Açık

KOMİSYONLAR BELİRLENDİ

Genel - 16 Nisan 2021 11:12 A A

 

Faaliyet raporunun oylandığı meclis toplantısı yapıldı.

Mustafakemalpaşa Belediye Meclisi Nisan Ayı Olağan Toplantısı’nda bir yıl süreyle ihtisas komisyonlarında görev yapacak meclis üyeleri belirlendi.

İhtisas komisyonları, her siyasi parti grubunun ve bağımsız üyelerin meclisteki üye sayısının meclis üye tam sayısına oranlanması suretiyle oluşturuldu.

5 kişiden oluşan komisyon üyeleri, Nisan 2022 tarihine kadar görev yapacak şekilde oluşturuldu.

Nüfusu 100 binin üzerinde olan belediyelerde kurulması zorunlu olan Plan ve Bütçe Komisyonu ile Bayındırlık ve İmar Komisyonu 2 AK Parti, 1 MHP, 1 İYİ Parti ve 1 CHP’li üyeden oluştu.

Bağımsız meclis üyelerinin hiçbir komisyonda görev almadığı toplantıda, Mustafakemalpaşa Belediyesi’nin 2020 Yılı Faaliyet Raporu da ‘oy çokluğu’ ile meclisten geçti.

Çeşitli imar konularının görüşülerek komisyon üyelerinin belirlendiği Mustafakemalpaşa Belediye Meclisi Nisan Ayı Toplantısı’nda, 2020 Faaliyet Raporu da gündeme geldi.

2019 yılında oy birliği ile meclisten geçen faaliyet raporuna bu yıl muhalefet üyeleri red oyu verdi.

CHP ve İYİ Parti’nin olumsuz oyuna karşılık AK Parti, MHP ve Bağımsız üyelerin kabul oylarıyla 2020 Yılı Faaliyet Raporu meclisten ‘oy çokluğu’ ile geçti.

Toplantıda denetleme kurulu raporu da meclis üyelerinin bilgisine sunuldu.

KOMİSYON ÜYELERİ BELLİ OLDU

Bekir Şahin ve Ali Nadir Özcan (AK Parti) ile Abdullah Yağız’ın (MHP) encümen üyesi, Zahir Ferik’in (MHP) ise Meclis 1. Başkanvekili seçildiği toplantıda, 5393 Sayılı Belediye Kanunu’na istinaden 2022 Yılı Nisan ayı meclis birleşimine kadar ihtisas komisyonlarında görev yapacak üyeler şu isimlerden oluştu;

PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU ÜYELERİ: Nuray Laçiner ve Ali Can Taşkın (AK Parti), Abdullah Yağız (MHP), Süleyman Yasin Dede (CHP), İsa Söğüt (İYİ Parti)

BAYINDIRLIK VE İMAR KOMİSYONU ÜYELERİ: Semih Türkcan ve Levent Görgün (AK Parti), Mahmut Gök (MHP), Arif İsmet Betin (İYİ Parti), Elçin Demiroğlu (CHP)

ULAŞTIRMA VE TRAFİK KOMİSYONU ÜYELERİ: Metin Pehlivan ve Turan Kargalı (AK Parti), Erdem Erdoğan (MHP), Gürkan Esen (CHP), Bahadır Güngör (İYİ Parti)

TARIM-HAYVANCILIK VE ORMAN KOMİSYONU ÜYELERİ: Nazmi Seymen ve Ali Nadir Özcan (AK Parti), Erdem Erdoğan (MHP), Derya Deniz Kanar (İYİ Parti), Onurhan Gülsün (CHP)

KÜLTÜR VE TURİZM KOMİSYONU ÜYELERİ: İsmail Fidan ve Fatma Kocaman (AK Parti), Zahir Ferik (MHP), Hasan Büyükakmanlar (İYİ Parti), Saltuk Buğra Ata (İYİ Parti)

Bu haber 131 kez okundu.
Muradiye Sarnıç Tesisleri
Genel - 11:12 A A
BENZER HABERLER

MUSTAFAKEMALPAŞA HAVA DURUMU

12 Mayıs 2021 ÇARŞAMBA
 • PER 24.2°
 • CUM 24.7°
 • CTS 25.6°

YAZARLARIMIZ

 • RAMAZAN OKULUNDAN BUGÜN MEZUN OLUYORUZ

  Ramazan ayı okulu dünya hayatının provasıdır, reçetesidir. Ramazan okulunda öğrendiklerimizi tüm ömrümüzde, hayatımızın her safhasında uygulama ve yaşama gayretinde olalım ki Cenab-ı Allah’ın da rızalığını kazanan kullardan oluruz inşallah. Geçen yıl olduğu gibi, bu yıl da Ramazan ayı COVİD 19 salgın musibeti ve pandemi maske, mesafe, hijyen, eve kapanma, kısıtlama tedbirleri ile geçti. Teravih namazı […]
 • ESNAFIM BİÇİM BİÇİM

  Çoook büyük sorumluluk gerektirir esnaflık. Eğer sorumluluklar bilinmezse, halk seni sorumlu tutar. Artık iki kişi olman gerekir. Kendin ve dükkanın. Özgürlük denen kavram sizin için artık yok hükmündedir. Müşterine karşı takındığın tavırdır bazen insanı esnaf yapan. “bozuk yoksa sonra verirsin” ya da” zeytinim kötü abi sana gelmez” gibi şeyleri belirtmektir. Bak şimdi “bozuk yoksa kalsın” […]
 • Ramazanda Beslenme Önerileri

  Ramazan ayı, oruç tutanlar için beslenme ve yaşam şeklinin değiştiği bir aydır. Her açıdan arınma ayı olan ramazan doğru ve sağlıklı beslenildiği takdirde sindirim sisteminizin dinlenmesine ve sağlığınızın korunmasına katkıda bulunur. Günün büyük bir kısmını vücut aç ve susuz geçirirken iftar ile birlikte besin alımı başlar. İftar ve sahur arasındaki kısa vakitte doğru beslenmek oldukça […]
 • Şiirlerimden

  Ağacım Anne ağacım kesilmiş Pencereyi açmak istemiyorum Görmemek için Karşıdaki beton yığınını   Erik ağacının yerinde Yeller esiyor şimdi anne Oysa o ağacın dallarında Kuşlar gibiydik biz çocukken   Hamzabey, 11 Şubat 2021, 12.34   Necip Şen İçin                                – Bütün Rumeliler’i 1973’te doğmuş Türkiye’de, Mevsimlerin birinde. Sonra büyümüş, boy atmış, Dünyâ netleşmiş gözlerinin […]
 • Meryem Durmus
  Beslenme Uzmanı ve Diyetisyen
  4 MAKALE YAZDI

  “Ramazanda Beslenmede Dikkat Edilecek Noktalar”

  Hoş Geldin RAMAZAN Meryem Durmuş 11 ayın sultanı Ramazan geldi.  Ramazan ayının ilk günlerindeyiz ve bu dönemde beslenmemize daha özen göstermeliyiz. Ramazanda asıl amacın beden ve ruhu terbiye etmek , nefsimize sahip çıkmak olduğunu hatırlamalıyız. Bunu başarabildiğimiz takdirde iftarda zaten aşırıya kaçmadan bedenin ihtiyacı kadar besin tüketip sahura uygun beslenmeyi sağlamış oluruz. Ramazanla birlikte karbonhidrat […]
 • Hikmet-i Hükümet ve İfade Özgürlüğü İkilemi

  Fransızca’daki La Raison D’etat ifadesiyle benzerliği bulunan hikmet-i hükümet kavramı bir ülkenin çıkarlarının söz konusu olduğu durumlarda önceden uygulanan yasa ve kuralların bir süreliğini (?) askıya alınması ve belli bir grubun bu yasalardan muaf tutulması anlamına gelir. Belli bir grubu kutsayıp, yücelten böyle bir anlayışta bu grubun yapıp edeceği her türlü faaliyet yine ülkenin faydası […]

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

 • 01
  İlçede Hurda Araçlar Toplanıyor
  Mustafakemalpaşa Madeni Eşya Esnaf Odası Başkanı Önder Aydın, federasyon tarafından alınan hurda araçların toplatılması kararıyla ilgili basın açıklaması yaptı.
 • 02
  İl Kadın Kolları Yönetimi Belli Oldu
  Bursa İl Kadın Kolları Başkanı Emel Gözükara Durmaz, yeni yönetim kurulu üyelerinin belirlenmesi çalışmalarını sonuçlandırdıklarını söyledi.
 • 03
  Belediye Personeline Sigara Bırakma Eğitimi
  Mustafakemalpaşa Belediyesi çalışanlarına, Dr. Emine Melis Çinçe tarafından Sigarayı Bırakma ve Kanser hakkında eğitim verildi.
 • 04
  TOKİ Kuraları Bu Ay Çekilecek
  Yurt genelinde yapımı planlanan 100 Bin sosyal konut için kuralar bu ay içerisinde çekilecek. 694 adet konutun İlçeye yapılacağı TOKİ Konutları için başvuranların heyecanlı bekleyişi bu ay bitecek. TOKİ yetkililerinden alınan bilgiye göre, yatay mimari anlayışıyla İstanbul başta olmak üzere 81 ilde 2+1 ve 3+1 planında yapılacak olan 100 bin sosyal konut için 16 Aralık […]
 • 05
  Atkı ve Bereler Hazır Olsun
  Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünün verilerine göre Kar yağışı Marmara Bölgesinde Bursa ve ilçelerinde etkili olacak.