18° Parçalı az bulutlu

Kanar’dan Taşıyıcılar Kooperatifi’ne ziyaret

Güncel - 21 Ağustos 2020 14:06 A A

30 yıllık koopereatif günümüzde 180 taşıtlık araç filosuyla hizmet veriyor

Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar, Tatkavaklı Taşıyıcılar Kooperatifi’ni ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Başkan Kanar, Beleidye Başkan Yardımcısı Ercan Leblebici’nin katıldığı ziyarette, Tatkavaklı Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Taner Kaymak ve Başkan Yardımcısı Necdet Özdemir ile görüştü.

Tatkavaklı Taşıyıcılar Kooperatifi’nin Tatkavaklı beldesinde yaşayan, mesleği nakliyecilik olan 10 kişinin bir araya gelerek 1979 yılında kurdukları yurtiçi bir nakliyat kooperatifi olduğunu dile getiren Başkan Taner Kaymak, şu an 75 üye ve 180 taşıtlık araç filosu ile hizmet verdiklerini söyledi.

‘Ekip ruhuyla hareket ediyoruz’

Geçmişte nakliyecilik mesleğinin önemli olduğunu, yetkin olmayanların mesleği yapamadıklarını ve zor şartlar altında sürdürülen bir iş kolu olduğunu ifade eden Tatkavaklı Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Taner Kaymak şöyle konuştu; “ Bilgilerini becerilerini ve mesleki yetkinliklerini birleştirdiler. Bu kişiler beldelerinde ekip olmanın ve güç birliği yapmanın vermiş olduğu enerjiyle sürekli gelişim ve büyüme yaptılar. Beldemizin kendi bölgesinde bulunan, adını rahmetle andığımız Türkiye’nin en başarılı iş adamı Vehbi Koç’un 1968 yılında kurmuş olduğu TAT Konserve fabrikasına hem ürün, hem insan gücü ve nakliye hizmetinde destek olmuştur. Çalışma yılları içinde tam bir ekip ruhuyla çalışmış TAT Konserve fabrikasının çıkarlarını kendi çıkarları görmüştür. Günün şartlarına kısa sürede uyum sağlamıştır. Vermiş olduğu hizmet kalitesini artırarak, nakliye anlamında fabrika kapasitesiyle orantılı büyüme gerçekleştirmiştir. Yaptıkları işi nakliyecilik görmemiş, kendi ürünü ve kendi fabrikası olarak benimsemiştir. Ürünü fabrikadan alıp teslim yerine ulaştırılıncaya kadar tüm sorumlulukları üstlenmiştir. Gerek fabrikadaki personelle, satış ekibiyle ve fabrikanın müşterileriyle Sıçak ilişkiler içerisinde işlerini yürütmüş, gerekli gördüğünde iyeleştirme önerilerinde bulunmuştur. Başarılı grafik sayesinde bölgesinde örnek gösterilen yapıya kavuşmuştur. Yine KOÇ Holding kuruluşu olan SEK Süt tesislerinin beldemiz sınırlarında konuşlandırılması sonucu kooperatifimizin mevcut yapısı dışında iş gücüne ihtiyaç doğmuştur. Her türlü yetkinliğe sahip kooperatifimiz derhal ihtiyaç belirlemesi yaparak soğutuculu tır, kamyonlar ve süt taşıma tankerleri alımı yapmıştır. Bölgesinde güçlü filoya sahip olması hizmet konusunda gelişmesi aranan firma olmasına neden olmuştur. Gelişimin ve eğitimin şart olduğuna inanan ekip ruhuyla hareket etmektedir. Sosyal sorumluluk anlayışı çerçevesinde sorumluluklarını unutmamış bölgesinde eğitime ve spor faaliyetlerine destek olmaktadır. Şuan 75 üyemiz ve 180 taşıtlık araç filomuzla hizmet vermekteyiz ” dedi.

Bu haber 5823 kez okundu.
Muradiye Sarnıç Tesisleri
Güncel - 14:06 A A
BENZER HABERLER

MUSTAFAKEMALPAŞA HAVA DURUMU

30 Eylül 2020 ÇARŞAMBA
18°
 • PER 22.9°
 • CUM 25.9°
 • CTS 28.4°

YAZARLARIMIZ

 • AİLEDE SEVGİ VE SAYGI

    İnsanlar arasındaki ilişkilerin en önemli kuralı sevgi ve saygıdır. Bu yüzden her insan çevresinden sevgi ve saygı bekler. Sevgili Peygamberimiz (SAV)  in bu konuda çok güzel bir sözü vardır: ‘İnsan, kendisine nasıl davranılmasını istiyorsa, başkalarına karşı da öyle davranmalıdır.’ Yani kendimize sevgi ve saygı gösterilmesini istiyorsak, biz de herkese sevgi ve saygı göstermeliyiz. Bunun […]
 • ESNAFIM BİÇİM BİÇİM

  Çoook büyük sorumluluk gerektirir esnaflık. Eğer sorumluluklar bilinmezse, halk seni sorumlu tutar. Artık iki kişi olman gerekir. Kendin ve dükkanın. Özgürlük denen kavram sizin için artık yok hükmündedir. Müşterine karşı takındığın tavırdır bazen insanı esnaf yapan. “bozuk yoksa sonra verirsin” ya da” zeytinim kötü abi sana gelmez” gibi şeyleri belirtmektir. Bak şimdi “bozuk yoksa kalsın” […]
 • Dil Yanlışları ( 417 – 428 )

    417) Toplantı 15 gibi başladı.  Haber Türk. Saliha Çolak, 2 Mart 2020, 19.01 Doğrusu: Toplantı saat 15 civârında başladı.   418) Yürüyerek Bâbil havaya gittik. Haber Türk, Çetin Çetiner, 3 Mart 2020, 13.30 Doğrusu: Yürüyerek Bâbil Havaalanı’na gittik.      419) Suriyeliler meramet gösteriyorlar. K24. Metehan Demir, 3 Mart 2020, 14.11  Doğrusu: Suriyeliler merhâmet gösteriyorlar. […]
 • Meryem Durmus
  Beslenme Uzmanı ve Diyetisyen
  4 MAKALE YAZDI

  “Ramazanda Beslenmede Dikkat Edilecek Noktalar”

  Hoş Geldin RAMAZAN Meryem Durmuş 11 ayın sultanı Ramazan geldi.  Ramazan ayının ilk günlerindeyiz ve bu dönemde beslenmemize daha özen göstermeliyiz. Ramazanda asıl amacın beden ve ruhu terbiye etmek , nefsimize sahip çıkmak olduğunu hatırlamalıyız. Bunu başarabildiğimiz takdirde iftarda zaten aşırıya kaçmadan bedenin ihtiyacı kadar besin tüketip sahura uygun beslenmeyi sağlamış oluruz. Ramazanla birlikte karbonhidrat […]

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

 • 01
  İlçede Hurda Araçlar Toplanıyor
  Mustafakemalpaşa Madeni Eşya Esnaf Odası Başkanı Önder Aydın, federasyon tarafından alınan hurda araçların toplatılması kararıyla ilgili basın açıklaması yaptı.
 • 02
  İl Kadın Kolları Yönetimi Belli Oldu
  Bursa İl Kadın Kolları Başkanı Emel Gözükara Durmaz, yeni yönetim kurulu üyelerinin belirlenmesi çalışmalarını sonuçlandırdıklarını söyledi.
 • 03
  Belediye Personeline Sigara Bırakma Eğitimi
  Mustafakemalpaşa Belediyesi çalışanlarına, Dr. Emine Melis Çinçe tarafından Sigarayı Bırakma ve Kanser hakkında eğitim verildi.
 • 04
  ERKEN TEŞHİS İÇİN KANSER TARAMALARI ÖNEMLİ!
  Erken teşhis için kanser taramalarının oldukça önem arz ettiğini belirten Bursa İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Halim Ömer Kaşıkcı, vatandaşları geç olmadan ücretsiz kanser taramalarını yaptırmaya davet etti.
 • 05
  TOKİ Kuraları Bu Ay Çekilecek
  Yurt genelinde yapımı planlanan 100 Bin sosyal konut için kuralar bu ay içerisinde çekilecek. 694 adet konutun İlçeye yapılacağı TOKİ Konutları için başvuranların heyecanlı bekleyişi bu ay bitecek. TOKİ yetkililerinden alınan bilgiye göre, yatay mimari anlayışıyla İstanbul başta olmak üzere 81 ilde 2+1 ve 3+1 planında yapılacak olan 100 bin sosyal konut için 16 Aralık […]