Parçalı az bulutlu

Kasım Acılarla Geçti  

H. Kutsi Kaya - 2 Aralık 2020 08:56 A A

Dört Acı – 1| Doktor Ali Murat Dilek

( 1972 – 18 Kasım 2020 )

 

Ali Murat’ın oturduğum apartmanın karşısında bulunan bir apartmanın üst katındaki bir dâirede âile hekimi olarak çalıştığını ebeveynimin âile hekimi olması dolayısıyla biliyordum.

 

Ali Murat’la Tanışmamız

 

Kendisini Mart 2009 Mahallî Seçimleri esnâsında tanışmıştım. MHP’den Mustafakemalpaşa Belediye Başkanlığı’na aday olmuştu. Seçilememiş olsa da MHP’yi %23.536 oy oranıyla  ilçede ikinci partiye taşımıştı.

 

Sonrasında ağabey – kardeşliğimiz daha da pekişmişti. Hatta bir keresinde bir rahatsızlığımdan yatakta iken annemin ricâsıyla beni dâiremde ziyârete gelmişti. Samimî sohbetin ardından giderken eşimin ertesi gün kendisine uğramasını ve yazacağı reçeteyi almasını söylemişti. O rahatsızlığımı onun yazdığı ilaçlarla atlatmıştım.

 

Akabinde kitaplarla devâm etti Ali Murat’la ağabey – kardeşliğimiz. Koliyle târih ağırlıklı kitaplar gönderirdi bana, ben de ona çeşitli kitaplar gönderirdim. Hatta bâ’zen beni mahçup ederek bana eczahâne kalfası aracılığıyla zarf içinde para gönderirdi kitapların karşılığı olarak.

 

Ali Murat’ı Son Görüşüm

 

2017 olmalı. İYİ Parti’nin kurulduğu günlerdi. Bir keresinde evden çıkıp Adnan Menderes Meydanı’na gitmiştim. İYİ Partililer açıklamalarda bulunuyorlardı. Oturdum bir banka. Onları dinlerken Ali Murat geldi. Koluma girdi. Belediye Başkanlığı’nın solundaki bir masaya oturduk. Meydanın çevresindeki çay ocaklarının birinden gelen çayları içtik. O, yeni oluşum hakkında konuştu.

 

Bir ara meydandan ayrılarak, caddeye çıktık. Bir giysi mağazasına girdik. O, orada mağaza sâhibiyle biraz sohbet etti. Tam çıkarken vitrinde gördüğü bir tişörtü işâret edip onun çıkarılmasını ve hediye paket yapılmasını ricâ etti. Sonrasında da o hediye paketini bana verdi.

 

 – Kutsi Ağabey bu sana, diyerek.

 

Teşekkür ettim Ali Murat’a. Vedâlaştık ve ayrıldık. Bir daha da Ali Murat’ı hiç görmedim.

2017’de emekliye ayrıldığını ve aynı yıl geleneksel ve tamamlayıcı tıp üzerine özel bir klinik

açtığını duymuştum ama ne yazık ki ‘hayırlı olsun’a gidememiştim.

 

Ali Murat Dilek’in Hakk’a Yürüyüşü ( 18 Kasım 2020 )

 

Özellikle korona virüsü salgınının artması sebebiyle kendimi eve kapadığım günlerdi. 2020’nin Ekim ayının ikinci yarısı olmalı. Bir gün telefonda görüştüğüm bir arkadaştan, Ali Murat’ın Bursa’da özel bir hastahânede rahatsızlıkları sebebiyle yoğun bakımda tedâvi gördüğünü öğrenmiştim.

 

Sonrası en acısı: 1 aya yakın hayata tutunma mücâdelesinden sonra rahatsızlıklarına yenik düştü ve Hakk’a yürüdü.

 

Son söz: Tertemiz yüzlü, merhamet sâhibi, yardımsever, gönül ehli, mütevâzı… biriydi Ali Murat Dilek. Günlerdir böyle bir kardeşimi kaybetmenin acısı içindeyim. İyi bilirdim. Haklarımı helâl ediyorum. Rabbim gani gani rahmet eylesin.

 

 

Bu haber 2030 kez okundu.
Muradiye Sarnıç Tesisleri
H. Kutsi Kaya - 08:56 A A
BENZER HABERLER

MUSTAFAKEMALPAŞA HAVA DURUMU

22 Ocak 2021 CUMA
 • CTS 7.0°
 • PAZ 9.0°
 • PTS 9.9°

YAZARLARIMIZ

 • TOPLUMSAL DAYANIŞMA VE DİN KARDEŞLİĞİ

    İnsanın sağlıklı bir şekilde varlığını sürdürebilmesi için toplum hayatına ihtiyacı vardır. İnsanın mutluluğu ve huzuru ise toplumun huzuru ve mutluluğudur. Toplum halinde yaşamanın dinî, ahlakî ve örfî birtakım kuralları vardır. Toplumsal yardımlaşma ve dayanışmanın temeli olan bu kurallara uyulduğu ölçüde fert ve toplum huzura erme imkânı bulmaktadır. Bu kurallardan birisi de Yüce Kitabımız Kur’an’da […]
 • ESNAFIM BİÇİM BİÇİM

  Çoook büyük sorumluluk gerektirir esnaflık. Eğer sorumluluklar bilinmezse, halk seni sorumlu tutar. Artık iki kişi olman gerekir. Kendin ve dükkanın. Özgürlük denen kavram sizin için artık yok hükmündedir. Müşterine karşı takındığın tavırdır bazen insanı esnaf yapan. “bozuk yoksa sonra verirsin” ya da” zeytinim kötü abi sana gelmez” gibi şeyleri belirtmektir. Bak şimdi “bozuk yoksa kalsın” […]
 • BİTKİ ÇAYLARINI KULLANIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN NOKTALAR

    Bitkiler yüzyıllardır beslenme, sağlığı koruma ve çeşitli hastalıkları tedavi etme başta olmak üzere farklı amaçlarla insanlar tarafından kullanılagelmiştir. Günümüzde bitkisel çayların birçoğu hoş lezzetleri için (elma, böğürtlen çayı vb.) tüketilmekte ve bir kısım bitkisel çay ise sağlığı koruyucu olarak (antioksidan etkisiyle yeşil çay gibi) ya da günlük rahatsızlıklar diye adlandırdığımız soğuk algınlığı, yorgunluk, hazımsızlık, […]
 • Bir Makale Yüzünden Başıma Gelenler

      Hâfızamı zorluyorum lise yıllarımdaki Türkçe-Edebiyat öğretmenlerimi hatırlamak için. Hasan Süloğlu vardı mesela. Kısaya yakın bir boy, göçmen edâsı bir Türkçe ile konuşur dururdu. Tek maaşlı geçim derdinde sıradan biriydi.   Sonraları bir diğeri Mehmet Akıncı idi. Siyah, kıvırcık saçlı, çok kötü bir Türkçe’yle konuşan biriydi. Bize boyuna garip kaçakçı hikâyeleri okurdu. Hatırladığım kitaplardan […]
 • Meryem Durmus
  Beslenme Uzmanı ve Diyetisyen
  4 MAKALE YAZDI

  “Ramazanda Beslenmede Dikkat Edilecek Noktalar”

  Hoş Geldin RAMAZAN Meryem Durmuş 11 ayın sultanı Ramazan geldi.  Ramazan ayının ilk günlerindeyiz ve bu dönemde beslenmemize daha özen göstermeliyiz. Ramazanda asıl amacın beden ve ruhu terbiye etmek , nefsimize sahip çıkmak olduğunu hatırlamalıyız. Bunu başarabildiğimiz takdirde iftarda zaten aşırıya kaçmadan bedenin ihtiyacı kadar besin tüketip sahura uygun beslenmeyi sağlamış oluruz. Ramazanla birlikte karbonhidrat […]
 • Toplum Olarak Yapıcı Eleştiriden Ne Anlıyoruz?

  İnsan varoluşu gereği ve toplum içerisinde yaşamını sürdürmesi dolayısıyla günlük hayatında takdir görme, sevgi hissetme ve onaylanma ihtiyaçları olan bir canlıdır. Bu istekler ölçülü talep edildiğinde ve karşılandığında gayet tabii ve normaldir. Fakat etrafımızdaki insanların bizim hakkımızda ne düşündüğünü haddinden fazla önemsemek, gereğinden fazla beğenilme ve onaylanma arzusu duymaya takıntılı bir hal içerisine girmek bizi […]

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

 • 01
  İlçede Hurda Araçlar Toplanıyor
  Mustafakemalpaşa Madeni Eşya Esnaf Odası Başkanı Önder Aydın, federasyon tarafından alınan hurda araçların toplatılması kararıyla ilgili basın açıklaması yaptı.
 • 02
  İl Kadın Kolları Yönetimi Belli Oldu
  Bursa İl Kadın Kolları Başkanı Emel Gözükara Durmaz, yeni yönetim kurulu üyelerinin belirlenmesi çalışmalarını sonuçlandırdıklarını söyledi.
 • 03
  Belediye Personeline Sigara Bırakma Eğitimi
  Mustafakemalpaşa Belediyesi çalışanlarına, Dr. Emine Melis Çinçe tarafından Sigarayı Bırakma ve Kanser hakkında eğitim verildi.
 • 04
  TOKİ Kuraları Bu Ay Çekilecek
  Yurt genelinde yapımı planlanan 100 Bin sosyal konut için kuralar bu ay içerisinde çekilecek. 694 adet konutun İlçeye yapılacağı TOKİ Konutları için başvuranların heyecanlı bekleyişi bu ay bitecek. TOKİ yetkililerinden alınan bilgiye göre, yatay mimari anlayışıyla İstanbul başta olmak üzere 81 ilde 2+1 ve 3+1 planında yapılacak olan 100 bin sosyal konut için 16 Aralık […]
 • 05
  Atkı ve Bereler Hazır Olsun
  Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünün verilerine göre Kar yağışı Marmara Bölgesinde Bursa ve ilçelerinde etkili olacak.