Gündem

Gündem Haberleri

Telefon Dolandırıcılarına Suçüstü Yaptılar

14.09.2018 17:56

* Aşayiş Ekiplerinden Film Gibi Operasyon

Kendisini polis gibi tanıtarak yaşlı bir kadından yüklü miktarda para alan şahıslar, İlçe Emniyetinin sıkı takibi sonucu suçüstü yakalandı.

Önceki gün İlçenin Sabribey mahallesinde ikamet eden 78 yaşındaki Nurkan E isimli yaşlı kadını arayarak kendilerini polis gibi tanıtan iki dolandırıcı, yaşlı kadının paralarını ve altınları alıp apartmandan çıkarken polisler tarafından suçüstü yakalandı.

Film gibi operasyon, bir bankadan yaşlı bir kadının yüklü miktarda EFT yapmak istemesi  üzerine başladı. Durumu haber alan İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı Asayiş Büro Amirliği Ekipleri, yapılan EFT işlemini dondurdu. Bankadan ayrılan kadını takibe alan ekipler, dolandırıcıları yakalamak için kadının evinin çevresinde gizlendi. Dolandırıcılardan biri telefonla konuşarak yaşlı kadının oturduğu binaya girdi. Nurkan E. Polis olduğuna inandığı dolandırıcıya 40 Bin TL değerinde ziynet eşyalarını ve bir miktar para teslim etti. Bina çevresinde önlem alan Sivil polisler, apartmandan çıkan dolandırıcıyı suçüstü yakaladı. Yapılan araştırmada iki kişi oldukları belirlenen dolandırıcılar gözaltına alındı. Yaşlı kadın toplamda 130 Bin TL dolandırılmaktan son anda kurtuldu.

POLİS ELEKTRİKÇİ KILIĞINDA BAKAYA GİRDİ

Yaşlı kadının bir banka hesabına 90 Bin TL EFT yapmak üzere olduğunu öğrenen asayiş ekipleri hemen harekete geçti. Dolandırıcılarında bankada olabileceği şüphesi üzerine Sivil bir polis memuru, omzuna aldığı elektrik kabloları ile birlikte esnaf kılığında bankaya girdi. Polis, yaşlı kadının yaptığı 90 Bin TL’lik EFT işlemini, kadın bankadan çıktıktan sonra dondurdu.

DOLANDIRICILAR TUTUKLANDI

EFT işleminin başarısız olmasının ardından kadının altınlarına göz diken dolandırıcılar, Yaşlı kadının ikametine giderek altınları ve evdeki bir miktar parayı almak istedi. Altın ve paraları siyah bir poşet içinde alarak apartmandan çıkan dolandırıcı, sokakta bekleyen Asayiş ekipleri tarafından kıskıvrak yakalandı. Haklarında hazırlanan evraklarla birlikte adliyeye sevk edilen dolandırıcılar tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 

 

Bunları da Beğenebilirsiniz


Gündem Haberleri

Kavaklıgücü Fark Yaratıyor

Yangın Tatbikatı Gerçeği Aratmadı

Fotoğraf Sanatçıları İlçede Buluştu

Başkan Kurtulan Doğal Aday Adayı

Müdürden Öğretmen ve Öğrencilere Teşekkür

Şüpheli Kazı İddiası