15° Parçalı bulutlu
 • EURO 6.57
 • DOLAR 6.09

HALKIMIZ SANDIKTA VERDİĞİ OYLA SİYASİLERİ UYARDI

HALKIMIZ SANDIKTA VERDİĞİ OYLA SİYASİLERİ UYARDI
Ahmet Baskındağlı - 29 Ocak 2020 22:37 A A

            Seçimlerden yirmi ay önce AKPARTİ Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan teşkilatlarını uyarmıştı. Metal yorgunu olan arkadaşlar görevlerini bıraksın demişti. Koltukta, mevki ve makamlarda oturanlar bu saltanatlı yerleri bırakmak istemiyorlar, ama İstanbul, Ankara, Bursa, Balıkesir büyükşehir başkanlarının istifaları istenip görevden alınmışlardı.

            Sayın Cumhurbaşkanı bu uyarısıyla, sadece Ankara’nın çalışmasıyla ve rüzgarıyla değil, tabanın tüm teşkilatların taşın altına elini koyup çalışmaları isteniyordu. Gerçek dost acı söyler, acı yazar. Ne yazarsa, ne söylerse; dinini, vatanını, milletini, mukaddes değerlerini ve beldelerini, dürüst çalışanları sevdiğinden yazar ve söyler.

            Ölçümüz hak ve adalet olmalı. Dünya işlerinde de, ahret işlerinde de aşırılıklardan kaçınalım. Orta yolu tercih edelim. Çalışmalarımız gelecek seçimler için değil, gelecek nesiller için olmalıdır. Anlayana sivrisinek saz, anlamayana davul zurna az. Görelim Mevla’m neyler, neylerse güzel eyler, hakkımızda hayreyler inşallah.

            31 Mart 2019 Mahalli idareler yerel seçim sonuçları iktidarımız, muhalefetimiz, milletimiz, ilçemiz ve Türkiye’miz için tam bir mesajdır, derstir, rahmettir. Sandık tam bir röntgen cihazı görevi yapmış ve hatta daha da derinlere inerek adeta tüm dünyanın MR’ını çekerek iktidar partisi başta olmak üzere tüm siyasi oluşumların analizini yapmış ve en önemlisi bürokrasideki kriptoların ve dalkavik tipli bukalemunların maskelerini düşürerek gerçek yüzlerin görülmesini sağlamıştır.

            Sandıktan beytülmalden, hakkı olmayan kimseye maaş ve ücret ödenemez. Gerçek fakirlere, miskinlere, mültecilere yardım edilebilir. Devlet ve belediyeler hiç kimsenin babasının çiftliği değildir. Kul hakkına riayet edilmesi. Ekonomi, yönetimde şeffaflık, ailenin korunması, çocuklara ve kadınlara yönelik şiddetin önlenmesi, alın terine ve üretime önem verilmesi, her türlü terörün ve uyuşturucu mafyasının kökünün kazınması, eğitim, gençlik nereye gidiyor sorununa çare bulunması, her türlü israf saltanatının önüne geçilmesi, laçkalaşmış bürokrasideki disiplinin sağlanması, saygı, sevgi, güven, dürüstlük, doğruluk, dini ve milli ahlaki konuları gibi sorunların çözümlenmesi gerektiğinin röntgenini tüm partilere, milletimiz sandıkta oylarıyla çektiği MR ile ‘Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir! Tekdir ile uslanmayanın budan sonraki seçimde hakkı kötektir.’ Mesajını şimdiden verdi.

            İrade gaspı, maddi olarak hiçbir değerle ölçülemez ve hiçbir maddi değerle satın alınamaz veya karşılığı ödenemez. Oy namustur. Bu yüzden bizim insanımız bilir ki, kul hakkına Allah bile müdahale edip, af yoluna gitmez ve affetmez. Ancak kullar affederse ne ala. Yalnız kulların affıyla da yine iş bitmez.  Ondan sonra da kamu hakkı devreye girer ki, işte onun telafisi de tevili de imkânsızdır. Tabi bu söylediklerime inanıp inanmamak ta bir irade meselesi olduğu için, kimsenin iradesini zorlamak ve kabul ettirmek gibi bir niyetimiz yoktur.

            Hırslan, kinle, öfkeyle, gaspla, kavgayla, dünyanın hiçbir yerinde yönetilen bir toplum ve şehir yoktur. Kendimizi yıpratmayalım, böyle güzel ilçemize ve Türkiye’mize yazık etmeye hiç birimizin hakkı yoktur. Hilelerle, hurdalarla, kaçarak göçerek belediye yönetilemez. Hiçbir hal gizli kapaklı kalmaz ve mutlaka bir yerden patlak verir. Panik yapmaya gerek yok. Doğru sallanır yıkılmaz. Gerçekleri hiç kimse gizleyemez, saklayamaz. Doğru ve gerçekler elbet bir gün ortaya çıkar.

            Toplumlar layık olduğu idare sistemiyle yönetilir ve layık olduğu idareciyi başına seçer. Türkiye genelinde 31 Mart 2019 mahalli seçiminde 1389 belediyeye seçilen bütün belediye başkanları bu ülkenin insanı. Ateşten gömleği giydiler, halkın işlerini üstlendiler, sorumlulukları büyük. Türkiye’ye hizmet verecekler. Ahret hesabını dikkate alarak görev yapmalarını tavsiye ediyor, hepsine kolaylıklar diliyor, Allah yardımcıları olsun.

            NOT: İlahi mesaj

            ‘Zorluklar karşısında yılgınlığa düşmeyin, bu uğurda başınıza gelebilecek acı olaylardan ötürü üzüntüye de kapılmayın. Zira eğer gerçekten inanıyorsanız, eninde sonunda üstün gelecek olan sizlersiniz.’ (Al-i İmran S 139)

            ‘Ayıbın büyüğü, aynısı sende varken başkasını ayıplamandır.’ (Hz Ali ra)

            ‘Zalim yine bir zulme giriftar olur ahir.

            Elbette olur ev yıkanın hanesi viran’ (Ziya Paşa)

Bu haber 2821 kez okundu.
Ahmet Baskındağlı - 22:37 A A
BENZER HABERLER
Aydın Matbaası

MUSTAFAKEMALPAŞA HAVA DURUMU

19 Şubat 2020 ÇARŞAMBA
15°
 • PER 9.5°
 • CUM 2.8°
 • CTS 2.7°

YAZARLARIMIZ

 • BİZE EN BÜYÜK NASİHATTTR ÖLÜM VARDIR UNUTMA

  Toplumları bitiren, yok eden, tarih sahnesinden şey ahlakın yok olmasıdır. Zira ahlak bir toplumun çimentosudur. Hiç ölmeyecekmiş gibi dünya için, yarın ölecekmiş gibi de ahret için çalışmalıyız. İki cihan serverı sevgili peygamberimiz Hz Muhammed (SAV) ‘Ben güzel ahlakı tamamlamak üzere gönderildim.’ buyurmaktadır.             Mehmet Durmaz ağabeyin şahsıma hediye etmiş olduğu18 adet dörtlük şiirleri hepimize nasihat […]
 • SİSTEMİN EĞİTTİKLERİYİZ…

  Kişiler yeteneklerine göre yol almazsa hayatlarında hep sevmedikleri işleri yaparlar ve mecbur oldukları için yaparlar…
 • BUGÜN 14 ŞUBAT

    Yani  ‘’SEVGİLİLER GÜNÜ’’ Dileğim, tüm seven, sevilenlerin ‘’Sevgililer Günü’’ kutlu olsun. Hep sevin, sevilin ve daima sevgi ile birlik ve beraberlik içinde bir ömür boyu ‘’Sevgililer Günü’ nü kutlayın sevdiklerinizle… ……………………………………………………………………….. O GÖZLERİN VAR YA!… İnan, inan bana Gül Yüzlüm O Gözlerin var ya! Benden bir şey saklıyor…   Neden be Gül Yüzlüm, Niye […]

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

 • 01
  Ahmet Er Mesai Arkadaşlarıyla Vedalaştı
  Mustafakemalpaşa Orman İşletme Müdürü olan ve Kastamonu’ya atanan Ahmet Er, İlçede uzun yıllar çalıştığı mesai arkadaşlarıyla yemek yedi ve vedalaştı. Orman Genel Müdürlüğünün İşletme Müdürlerinin Rotasyonuna tabi tutulmasıyla birlikte Mustafakemalpaşa’da 6,5 yıl görev yapan ve hem personeliyle hem de Mustafakemalpaşalı yönetici ve vatandaşlarla uyum içinde çalışarak her kesimin takdirini toplayan Orman İşletme Müdürü Ahmet Er […]
 • 02
  İlçede Hurda Araçlar Toplanıyor
  Mustafakemalpaşa Madeni Eşya Esnaf Odası Başkanı Önder Aydın, federasyon tarafından alınan hurda araçların toplatılması kararıyla ilgili basın açıklaması yaptı.
 • 03
  Musa Çelik Türkiye ve İlçenin Gururu Oldu
  İlçede faaliyet gösteren Gökyüzünün Efsane Kanatları Derneği başkanı Musa Çelik, Avrupa katıldığı yarışmalarda 4 kategoride birden şampiyonluk elde etti. Fransa’da ikamet eden ve aynı zamanda ilçemizde faaliyet gösteren Gökyüzünün Efsane Kanatları Derneği Baaşkanı Musa Çelik, Avrupa uçucu sanat güvercinleri federasyonun düzenlediği yarışmalara katıldı. Almanya Fransa İsviçre Hırvatistan Slovakya Çek Cumhuriyeti Sırbistan ve Türkiye’nin de içinde […]
 • 04
  Belediye Personeline Sigara Bırakma Eğitimi
  Mustafakemalpaşa Belediyesi çalışanlarına, Dr. Emine Melis Çinçe tarafından Sigarayı Bırakma ve Kanser hakkında eğitim verildi.
 • 05
  TOKİ Kuraları Bu Ay Çekilecek
  Yurt genelinde yapımı planlanan 100 Bin sosyal konut için kuralar bu ay içerisinde çekilecek. 694 adet konutun İlçeye yapılacağı TOKİ Konutları için başvuranların heyecanlı bekleyişi bu ay bitecek. TOKİ yetkililerinden alınan bilgiye göre, yatay mimari anlayışıyla İstanbul başta olmak üzere 81 ilde 2+1 ve 3+1 planında yapılacak olan 100 bin sosyal konut için 16 Aralık […]