Kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur
 • EURO 7.19
 • DOLAR 6.45

Muhtarlardan DSİ Çıkarması

Manşet - 10 Mart 2020 06:31 A A

 

Geçtiğimiz günlerde Toprak toplulaştırması için bir araya gelen muhtarlar bu kez Ak Parti İlçe Başkanı Hallaçoğlu ile birlikte DSİ Bölge Müdürlüğüne gitti. Mustafakemalpaşa’da yapılacak toprak toplulaştırmanın, sulama sistemiyle birlikte yapılmasını isteyen 17 Muhtar, Ak Parti İlçe Başkanı Murat Hallaçoğlu’yla birlikte, DSİ 1’nci Bölge Müdürü Hayati Çelenk’e ziyarete gitti.

Ziyarette, Azatlı, Tepecik, Yeşilova, Ormankadı, Kumkadı, Doğancı, Yamanlı, Yaveli, Ayazköy, Karaoğlan, Aralık, Üçbeyli, Çördük, Demireli ve Alaseyid, köylerinde yapılacak toplulaştırma sonucu yaşanacak, aksaklıklar DSİ Bölge Müdürü Hayati Çelenk’e aktarıldı. Muhtarlar toprak toplulaştırma ile birlikte, sulama projesinin de yapılması gerektiğini dile getirdi. Sulama projesinin gerçekleştirilebilmesi için, baraj yapılmasını gerektiğini söyleyen muhtarlar, şu anki mevcut kanalet sistemiyle, toplulaştırmanın yapılamayacağı, cazibeli sulama projesinin mutlaka yapılması ve bu proje yapıldıktan sonra toplulaştırma yapılması konusunda fikir birliği içerisinde olduklarını söyledi. DSİ 1’nci Bölge Müdürü Hayati Çelenk ise, projenin büyük bir proje olduğunun altını çizerek, “Toplulaştırma projesi başlı başına büyük bir proje, birde sulama projesiyle birleştiğinde ortaya daha büyük bir proje çıkıyor. Bu konuda çalışmalara başlayalım, bu süreçte çiftçilerimizin mağdur olmaması için de bir takım önlemler alalım” dedi. Toplantı sonucunda, toprak toplulaştırma yapılacak bölgelerde yapılamayan, Arazi satışları, ÇKS sistemi ve Tarsim sigorta sisteminin yapılabilmesine karar verilirken, toprak toplulaştırma işleminin biraz yavaşlatılıp, sulama projesiyle birlikte yeniden değerlendirilmesine karar verildi.

Bu haber 3743 kez okundu.
Manşet - 06:31 A A
BENZER HABERLER

MUSTAFAKEMALPAŞA HAVA DURUMU

29 Mart 2020 PAZAR
 • PTS 13.5°
 • SAL 16.1°
 • ÇAR 12.3°

YAZARLARIMIZ

 • MİSAFİRİ OLDUĞUMUZ BU DÜNYANIN SONUNDA ÖLÜM VAR

  Bulunduğumuz çevreden, ilçeden, ilden, Türkiye’mizden, dünyanın birçok yerinden her gün ölüm haberleri geliyor. Canlı yayınlarda televizyonlar, cep telefonları, kameralar başkalarının ölümlerini gözümüzün önüne getiriyor. Başkalarının ölümünü seyretmekten, konuşmaktan, kendi akıbetimizi unutuyoruz. Ama ölüm sırasının bir gün bize de geleceğini pek düşünmüyoruz. Kendimizi bütün ölümlerin dışında tutuyoruz. Sanki ölüm, başkalarına mahsus bir olay gibi düşünüyor ve […]
 • ESNAFIM BİÇİM BİÇİM

  Çoook büyük sorumluluk gerektirir esnaflık. Eğer sorumluluklar bilinmezse, halk seni sorumlu tutar. Artık iki kişi olman gerekir. Kendin ve dükkanın. Özgürlük denen kavram sizin için artık yok hükmündedir. Müşterine karşı takındığın tavırdır bazen insanı esnaf yapan. “bozuk yoksa sonra verirsin” ya da” zeytinim kötü abi sana gelmez” gibi şeyleri belirtmektir. Bak şimdi “bozuk yoksa kalsın” […]
 • Mustafakemalpaşa’ya Mektup

  Sevgili Kasabam, Sen de doğmadım ben. 60’lı yılların ilk yarısında güzelim ülkemin en doğusundan önce senin bir köyüne, 3 – 4 yıl sonra da sana geldim müdür babamın tâyiniyle. O zamanlar 14 Eylül İlkokulu yeni açılmış bir okuldu ve sevgili babam o okulun ilk müdürüydü. İki kardeşim ve ben o okuldan mezun olduk ortaokul öğrencisi […]

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

 • 01
  İlçede Hurda Araçlar Toplanıyor
  Mustafakemalpaşa Madeni Eşya Esnaf Odası Başkanı Önder Aydın, federasyon tarafından alınan hurda araçların toplatılması kararıyla ilgili basın açıklaması yaptı.
 • 02
  TOKİ Kuraları Bu Ay Çekilecek
  Yurt genelinde yapımı planlanan 100 Bin sosyal konut için kuralar bu ay içerisinde çekilecek. 694 adet konutun İlçeye yapılacağı TOKİ Konutları için başvuranların heyecanlı bekleyişi bu ay bitecek. TOKİ yetkililerinden alınan bilgiye göre, yatay mimari anlayışıyla İstanbul başta olmak üzere 81 ilde 2+1 ve 3+1 planında yapılacak olan 100 bin sosyal konut için 16 Aralık […]
 • 03
  Belediye Personeline Sigara Bırakma Eğitimi
  Mustafakemalpaşa Belediyesi çalışanlarına, Dr. Emine Melis Çinçe tarafından Sigarayı Bırakma ve Kanser hakkında eğitim verildi.
 • 04
  ERKEN TEŞHİS İÇİN KANSER TARAMALARI ÖNEMLİ!
  Erken teşhis için kanser taramalarının oldukça önem arz ettiğini belirten Bursa İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Halim Ömer Kaşıkcı, vatandaşları geç olmadan ücretsiz kanser taramalarını yaptırmaya davet etti.
 • 05
  Karatecilerden Başkan Kanar’a Ziyaret
  Anadolu Yıldızlar Ligine katılmaya hak kazanan Mustafakemalpaşa Belediyesporlu karateciler Belediye Başkanı Mehmet Kanar’ı ziyaret etti.
Video Sponsoru: PikGold