Parçalı bulutlu
 • EURO 7.31
 • DOLAR 6.62

İyilik Yap İyilik Bul Projesi Sürüyor

Güncel - 19 Şubat 2020 07:47 A A

Mustafakemalpaşa Anaokulu, Çeltikçi Şehit Fedai Çakır İlkokulu ve Mustafakemalpaşa Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Mustafakemalpaşa Ortaokulunun ortaklarından olduğu “İyilik Yap İyilik Bul” E-Twinning projesi başarıyla yürütülmeye devam ediyor. Topluma faydalı bir nesil yetiştirmek için bireylere iyilik yapmanın önemi hakkında bilgiler verip onları iyiliğe teşvik etmek ve saygılı, sorumluluk sahibi, bilinçli nesiller yetiştirmeyi amaçlayan proje ile doğaya, yaşlılara, hayvanlara, çocuklara, engellilere ve tarihi değerlere iyilik gibi temaların ay ay işlenerek, dil, tarih ve unutulan değerleri öğrencilere hatırlatmayı ve adab-ı muaşeret kurallarını hayatlarına aktarmayı sağlıyor. Proje yürütülürken öğrencilerimiz çeşitli web 2.0 araçlarını kullanarak bilişim teknolojileri alanlarında gelişirken çevrimiçi güvenlik ilkelerini de benimseyip çağın gereklerini yerine getirebiliyor. İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe, Çeltikçi Şehit Fedai Çakır İlkokulu Anasınıfı öğretmeni Cemile Muslu, Mustafakemalpaşa Anaokulu Öğretmenlerinden Serpil Çiftçi ve Ödül Gencer ile Mustafakemalpaşa Anadolu İmam Hatip Lisesi İngilizce Öğretmeni ve ilçe e-twinning koordinatörü Bilgen İyisoy ile yanlarındaki öğrencileri geçtiğimiz gün makamında kabul ederek proje hakkında detaylı bilgi aldı.

Proje tanıtımı için gelen öğrencilere birer kitap hediye eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe, “İlçemiz e-twinning platformunda projeleriyle oldukça aktif durumda. Bu projeyle de yeni nesillerin iyilikler, edepli davranışlar ve bilimle harmanlanarak daha da iyi yetiştirilecek. Projede görev alan öğretmenlerimizi ve herkesi kutluyorum” dedi.

Bu haber 3467 kez okundu.
Güncel - 07:47 A A
BENZER HABERLER

MUSTAFAKEMALPAŞA HAVA DURUMU

31 Mart 2020 SALI
 • ÇAR 10.1°
 • PER 13.5°
 • CUM 9.8°

YAZARLARIMIZ

 • SAĞLIKLI RUHLARLA KORONOVİRÜS SALGININI TÜRKİYEMİZDEN DEFEDELİM

              Her şeyi ile tüm insanlığa örnek olmuş, İslam’ın son peygamberi ve bizim peygamberimiz Hz Muhammed (SAV) bin dört yüz küsur yıl önce kendisi uygulayıp ve sonra da sahabesine aktif ve sağlıklı bir yaşam sürmeleri için sağlıkla ilgili bazı tavsiyeleri:             ‘Çörek otuna kıymet veriniz, muhakkak ki o ölümden başka her derde devadır.’             ‘Zeytinyağını […]
 • ESNAFIM BİÇİM BİÇİM

  Çoook büyük sorumluluk gerektirir esnaflık. Eğer sorumluluklar bilinmezse, halk seni sorumlu tutar. Artık iki kişi olman gerekir. Kendin ve dükkanın. Özgürlük denen kavram sizin için artık yok hükmündedir. Müşterine karşı takındığın tavırdır bazen insanı esnaf yapan. “bozuk yoksa sonra verirsin” ya da” zeytinim kötü abi sana gelmez” gibi şeyleri belirtmektir. Bak şimdi “bozuk yoksa kalsın” […]
 • Fernando Muslera’nın Korona Virüsü Yorumu

  Özellikle ‘twitter’da zaman öldürmüyorum. Genelde 280 karakterle sınırlı bu (a)sosyal medyadaki mesnetsiz, saçma sapan, skandal, sosyal bağnazlığın ürünü paylaşımları, bu paylaşımlara tepkileri, ‘retwett’leri ( 1 )  televizyonlardaki bâzı programlardan veya haber sitelerinden haberdar oluyorum. Garip olansa bu  (a)sosyal medyanın çöplüğünde öten ‘horoz’ların ve gıdaklayan ‘tavuk’ların çoğunun akademisyen, oyuncu, milletvekili, yazar, çizer, gazeteci…. olması. Amaçları ise […]

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

 • 01
  İlçede Hurda Araçlar Toplanıyor
  Mustafakemalpaşa Madeni Eşya Esnaf Odası Başkanı Önder Aydın, federasyon tarafından alınan hurda araçların toplatılması kararıyla ilgili basın açıklaması yaptı.
 • 02
  TOKİ Kuraları Bu Ay Çekilecek
  Yurt genelinde yapımı planlanan 100 Bin sosyal konut için kuralar bu ay içerisinde çekilecek. 694 adet konutun İlçeye yapılacağı TOKİ Konutları için başvuranların heyecanlı bekleyişi bu ay bitecek. TOKİ yetkililerinden alınan bilgiye göre, yatay mimari anlayışıyla İstanbul başta olmak üzere 81 ilde 2+1 ve 3+1 planında yapılacak olan 100 bin sosyal konut için 16 Aralık […]
 • 03
  Belediye Personeline Sigara Bırakma Eğitimi
  Mustafakemalpaşa Belediyesi çalışanlarına, Dr. Emine Melis Çinçe tarafından Sigarayı Bırakma ve Kanser hakkında eğitim verildi.
 • 04
  ERKEN TEŞHİS İÇİN KANSER TARAMALARI ÖNEMLİ!
  Erken teşhis için kanser taramalarının oldukça önem arz ettiğini belirten Bursa İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Halim Ömer Kaşıkcı, vatandaşları geç olmadan ücretsiz kanser taramalarını yaptırmaya davet etti.
 • 05
  Karatecilerden Başkan Kanar’a Ziyaret
  Anadolu Yıldızlar Ligine katılmaya hak kazanan Mustafakemalpaşa Belediyesporlu karateciler Belediye Başkanı Mehmet Kanar’ı ziyaret etti.
Video Sponsoru: PikGold