Kısa süreli yağmur
 • EURO 7.19
 • DOLAR 6.45

Tabiat Magandaları Yine Yaptı Yapacağını

Manşet - 11 Şubat 2020 16:01 A A

Hafta sonunu Suuçtu Tabiat Parkında geçirmek isteyen vatandaşlar, gördükleri manzaralar karşısında şaşkınlık yaşadı. Her mevsim ortaya çıkan tabiat magandaları, tahta korkulukları kırarak ateş yakıp keyif yaptı. Keyifleri biten magandalar alkol şişelerini de sağa sola attı.

Geçtiğimiz Cumartesi günü beklenen kar yağışının başlamasıyla birlikte, hafta sonu tatilini ailece geçirmek için Suuçtu Tabiat parkına giden herkes, gördükleri manzara karşısında şoke oldu. Parktaki birçok noktada yakılan ateş izlerini ve sağa sola atılan alkol şişelerini gören vatandaşlar adeta kahroldu. Üstelik yakılan ateşlerin, Tahta korkuluklardan sökülen yada kırılan tahtalardan yakılması bu kadarına da pes dedirtti. Yaz mevsiminde de benzer manzaralara sebep olan Tabiat magandaları doğal mirasa ve kamu malına zarar verdi.  

BAŞKAN KANAR’DAN TEPKİ 

Belediye Başkanı Mehmet Kanar, ziyaretçilerin karşılaştıkları manzara karşısında duyduğu üzüntüyü kendi sosyal medya hesabından paylaştı. Mehmet Kanar mesajında ‘Suuçtu Tabiat Parkı’nda karşılaştığımız bu nahoş görüntüler bizleri derinden üzdü. Bir takım kendini bilmez kimselerin, etrafa içki şişelerini atıp korkulukları kırıp yakacak kadar acınası duruma düşmelerinden bir Mustafakemalpaşalı olarak utanç duydum. Özellikle kamu malına verilen zararın vebali ödenemez. Duyarlı vatandaşlarımızdan ricamız bu gibi art niyetli kişileri gören ve duyanların Belediye Zabıta ekiplerimize ve güvenlik güçlerimize bildirmeli. Lütfen, el birliğiyle doğal mirasımıza sahip çıkalım.’ sözlerine yer verdi.

VATANDAŞLARDAN KAMERA ÖNERİSİ

Yaşanan olayların ardından görüşlerini bildiren vatandaşlar, bölgede birkaç adet kamera olması durumunda, bu tür magandalık olaylarının yaşanmasının bir nebze de olsa önüne geçilebileceğini belirtti.

Bu haber 1912 kez okundu.
Manşet - 16:01 A A
BENZER HABERLER

MUSTAFAKEMALPAŞA HAVA DURUMU

28 Mart 2020 CUMARTESİ
 • PAZ 7.0°
 • PTS 15.9°
 • SAL 13.3°

YAZARLARIMIZ

 • MİSAFİRİ OLDUĞUMUZ BU DÜNYANIN SONUNDA ÖLÜM VAR

  Bulunduğumuz çevreden, ilçeden, ilden, Türkiye’mizden, dünyanın birçok yerinden her gün ölüm haberleri geliyor. Canlı yayınlarda televizyonlar, cep telefonları, kameralar başkalarının ölümlerini gözümüzün önüne getiriyor. Başkalarının ölümünü seyretmekten, konuşmaktan, kendi akıbetimizi unutuyoruz. Ama ölüm sırasının bir gün bize de geleceğini pek düşünmüyoruz. Kendimizi bütün ölümlerin dışında tutuyoruz. Sanki ölüm, başkalarına mahsus bir olay gibi düşünüyor ve […]
 • ESNAFIM BİÇİM BİÇİM

  Çoook büyük sorumluluk gerektirir esnaflık. Eğer sorumluluklar bilinmezse, halk seni sorumlu tutar. Artık iki kişi olman gerekir. Kendin ve dükkanın. Özgürlük denen kavram sizin için artık yok hükmündedir. Müşterine karşı takındığın tavırdır bazen insanı esnaf yapan. “bozuk yoksa sonra verirsin” ya da” zeytinim kötü abi sana gelmez” gibi şeyleri belirtmektir. Bak şimdi “bozuk yoksa kalsın” […]
 • Mustafakemalpaşa’ya Mektup

  Sevgili Kasabam, Sen de doğmadım ben. 60’lı yılların ilk yarısında güzelim ülkemin en doğusundan önce senin bir köyüne, 3 – 4 yıl sonra da sana geldim müdür babamın tâyiniyle. O zamanlar 14 Eylül İlkokulu yeni açılmış bir okuldu ve sevgili babam o okulun ilk müdürüydü. İki kardeşim ve ben o okuldan mezun olduk ortaokul öğrencisi […]

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

 • 01
  İlçede Hurda Araçlar Toplanıyor
  Mustafakemalpaşa Madeni Eşya Esnaf Odası Başkanı Önder Aydın, federasyon tarafından alınan hurda araçların toplatılması kararıyla ilgili basın açıklaması yaptı.
 • 02
  TOKİ Kuraları Bu Ay Çekilecek
  Yurt genelinde yapımı planlanan 100 Bin sosyal konut için kuralar bu ay içerisinde çekilecek. 694 adet konutun İlçeye yapılacağı TOKİ Konutları için başvuranların heyecanlı bekleyişi bu ay bitecek. TOKİ yetkililerinden alınan bilgiye göre, yatay mimari anlayışıyla İstanbul başta olmak üzere 81 ilde 2+1 ve 3+1 planında yapılacak olan 100 bin sosyal konut için 16 Aralık […]
 • 03
  ERKEN TEŞHİS İÇİN KANSER TARAMALARI ÖNEMLİ!
  Erken teşhis için kanser taramalarının oldukça önem arz ettiğini belirten Bursa İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Halim Ömer Kaşıkcı, vatandaşları geç olmadan ücretsiz kanser taramalarını yaptırmaya davet etti.
 • 04
  Belediye Personeline Sigara Bırakma Eğitimi
  Mustafakemalpaşa Belediyesi çalışanlarına, Dr. Emine Melis Çinçe tarafından Sigarayı Bırakma ve Kanser hakkında eğitim verildi.
 • 05
  Karatecilerden Başkan Kanar’a Ziyaret
  Anadolu Yıldızlar Ligine katılmaya hak kazanan Mustafakemalpaşa Belediyesporlu karateciler Belediye Başkanı Mehmet Kanar’ı ziyaret etti.
Video Sponsoru: PikGold