18° Parçalı az bulutlu

Kamu malını yıktılar, yaktılar !

Güncel - 19 Ağustos 2020 05:43 A A

 

Erkızı Tepesi’ndeki vandallık görüntüleri kamuoyunda büyük tepki çekti.

 

Türkiye’de havacılık sporu denildiğinde akla ilk gelen yerlerden biri olan Mustafakemalpaşa’nın Erkızı Tepesi’ndeki seyir alanı vandalların saldırısına uğradı.

Uzun yıllardır Türkiye’nin birçok bölgesinden yamaç paraşütçülerini ağırlayarak Mustafakemalpaşa’daki havacılık sporunun tanıtılmasına ulusal düzeyde olanak sağlayan, doğaseverlerin ve ailelerinde mesire alanı olarak kullandığı Üçbeyli Mahallesi’ndeki Erkızı Tepesi’nde bulunan kamelya, kimliği belirsiz kişilerce tahrip edildi.

Hem kamu malına hem çevreye zarar

420 metre yükseklikteki tepeye çıkarak alkol aldığı iddia edilen şahısların, kamu malı hüviyetindeki kamelyanın ahşap yan çitlerini sökerek, bir kısmını da yaktığı gözlendi.

Alkol şişelerini de kırarak çevreye atan magandaların yarattığı kötü manzara, ertesi gün seyir alanına gelen ailelerin büyük tepkisini çekti.

Gördükleri manzara karşısında şok olduklarını belirterek isyan eden doğasever vatandaşlar; “ İnsanların gölgesinde barındıkları kamelyadan ne istediler? Kamelyanın altında çocuklarımız oynuyordu. Şimdi çocukları koruyacak bir çit kalmamış. İnsanlığın hizmetine yapılmış bir kamelyayı kullanılamaz hale getirmişler. Bunları yapanlar insan olamaz. Kamelyayı da yıkmaya çalışmışlar, kamelya direklerine zarar vermişler ama yıkmayı başaramamışlar. Belediyemizden bu kamelyayı onarmalarını bekliyoruz” diye konuştular.

 

Bu haber 5507 kez okundu.
Muradiye Sarnıç Tesisleri
Güncel - 05:43 A A
BENZER HABERLER

MUSTAFAKEMALPAŞA HAVA DURUMU

30 Eylül 2020 ÇARŞAMBA
18°
 • PER 23.3°
 • CUM 25.8°
 • CTS 28.0°

YAZARLARIMIZ

 • AİLEDE SEVGİ VE SAYGI

    İnsanlar arasındaki ilişkilerin en önemli kuralı sevgi ve saygıdır. Bu yüzden her insan çevresinden sevgi ve saygı bekler. Sevgili Peygamberimiz (SAV)  in bu konuda çok güzel bir sözü vardır: ‘İnsan, kendisine nasıl davranılmasını istiyorsa, başkalarına karşı da öyle davranmalıdır.’ Yani kendimize sevgi ve saygı gösterilmesini istiyorsak, biz de herkese sevgi ve saygı göstermeliyiz. Bunun […]
 • ESNAFIM BİÇİM BİÇİM

  Çoook büyük sorumluluk gerektirir esnaflık. Eğer sorumluluklar bilinmezse, halk seni sorumlu tutar. Artık iki kişi olman gerekir. Kendin ve dükkanın. Özgürlük denen kavram sizin için artık yok hükmündedir. Müşterine karşı takındığın tavırdır bazen insanı esnaf yapan. “bozuk yoksa sonra verirsin” ya da” zeytinim kötü abi sana gelmez” gibi şeyleri belirtmektir. Bak şimdi “bozuk yoksa kalsın” […]
 • Dil Yanlışları ( 417 – 428 )

    417) Toplantı 15 gibi başladı.  Haber Türk. Saliha Çolak, 2 Mart 2020, 19.01 Doğrusu: Toplantı saat 15 civârında başladı.   418) Yürüyerek Bâbil havaya gittik. Haber Türk, Çetin Çetiner, 3 Mart 2020, 13.30 Doğrusu: Yürüyerek Bâbil Havaalanı’na gittik.      419) Suriyeliler meramet gösteriyorlar. K24. Metehan Demir, 3 Mart 2020, 14.11  Doğrusu: Suriyeliler merhâmet gösteriyorlar. […]
 • Meryem Durmus
  Beslenme Uzmanı ve Diyetisyen
  4 MAKALE YAZDI

  “Ramazanda Beslenmede Dikkat Edilecek Noktalar”

  Hoş Geldin RAMAZAN Meryem Durmuş 11 ayın sultanı Ramazan geldi.  Ramazan ayının ilk günlerindeyiz ve bu dönemde beslenmemize daha özen göstermeliyiz. Ramazanda asıl amacın beden ve ruhu terbiye etmek , nefsimize sahip çıkmak olduğunu hatırlamalıyız. Bunu başarabildiğimiz takdirde iftarda zaten aşırıya kaçmadan bedenin ihtiyacı kadar besin tüketip sahura uygun beslenmeyi sağlamış oluruz. Ramazanla birlikte karbonhidrat […]

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

 • 01
  İlçede Hurda Araçlar Toplanıyor
  Mustafakemalpaşa Madeni Eşya Esnaf Odası Başkanı Önder Aydın, federasyon tarafından alınan hurda araçların toplatılması kararıyla ilgili basın açıklaması yaptı.
 • 02
  İl Kadın Kolları Yönetimi Belli Oldu
  Bursa İl Kadın Kolları Başkanı Emel Gözükara Durmaz, yeni yönetim kurulu üyelerinin belirlenmesi çalışmalarını sonuçlandırdıklarını söyledi.
 • 03
  Belediye Personeline Sigara Bırakma Eğitimi
  Mustafakemalpaşa Belediyesi çalışanlarına, Dr. Emine Melis Çinçe tarafından Sigarayı Bırakma ve Kanser hakkında eğitim verildi.
 • 04
  ERKEN TEŞHİS İÇİN KANSER TARAMALARI ÖNEMLİ!
  Erken teşhis için kanser taramalarının oldukça önem arz ettiğini belirten Bursa İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Halim Ömer Kaşıkcı, vatandaşları geç olmadan ücretsiz kanser taramalarını yaptırmaya davet etti.
 • 05
  TOKİ Kuraları Bu Ay Çekilecek
  Yurt genelinde yapımı planlanan 100 Bin sosyal konut için kuralar bu ay içerisinde çekilecek. 694 adet konutun İlçeye yapılacağı TOKİ Konutları için başvuranların heyecanlı bekleyişi bu ay bitecek. TOKİ yetkililerinden alınan bilgiye göre, yatay mimari anlayışıyla İstanbul başta olmak üzere 81 ilde 2+1 ve 3+1 planında yapılacak olan 100 bin sosyal konut için 16 Aralık […]