Açık
 • EURO
  Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home/gazete/domains/mucadelegazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 127
 • DOLAR
  Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home/gazete/domains/mucadelegazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 131

HALKIMIZ SANDIKTA VERDİĞİ OYLA SİYASİLERİ UYARDI

HALKIMIZ SANDIKTA VERDİĞİ OYLA SİYASİLERİ UYARDI
Ahmet Baskındağlı - 29 Ocak 2020 22:37 A A

            Seçimlerden yirmi ay önce AKPARTİ Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan teşkilatlarını uyarmıştı. Metal yorgunu olan arkadaşlar görevlerini bıraksın demişti. Koltukta, mevki ve makamlarda oturanlar bu saltanatlı yerleri bırakmak istemiyorlar, ama İstanbul, Ankara, Bursa, Balıkesir büyükşehir başkanlarının istifaları istenip görevden alınmışlardı.

            Sayın Cumhurbaşkanı bu uyarısıyla, sadece Ankara’nın çalışmasıyla ve rüzgarıyla değil, tabanın tüm teşkilatların taşın altına elini koyup çalışmaları isteniyordu. Gerçek dost acı söyler, acı yazar. Ne yazarsa, ne söylerse; dinini, vatanını, milletini, mukaddes değerlerini ve beldelerini, dürüst çalışanları sevdiğinden yazar ve söyler.

            Ölçümüz hak ve adalet olmalı. Dünya işlerinde de, ahret işlerinde de aşırılıklardan kaçınalım. Orta yolu tercih edelim. Çalışmalarımız gelecek seçimler için değil, gelecek nesiller için olmalıdır. Anlayana sivrisinek saz, anlamayana davul zurna az. Görelim Mevla’m neyler, neylerse güzel eyler, hakkımızda hayreyler inşallah.

            31 Mart 2019 Mahalli idareler yerel seçim sonuçları iktidarımız, muhalefetimiz, milletimiz, ilçemiz ve Türkiye’miz için tam bir mesajdır, derstir, rahmettir. Sandık tam bir röntgen cihazı görevi yapmış ve hatta daha da derinlere inerek adeta tüm dünyanın MR’ını çekerek iktidar partisi başta olmak üzere tüm siyasi oluşumların analizini yapmış ve en önemlisi bürokrasideki kriptoların ve dalkavik tipli bukalemunların maskelerini düşürerek gerçek yüzlerin görülmesini sağlamıştır.

            Sandıktan beytülmalden, hakkı olmayan kimseye maaş ve ücret ödenemez. Gerçek fakirlere, miskinlere, mültecilere yardım edilebilir. Devlet ve belediyeler hiç kimsenin babasının çiftliği değildir. Kul hakkına riayet edilmesi. Ekonomi, yönetimde şeffaflık, ailenin korunması, çocuklara ve kadınlara yönelik şiddetin önlenmesi, alın terine ve üretime önem verilmesi, her türlü terörün ve uyuşturucu mafyasının kökünün kazınması, eğitim, gençlik nereye gidiyor sorununa çare bulunması, her türlü israf saltanatının önüne geçilmesi, laçkalaşmış bürokrasideki disiplinin sağlanması, saygı, sevgi, güven, dürüstlük, doğruluk, dini ve milli ahlaki konuları gibi sorunların çözümlenmesi gerektiğinin röntgenini tüm partilere, milletimiz sandıkta oylarıyla çektiği MR ile ‘Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir! Tekdir ile uslanmayanın budan sonraki seçimde hakkı kötektir.’ Mesajını şimdiden verdi.

            İrade gaspı, maddi olarak hiçbir değerle ölçülemez ve hiçbir maddi değerle satın alınamaz veya karşılığı ödenemez. Oy namustur. Bu yüzden bizim insanımız bilir ki, kul hakkına Allah bile müdahale edip, af yoluna gitmez ve affetmez. Ancak kullar affederse ne ala. Yalnız kulların affıyla da yine iş bitmez.  Ondan sonra da kamu hakkı devreye girer ki, işte onun telafisi de tevili de imkânsızdır. Tabi bu söylediklerime inanıp inanmamak ta bir irade meselesi olduğu için, kimsenin iradesini zorlamak ve kabul ettirmek gibi bir niyetimiz yoktur.

            Hırslan, kinle, öfkeyle, gaspla, kavgayla, dünyanın hiçbir yerinde yönetilen bir toplum ve şehir yoktur. Kendimizi yıpratmayalım, böyle güzel ilçemize ve Türkiye’mize yazık etmeye hiç birimizin hakkı yoktur. Hilelerle, hurdalarla, kaçarak göçerek belediye yönetilemez. Hiçbir hal gizli kapaklı kalmaz ve mutlaka bir yerden patlak verir. Panik yapmaya gerek yok. Doğru sallanır yıkılmaz. Gerçekleri hiç kimse gizleyemez, saklayamaz. Doğru ve gerçekler elbet bir gün ortaya çıkar.

            Toplumlar layık olduğu idare sistemiyle yönetilir ve layık olduğu idareciyi başına seçer. Türkiye genelinde 31 Mart 2019 mahalli seçiminde 1389 belediyeye seçilen bütün belediye başkanları bu ülkenin insanı. Ateşten gömleği giydiler, halkın işlerini üstlendiler, sorumlulukları büyük. Türkiye’ye hizmet verecekler. Ahret hesabını dikkate alarak görev yapmalarını tavsiye ediyor, hepsine kolaylıklar diliyor, Allah yardımcıları olsun.

            NOT: İlahi mesaj

            ‘Zorluklar karşısında yılgınlığa düşmeyin, bu uğurda başınıza gelebilecek acı olaylardan ötürü üzüntüye de kapılmayın. Zira eğer gerçekten inanıyorsanız, eninde sonunda üstün gelecek olan sizlersiniz.’ (Al-i İmran S 139)

            ‘Ayıbın büyüğü, aynısı sende varken başkasını ayıplamandır.’ (Hz Ali ra)

            ‘Zalim yine bir zulme giriftar olur ahir.

            Elbette olur ev yıkanın hanesi viran’ (Ziya Paşa)

Bu haber 4273 kez okundu.
Aydın Matbaası
Ahmet Baskındağlı - 22:37 A A
BENZER HABERLER

MUSTAFAKEMALPAŞA HAVA DURUMU

3 Haziran 2020 ÇARŞAMBA
 • PER 23.4°
 • CUM 28.7°
 • CTS 29.2°

YAZARLARIMIZ

 • BU RAMAZAN MEKTEBİNDE NASIL EVDE GEÇİYOR RAMAZAN

                Saygıdeğer kardeşlerim bu yılki Ramazan-ı Şerif ayının koronovirüs salgın hastalığı nedeniyle Bilim Kurulu’nun almış olduğu sokağa çıkmama, sosyal mesafe, maske takma, dezenfekte, camilerde cemaatle namaz kılınmaması, okulların kapanması, berber ve kuaförlerim, büyük alış-veriş yerlerinin, kapalı çarşıların kapanması, şehirlerarası otobüs seferlerinin kaldırılması gibi tedbirlere uyarak buruk da olsa, evlerimizde adeta kampa çekilmiş, itifaka girmiş […]
 • ESNAFIM BİÇİM BİÇİM

  Çoook büyük sorumluluk gerektirir esnaflık. Eğer sorumluluklar bilinmezse, halk seni sorumlu tutar. Artık iki kişi olman gerekir. Kendin ve dükkanın. Özgürlük denen kavram sizin için artık yok hükmündedir. Müşterine karşı takındığın tavırdır bazen insanı esnaf yapan. “bozuk yoksa sonra verirsin” ya da” zeytinim kötü abi sana gelmez” gibi şeyleri belirtmektir. Bak şimdi “bozuk yoksa kalsın” […]
 • Meryem Durmus
  Beslenme Uzmanı ve Diyetisyen
  4 MAKALE YAZDI

  “Ramazanda Beslenmede Dikkat Edilecek Noktalar”

  Hoş Geldin RAMAZAN Meryem Durmuş 11 ayın sultanı Ramazan geldi.  Ramazan ayının ilk günlerindeyiz ve bu dönemde beslenmemize daha özen göstermeliyiz. Ramazanda asıl amacın beden ve ruhu terbiye etmek , nefsimize sahip çıkmak olduğunu hatırlamalıyız. Bunu başarabildiğimiz takdirde iftarda zaten aşırıya kaçmadan bedenin ihtiyacı kadar besin tüketip sahura uygun beslenmeyi sağlamış oluruz. Ramazanla birlikte karbonhidrat […]

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

 • 01
  İlçede Hurda Araçlar Toplanıyor
  Mustafakemalpaşa Madeni Eşya Esnaf Odası Başkanı Önder Aydın, federasyon tarafından alınan hurda araçların toplatılması kararıyla ilgili basın açıklaması yaptı.
 • 02
  TOKİ Kuraları Bu Ay Çekilecek
  Yurt genelinde yapımı planlanan 100 Bin sosyal konut için kuralar bu ay içerisinde çekilecek. 694 adet konutun İlçeye yapılacağı TOKİ Konutları için başvuranların heyecanlı bekleyişi bu ay bitecek. TOKİ yetkililerinden alınan bilgiye göre, yatay mimari anlayışıyla İstanbul başta olmak üzere 81 ilde 2+1 ve 3+1 planında yapılacak olan 100 bin sosyal konut için 16 Aralık […]
 • 03
  Belediye Personeline Sigara Bırakma Eğitimi
  Mustafakemalpaşa Belediyesi çalışanlarına, Dr. Emine Melis Çinçe tarafından Sigarayı Bırakma ve Kanser hakkında eğitim verildi.
 • 04
  ERKEN TEŞHİS İÇİN KANSER TARAMALARI ÖNEMLİ!
  Erken teşhis için kanser taramalarının oldukça önem arz ettiğini belirten Bursa İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Halim Ömer Kaşıkcı, vatandaşları geç olmadan ücretsiz kanser taramalarını yaptırmaya davet etti.
 • 05
  Atkı ve Bereler Hazır Olsun
  Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünün verilerine göre Kar yağışı Marmara Bölgesinde Bursa ve ilçelerinde etkili olacak.