Gündem

Gündem Haberleri

Madeni Eşya Odası İftarda Buluştu

17.05.2019 10:16

 

Başkan Aydın’ın Konuşması Geceye Damga Vurdu

İlçenin Madeni Eşya Sanatkarları Esnaf Odası, her yıl geleneksel hale getirdiği İftar programını geçtiğimiz gün gerçekleştirdi. Oda Başkanı Önder Aydın’ın önderliğinde düzenlenen iftar programına, BESOB Başkanı Arif Tak, Belediye Başkanı Mehmet Kanar, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tekin Uzkınay, İlçe Ticaret Borsası Başkanı Sadettin Akkoyunlu, Tatkavaklı Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Tamer Kaymak ve oda başkanlarının yanı sıra oda üyeleri ve aileleri katıldı.

ÖNDER AYDIN’IN KONUŞMASI PROGRAMA DAMGA VURDU

Yüksek katılımlı gerçekleşen iftar programında bir konuşma yapan Madeni Eşya Sanatkarları ve Esnaf Odası Başkanı Önder Aydın, konuşması ile programa damga vurdu. Ekonomik anlamda Esnafların sıkıntılarını dile getiren Başkan Aydın, “Esnafımız Devletine, milletine bağlı, ülkesine hizmeti vazife edinmiş, bilgi ve becerisini alın terine katarak ülkesine hizmet eden güzide insanlardır. Esnaf ve sanatkârlarımız Ülkemizin ekonomik ve toplumsal hayatında vazgeçilmez öneme sahiptir. Türkiye de esnaf ve sanatkârlarımız aileleri ve çalışanlarıyla birlikte değerlendirildiğinde ülke nüfusunun 5’te birini oluşturmaktadır. Özellikle Esnafımız işletme sayılarının çokluğu ülke çapında istihdama sağladıkları büyük katkı ile ekonomimizin can damarını oluşturmaktadır. Fakat son zamanda Bağkur ve Sigortaya primlerine gelen artış ile esnaf sıkıntıya düşmüştür. Primlere gelen artış emekli aylığına yansımamakta, emekli olan esnafın aldığı maaşlar komik rakamları işaret etmektedir. Esnafın, Bağkur ve SGK primlerinin desteklenmesi gerekmektedir. Esnafın yüksek enerji girdilerinden çektiği sıkıntının yanında birde yüksek pirim ödemesi Esnafın adeta belini bükmüştür” dedi. 

“YAPILAN GÜZEL ŞEYLERİ GÖRMEZDEN GELEMEYİZ”

Yaşanan sıkıntıların yanı sıra, Ülkede güzel şeylerinde olduğunu ve bunları görmezden gelmediklerini belirten Önder Aydın, “Biz eleştiriyi yaparken takdir etmesini bilen insanlarız.Tatbiki yapılan güzel şeyleri takdir ediyoruz. Hangi şart ve hangi koşulda olursa olsun, Bağkurlusu, SGK’lısı işsizi garibanı herkes, tüm hastanelerin sağlık imkanlarından faydalanabiliyor. Bu son derece olumlu ve bir çok Dünya ülkesine örnek bir durumdur” dedi.

5362 sayılı kanuna göre esnaf odalarının oluşturulduğunu dile getiren Başkan Aydın, “Madeni Eşya Odamız, biz yönetime gelmeden önce de vardı, biz yönetime gelmeden önce de aidat toplanıyordu. Tabi ki Büyükşehir yasasıyla birlikte aidatlar da yükseldi. Birlik Başkanımızın da uzun süreden beri uğraştığı fakat bir türlü kabul görmediği Aidatların kaldırılıp Noterler tarafından yapılan defter tasdiklerin ve işyeri açma ruhsatlarının odalar tarafından verilmesi hususunda birçok çalışma yaptı. İnşallah biran önce sonuçlanırda odalarda üyelerde bu aidat yükünden kurtulur” diyerek sözlerine son verdi. Konuşmaların ardından Madeni şya Odası tarafından düzenlenen Motorlu Araç Alım Satım ;Belgelerini  almaya hak kazananlara belgeleri protokol tarafından takdim edildi.

 

 

Bunları da Beğenebilirsiniz


Gündem Haberleri

Çalışmalara İlçeden de Arama Ekibi Katıldı

Başkan Kanar sert konuştu: “Artık Dikkate Almıyorum”

Kum Yüklü Tır Çarşıya Girdi Yol Çöktü

Cinayeti Sanığı Baba ve Oğluna 106 Yıl Hapis

Demireli ve Karaoğlan'da Öğrenci Yazar Buluşması

Öğrencilerden  Örnek  Davranış