Kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur
 • EURO 7.19
 • DOLAR 6.45

Halkın Yoğun Olduğu Yerler Önce Yıkanıyor Sonra İlaçlanıyor

Manşet - 16 Mart 2020 06:08 A A

 

Sağlık Bakanlığı başta olmak üzere Milli Eğitim ve tüm Bakanlıklar Coronavirüs’e karşı çalışmalarını sürdürürken, Mustafakemalpaşa Belediyesi, başta okullar, parklar, camiler, duraklar, toplu taşıma araçları ve alanlarını önce yıkıyor, ardından dezenfekte ediyor.

Bursa’nın hem mahalle hem de fiziksel olarak en büyük ilçesi olan ilçemize Belediye Başkanı Mehmet Kanar’ın özel talimatı ile tedbirleri artırıldı. Mustafakemalpaşa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri yollarda, parklarda yıkama çalışmaları yürütürken, Veterinerlik İşleri Müdürlüğü ekipleri ise virüslere karşı başta okul, hastane ve sağlık merkezleri ile yoğun ve toplu kullanım alanlarının yanı sıra çöp konteynerlerinde ilaçlama çalışmasını aralıksız olarak sürdürüyor.

“BİZ GENEL ÖNLEMLERİ, SİZ KİŞİSEL ÖNLEMLERİNİZİ ALIN”

Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar, öncelikle otobüs durakları, toplu taşıma araçları ve parklarda başlayan temizleme ve ilaçlama çalışmaları hafta sonu ilçede bulunan tüm okullarda devam ettiğini açıkladı. Başkan Mehmet Kanar, “Hükümetimiz, ilgili bakanlıklarımız bu konudaki etkili çalışmaları sürüyor. Bizler de belediyemiz olarak ilçe halkımızın sağlığı, huzuru için onların en yoğun olarak bulundukları tüm noktaları yıkama ve ilaçlama çalışmalarını aralıksız olarak sürdürüyoruz.  Başta okullar olmak üzere, parklar, Pazar yerleri, duraklar, toplu taşıma araçları, meydanlar, hastane çevresi, aile sağlık merkezleri, çarşı, kahve ve kafeler, belediye binamız, düğün salonları, kurs merkezlerimiz olmak üzere tüm noktalar düzenli olarak ilaçlanıyor ve devam edecek. Biz genel önlemleri, Mustafakemalpaşalı değerli vatandaşlarımız da kişisel hijyen konusunda önlemlerini alırsa bu süreci inşallah birlikte atlatacağız‘ şeklinde konuştu.

Bu haber 2660 kez okundu.
Manşet - 06:08 A A
BENZER HABERLER

MUSTAFAKEMALPAŞA HAVA DURUMU

29 Mart 2020 PAZAR
 • PTS 13.5°
 • SAL 16.1°
 • ÇAR 12.3°

YAZARLARIMIZ

 • MİSAFİRİ OLDUĞUMUZ BU DÜNYANIN SONUNDA ÖLÜM VAR

  Bulunduğumuz çevreden, ilçeden, ilden, Türkiye’mizden, dünyanın birçok yerinden her gün ölüm haberleri geliyor. Canlı yayınlarda televizyonlar, cep telefonları, kameralar başkalarının ölümlerini gözümüzün önüne getiriyor. Başkalarının ölümünü seyretmekten, konuşmaktan, kendi akıbetimizi unutuyoruz. Ama ölüm sırasının bir gün bize de geleceğini pek düşünmüyoruz. Kendimizi bütün ölümlerin dışında tutuyoruz. Sanki ölüm, başkalarına mahsus bir olay gibi düşünüyor ve […]
 • ESNAFIM BİÇİM BİÇİM

  Çoook büyük sorumluluk gerektirir esnaflık. Eğer sorumluluklar bilinmezse, halk seni sorumlu tutar. Artık iki kişi olman gerekir. Kendin ve dükkanın. Özgürlük denen kavram sizin için artık yok hükmündedir. Müşterine karşı takındığın tavırdır bazen insanı esnaf yapan. “bozuk yoksa sonra verirsin” ya da” zeytinim kötü abi sana gelmez” gibi şeyleri belirtmektir. Bak şimdi “bozuk yoksa kalsın” […]
 • Mustafakemalpaşa’ya Mektup

  Sevgili Kasabam, Sen de doğmadım ben. 60’lı yılların ilk yarısında güzelim ülkemin en doğusundan önce senin bir köyüne, 3 – 4 yıl sonra da sana geldim müdür babamın tâyiniyle. O zamanlar 14 Eylül İlkokulu yeni açılmış bir okuldu ve sevgili babam o okulun ilk müdürüydü. İki kardeşim ve ben o okuldan mezun olduk ortaokul öğrencisi […]

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

 • 01
  İlçede Hurda Araçlar Toplanıyor
  Mustafakemalpaşa Madeni Eşya Esnaf Odası Başkanı Önder Aydın, federasyon tarafından alınan hurda araçların toplatılması kararıyla ilgili basın açıklaması yaptı.
 • 02
  TOKİ Kuraları Bu Ay Çekilecek
  Yurt genelinde yapımı planlanan 100 Bin sosyal konut için kuralar bu ay içerisinde çekilecek. 694 adet konutun İlçeye yapılacağı TOKİ Konutları için başvuranların heyecanlı bekleyişi bu ay bitecek. TOKİ yetkililerinden alınan bilgiye göre, yatay mimari anlayışıyla İstanbul başta olmak üzere 81 ilde 2+1 ve 3+1 planında yapılacak olan 100 bin sosyal konut için 16 Aralık […]
 • 03
  Belediye Personeline Sigara Bırakma Eğitimi
  Mustafakemalpaşa Belediyesi çalışanlarına, Dr. Emine Melis Çinçe tarafından Sigarayı Bırakma ve Kanser hakkında eğitim verildi.
 • 04
  ERKEN TEŞHİS İÇİN KANSER TARAMALARI ÖNEMLİ!
  Erken teşhis için kanser taramalarının oldukça önem arz ettiğini belirten Bursa İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Halim Ömer Kaşıkcı, vatandaşları geç olmadan ücretsiz kanser taramalarını yaptırmaya davet etti.
 • 05
  Karatecilerden Başkan Kanar’a Ziyaret
  Anadolu Yıldızlar Ligine katılmaya hak kazanan Mustafakemalpaşa Belediyesporlu karateciler Belediye Başkanı Mehmet Kanar’ı ziyaret etti.
Video Sponsoru: PikGold