramı

Dünya

Kurtuluş coşkusu 97.yılında

Spor

Amatör Kulüplere Destek

Gündem

Duyarsız Sürücüler Hayatı Zorlaştırıyor

Gündem

Mezarlıklar Çiçek Açtı

Gündem

Başkan Kanar Personelle Bayramlaştı

Gündem

Kurban Pazarı Alıcıyı da Satıcıyı da Memnun Etti

Gündem

Başkan Kanardan Sert Açıklama

Gündem

Kayıp Çocuktan 8 Gündür Haber Alınamıyor

Gündem

Orman Yangını 13 Saatte Söndürülebildi