Gündem

Gündem Haberleri

TOKİ HAL’den İyilik Köprüsü

20.03.2019 11:57
TOKİ HAL’den İyilik Köprüsü

 

Mustafakemalpaşa TOKİ Hamzabey Anadolu Lisesi, dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca yetim çocuk için iyilik köprüsü kurdu. Milli Eğitim Bakanlığı, Eğitim-Bir-Sen, Diyanet İşleri Başkanlığı ve İHH’nın işbirliği ile 2013 yılından bu yana yürütülen ‘Her Sınıfın Yetim Bir Kardeşi Var’ projesine TOKİ Hamzabey Anadolu Lisesi öğrencileri de destek verdi.

Okul Müdürü Niyazi Özdemir, yetim çocukların korunabilmesi ve sağlıklı bireyler olarak yetiştirilebilmesi amacıyla projelendirilen kampanya kapsamında 11-A, 11-C ve 12-A sınıfı öğrencilerine yardım kumbaralarını teslim etti. Her sınıfın bir yetim çocuk ile kardeş olduğu kampanyanın önemine değinen Niyazi Özdemir, köprünün bir ucunda yer alan yetim çocukların bu sayede dışarıdaki tüm tehlikelerden korunarak insani bir yaşam sürme fırsatı bulduğunu diğer ucundaki yardımsever öğrencilerin ise paylaşmayı, bilinçli ve duyarlı olmayı öğrendiğini söyledi.

3 sınıfta eğitim gören yaklaşık 90 öğrencinin her ay sınıflarında 125 TL biriktirerek kampanyaya destek olacağını ifade eden Özdemir; “ Böyle güzel bir projeyi sahiplenen öğrencilerimizi yürekten tebrik ediyorum. ” dedi.

 

Bunları da Beğenebilirsiniz


Gündem Haberleri

Yöresel Ürünlere Muhteşem Festival

Siyasi İlçe Başkanlarından Askerlik Şubesine Dilekçe

Muhtarlar Günü İlçede Törenle Kutlandı

Belediye Meclisinden Mehmetçiğe Tam Destek

Miniklerden Barınağa Ziyaret

Eğitimci Yazar Sıtkı Aslanhan Konferans Verdi