24° Az bulutlu

Hasta Sporculara Arkadaşlarından Vefa ziyareti

Ahmet Baskındağlı - 7 Ekim 2020 05:17 A A

1956 Mustafakemalpaşa doğumlu Cevdet Evcimen; Çimenspor, Orta Mahalle Gençlik Spor, Mustafakemalpaşa Gençlik Spor, Bursa Güvenspor, profesyonel Mustafakemalpaşa Spor kulüplerinde futbol oynadı. Kaptanlık ve antrenörlük yaptı.

Frikikten Duran toplara ve havadan gelen toplara kafa kafa vuruşuyla kalecilerin bir zamanlar korkulu rüyası olan Cevdet Evcimen 2 yıl önce geçirdiği felç hastalığı nedeniyle evinde tedavi görmektedir.

1954 Mustafakemalpaşa doğumlu Pitko lakaplı Salih Yavaş; Çimenspor, Sanayispor, Selimiyespor, Çırpanspor, Güvenspor, Tatkavaklıspor kulüplerinde kalecilik yapmış olan efsane kalecilerden pitko Salih Yavaş yakalandığı hastalık nedeniyle 2012 yılından bu zamana kadar dile kolay 8 yıl evinin odasının camından dışarısını görebilmektedir.

Hastalık, sağlık, fakirlik, zenginlik, gençlik, yaşlılık, mevki makamlarda tüm dünya hayatımız sınav. Beterin beteri var, halimize şükredelim, sabredelim Allah’a hamd edelim. Cenabı Allah tüm hasta kullarına acil şifalar nasip etsin. Çok zor şartlardan geçiyoruz, koronovirüs salgın hastalığı nedeniyle tedbiri elden bırakmayacağız. Bu iki hasta futbolcuyu aynı dönemde futbol oynadığı arkadaşları; kaleci Seyfi Görpe, Eyüp Uçak, Erkan Kartal, Erol Baskındağlı, Bekir Şahin (Belediye meclis üyesi), İsmail Yumurtacı (Matlı Holding Halkla İlişkiler Müdürü), Ahmet Baskındağlı (Mücadele Gazetesi köşe yazarı) pandemi dolayısıyla çok kısa olarak evlerinde ziyaret edip, bir vefa örneği olarak insanlık görevi yapıldı. Hayır duaları alındı. Bizlerin vasıtasıyla tüm ilçe spor camiasına Selamlarını gönderdiler.

Sağlığımızın kıymetini bilelim, dün neydik, bugün ne olduk, yarın ne olacağız.

Bu haber 2947 kez okundu.
Muradiye Sarnıç Tesisleri
Ahmet Baskındağlı - 05:17 A A
BENZER HABERLER

MUSTAFAKEMALPAŞA HAVA DURUMU

20 Ekim 2020 SALI
24°
 • ÇAR °
 • PER °
 • CUM °

YAZARLARIMIZ

 • TABİATIN KORUNMASI, AĞAÇ DİKMEK DİNİMİZİN EMRİDİR

    İnanmış olduğumuz İslamiyet dinimiz bizden yeryüzünün imarını, tabiatın korunmasını istemiş, ağaç dikmeyi, ekin ekmeyi sadakai cariye olarak kabul etmiştir. Sevgili peygamberimiz (SAV)  ‘Müslüman, bir ağaç diker, o ağaçtan insan, hayvan veya kuş istifade ederse bu, kıyamet gününe kadar o kimse için sadaka olur.’ Buyurarak konunun önemine dikkat çekmiştir. Rabbimizin bize ihsan ettiği sayısız nimetlerden […]
 • ESNAFIM BİÇİM BİÇİM

  Çoook büyük sorumluluk gerektirir esnaflık. Eğer sorumluluklar bilinmezse, halk seni sorumlu tutar. Artık iki kişi olman gerekir. Kendin ve dükkanın. Özgürlük denen kavram sizin için artık yok hükmündedir. Müşterine karşı takındığın tavırdır bazen insanı esnaf yapan. “bozuk yoksa sonra verirsin” ya da” zeytinim kötü abi sana gelmez” gibi şeyleri belirtmektir. Bak şimdi “bozuk yoksa kalsın” […]
 • Dil Yanlışları ( 429 – 442  )

    Bu durum, benim içimi incitmiştir. Haber Türk, Engin Altay, 7 Mart 2020, 12.06 Doğrusu: Bu durum, beni incitmiştir.   Maskeler düştü ve acımasızlıkları görüldü. CNN Türk, Süleyman Soylu, 7 Mart 2020, 14.00 Doğrusu: Maskeleri düştü ve acımasızlıkları görüldü.   Hayvanseverler, Manisa’da 13 tâne tavus kuşu besliyor. CNN Türk, kayan yazı, 7 Mart 2020, 14.32 […]
 • Meryem Durmus
  Beslenme Uzmanı ve Diyetisyen
  4 MAKALE YAZDI

  “Ramazanda Beslenmede Dikkat Edilecek Noktalar”

  Hoş Geldin RAMAZAN Meryem Durmuş 11 ayın sultanı Ramazan geldi.  Ramazan ayının ilk günlerindeyiz ve bu dönemde beslenmemize daha özen göstermeliyiz. Ramazanda asıl amacın beden ve ruhu terbiye etmek , nefsimize sahip çıkmak olduğunu hatırlamalıyız. Bunu başarabildiğimiz takdirde iftarda zaten aşırıya kaçmadan bedenin ihtiyacı kadar besin tüketip sahura uygun beslenmeyi sağlamış oluruz. Ramazanla birlikte karbonhidrat […]

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

 • 01
  İlçede Hurda Araçlar Toplanıyor
  Mustafakemalpaşa Madeni Eşya Esnaf Odası Başkanı Önder Aydın, federasyon tarafından alınan hurda araçların toplatılması kararıyla ilgili basın açıklaması yaptı.
 • 02
  İl Kadın Kolları Yönetimi Belli Oldu
  Bursa İl Kadın Kolları Başkanı Emel Gözükara Durmaz, yeni yönetim kurulu üyelerinin belirlenmesi çalışmalarını sonuçlandırdıklarını söyledi.
 • 03
  ERKEN TEŞHİS İÇİN KANSER TARAMALARI ÖNEMLİ!
  Erken teşhis için kanser taramalarının oldukça önem arz ettiğini belirten Bursa İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Halim Ömer Kaşıkcı, vatandaşları geç olmadan ücretsiz kanser taramalarını yaptırmaya davet etti.
 • 04
  Belediye Personeline Sigara Bırakma Eğitimi
  Mustafakemalpaşa Belediyesi çalışanlarına, Dr. Emine Melis Çinçe tarafından Sigarayı Bırakma ve Kanser hakkında eğitim verildi.
 • 05
  TOKİ Kuraları Bu Ay Çekilecek
  Yurt genelinde yapımı planlanan 100 Bin sosyal konut için kuralar bu ay içerisinde çekilecek. 694 adet konutun İlçeye yapılacağı TOKİ Konutları için başvuranların heyecanlı bekleyişi bu ay bitecek. TOKİ yetkililerinden alınan bilgiye göre, yatay mimari anlayışıyla İstanbul başta olmak üzere 81 ilde 2+1 ve 3+1 planında yapılacak olan 100 bin sosyal konut için 16 Aralık […]