32° Parçalı bulutlu

Tabiat Magandaları Yine Yaptı Yapacağını

Manşet - 11 Şubat 2020 16:01 A A

Hafta sonunu Suuçtu Tabiat Parkında geçirmek isteyen vatandaşlar, gördükleri manzaralar karşısında şaşkınlık yaşadı. Her mevsim ortaya çıkan tabiat magandaları, tahta korkulukları kırarak ateş yakıp keyif yaptı. Keyifleri biten magandalar alkol şişelerini de sağa sola attı.

Geçtiğimiz Cumartesi günü beklenen kar yağışının başlamasıyla birlikte, hafta sonu tatilini ailece geçirmek için Suuçtu Tabiat parkına giden herkes, gördükleri manzara karşısında şoke oldu. Parktaki birçok noktada yakılan ateş izlerini ve sağa sola atılan alkol şişelerini gören vatandaşlar adeta kahroldu. Üstelik yakılan ateşlerin, Tahta korkuluklardan sökülen yada kırılan tahtalardan yakılması bu kadarına da pes dedirtti. Yaz mevsiminde de benzer manzaralara sebep olan Tabiat magandaları doğal mirasa ve kamu malına zarar verdi.  

BAŞKAN KANAR’DAN TEPKİ 

Belediye Başkanı Mehmet Kanar, ziyaretçilerin karşılaştıkları manzara karşısında duyduğu üzüntüyü kendi sosyal medya hesabından paylaştı. Mehmet Kanar mesajında ‘Suuçtu Tabiat Parkı’nda karşılaştığımız bu nahoş görüntüler bizleri derinden üzdü. Bir takım kendini bilmez kimselerin, etrafa içki şişelerini atıp korkulukları kırıp yakacak kadar acınası duruma düşmelerinden bir Mustafakemalpaşalı olarak utanç duydum. Özellikle kamu malına verilen zararın vebali ödenemez. Duyarlı vatandaşlarımızdan ricamız bu gibi art niyetli kişileri gören ve duyanların Belediye Zabıta ekiplerimize ve güvenlik güçlerimize bildirmeli. Lütfen, el birliğiyle doğal mirasımıza sahip çıkalım.’ sözlerine yer verdi.

VATANDAŞLARDAN KAMERA ÖNERİSİ

Yaşanan olayların ardından görüşlerini bildiren vatandaşlar, bölgede birkaç adet kamera olması durumunda, bu tür magandalık olaylarının yaşanmasının bir nebze de olsa önüne geçilebileceğini belirtti.

Bu haber 2082 kez okundu.
Muradiye Sarnıç Tesisleri
Manşet - 16:01 A A
BENZER HABERLER

MUSTAFAKEMALPAŞA HAVA DURUMU

29 Eylül 2020 SALI
32°
 • ÇAR 21.8°
 • PER 23.0°
 • CUM 25.3°

YAZARLARIMIZ

 • YARDIMLAŞMANIN ÖNEMİ

     Son din İslam dini, Müslümanları bir bütün olarak görür. Bu yüzden son peygamber, bizim peygamberimiz, Hz. Muhammed (S.A.V.) Müslümanları bir bedenin organlarına benzetmiştir. Bu organlar arasındaki ilişkinin güçlendirilmesi bedenin uyumlu çalışmasını sağlar. Bunun gibi, toplumun bireyleri arasındaki bağın güçlendirilmesi de toplumsal uyumun sağlanması için önemlidir. Bundan dolayı İslam dini toplumun üyeleri arasında yardımlaşma ve […]
 • ESNAFIM BİÇİM BİÇİM

  Çoook büyük sorumluluk gerektirir esnaflık. Eğer sorumluluklar bilinmezse, halk seni sorumlu tutar. Artık iki kişi olman gerekir. Kendin ve dükkanın. Özgürlük denen kavram sizin için artık yok hükmündedir. Müşterine karşı takındığın tavırdır bazen insanı esnaf yapan. “bozuk yoksa sonra verirsin” ya da” zeytinim kötü abi sana gelmez” gibi şeyleri belirtmektir. Bak şimdi “bozuk yoksa kalsın” […]
 • Çağın Alperenler’inden :  Seyyid Ahmed Arvâsî

  Çağın Alperenler’inden :  Seyyid Ahmed Arvâsî ( 1932 – 31 Aralık 1988 )   Önce;  hemşehrim,  baba dostu, yazar, Bursa Eğitim Enstitüsü’nde de ders veren hocam, ülkücü dev, alperen S. Ahmed Arvâsî’den  bir anekdota yer vereyim:   Ahmed Arvâsî’nin 50’li yıllarda (1959 galiba) tâyini Balıkesir – Savaştepe İlköğretmen  Okulu’na çıkar. Geldiği Ağrı, genelde  bütün doğu; açlık, […]
 • Meryem Durmus
  Beslenme Uzmanı ve Diyetisyen
  4 MAKALE YAZDI

  “Ramazanda Beslenmede Dikkat Edilecek Noktalar”

  Hoş Geldin RAMAZAN Meryem Durmuş 11 ayın sultanı Ramazan geldi.  Ramazan ayının ilk günlerindeyiz ve bu dönemde beslenmemize daha özen göstermeliyiz. Ramazanda asıl amacın beden ve ruhu terbiye etmek , nefsimize sahip çıkmak olduğunu hatırlamalıyız. Bunu başarabildiğimiz takdirde iftarda zaten aşırıya kaçmadan bedenin ihtiyacı kadar besin tüketip sahura uygun beslenmeyi sağlamış oluruz. Ramazanla birlikte karbonhidrat […]

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

 • 01
  İlçede Hurda Araçlar Toplanıyor
  Mustafakemalpaşa Madeni Eşya Esnaf Odası Başkanı Önder Aydın, federasyon tarafından alınan hurda araçların toplatılması kararıyla ilgili basın açıklaması yaptı.
 • 02
  İl Kadın Kolları Yönetimi Belli Oldu
  Bursa İl Kadın Kolları Başkanı Emel Gözükara Durmaz, yeni yönetim kurulu üyelerinin belirlenmesi çalışmalarını sonuçlandırdıklarını söyledi.
 • 03
  Belediye Personeline Sigara Bırakma Eğitimi
  Mustafakemalpaşa Belediyesi çalışanlarına, Dr. Emine Melis Çinçe tarafından Sigarayı Bırakma ve Kanser hakkında eğitim verildi.
 • 04
  ERKEN TEŞHİS İÇİN KANSER TARAMALARI ÖNEMLİ!
  Erken teşhis için kanser taramalarının oldukça önem arz ettiğini belirten Bursa İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Halim Ömer Kaşıkcı, vatandaşları geç olmadan ücretsiz kanser taramalarını yaptırmaya davet etti.
 • 05
  TOKİ Kuraları Bu Ay Çekilecek
  Yurt genelinde yapımı planlanan 100 Bin sosyal konut için kuralar bu ay içerisinde çekilecek. 694 adet konutun İlçeye yapılacağı TOKİ Konutları için başvuranların heyecanlı bekleyişi bu ay bitecek. TOKİ yetkililerinden alınan bilgiye göre, yatay mimari anlayışıyla İstanbul başta olmak üzere 81 ilde 2+1 ve 3+1 planında yapılacak olan 100 bin sosyal konut için 16 Aralık […]