Gündem

Gündem Haberleri

“Şarbon Vakası Yok”

14.09.2018 17:54
“Şarbon Vakası Yok”

 

 

* Şarbon açıklamalarına son noktayı Kaymakam koydu.

CHP İl Başkanı Hüseyin Akkuş’un Mustafakemalpaşa’da şarbon hastalığı olduğuna dair iddiaları içeren açıklamasına, Mustafakemalpaşa Kaymakamı Mustafa Masatlı’dan sert bir cevap geldi. Açıklamaların tamamen mesnetsiz ve doğru olmadığını söyleyen Kaymakam Masatlı, “Herkes sorumluluk düşüncesi içerisinde hareket etmelidir Kimse kafasına göre açıklamalar yaparak kimsenin ekmeği ile oynamasın. İlçemizde kesinlikle şarbon vakası yoktur” dedi.

 

Geçtiğimiz günlerde Cumhuriyet Halk Partisi Bursa İl Başkanı Hüseyin Akkuş, yaptığı basın açıklamasında, Mustafakemalpaşa’da Şarbon vakası görüldüğüne dair söylemler olduğunu dile getirmiş ve CHP Mustafakemalpaşa ilçe teşkilatının konuyu yakından araştırdığını ifade etmişti. Yapılan açıklamada,  Mustafakemalpaşa’da 39 şarbon vakası  görüldüğü ve bu konuyla ilgilenen doktorun da 1 haftalığına izine çıkarıldığı iddiaları yer almıştı. Bu açıklamanın ardından Mustafakemalpaşa başlayan ve Bursa’ya yayılan endişeleri, en yetkili ağızdan yapılan açıklamalar giderdi. Mustafakemalpaşa İlçe Kaymakamı Mustafa Masatlı, dün sabah saatlerinde acil bir toplantı düzenleyerek kamuoyundaki şarbon vakası iddialarına sert bir şekilde nokta koydu.

 

“AÇIKLAMALAR MESNETSİZ VE DOĞRU DEĞİL”

Kaymakam Mustafa Masatlı dün İlçe Tarım Müdürlüğünde yaptığı açıklamalarda, “Bir siyasi parti temsilcisinin yaptığı açıklamalarla Mustafakemalpaşa’da şarbon şüphesi oluşturması büyük bir yanlıştır, İlçemize ve Ülkemize yapılan haksızlık ve zarar  verme girişimidir. İlçemizde kesinlikle Şarbon Vakası yoktur. Mustafakemalpaşa, sadece Bursa’nın yada Marmara’nın tarım ve hayvancılık üssü değil, tüm Türkiye’nin çok önemli bir tarımsal üretim merkezidir. Burada 45 Binden fazla büyükbaş, 70 Bin’den fazla küçükbaş hayvan yetiştiriliyor. Yapılan talihsiz ve mesnetsiz açıklamalar, geçimini hayvancılıkla, et, süt ve sür ürünleri ihracatı ile sağlayan insanların ekmeği ile oynamaktadır. Kimse, kimsenin ekmeği ile oynayamaz.  Konu ile ilgili tüm yetkililer burada, Kent merkezimiz de dahil olmak üzere hiçbir mahallemizde asla şarbon vakası görülmemiştir, hiçbir Vatandaşımız Şarbon Hastalığı iddiasıyla sağlık kurumlarımıza veya  sağlık görevlilerimize müracaat etmemiştir Kimse çıkıp kafasına göre ortaya bir takım iddialar atmasın. Tekrarlamakta fayda görüyorum, Mustafakemalpaşa’mızın tamamında, hiç bir şekilde şarbon vakası söz konusu değildir.Herkesi sorumlu olmaya, Ülkemizi ve Milletimizi düşünmeye ve doğruları söylemeye davet ediyorum. Dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz


Gündem Haberleri

Kavaklıgücü Fark Yaratıyor

Yangın Tatbikatı Gerçeği Aratmadı

Fotoğraf Sanatçıları İlçede Buluştu

Başkan Kurtulan Doğal Aday Adayı

Müdürden Öğretmen ve Öğrencilere Teşekkür

Şüpheli Kazı İddiası