Gündem

Gündem Haberleri

Kum Yüklü Tır Çarşıya Girdi Yol Çöktü

04.12.2019 09:45

Çarşıda devam eden bir bina inşaatı nedeniyle tonlarca kum yüklü tır 2 gün üst üste çarşıya girdi. Ağırlığa dayanamayan yol çöktü.


Şeyhmüftü mahallesi Camii sokakta inşası devam eden bir binaya kum getiren tır, çarşıya geri geri girdi. O sırada Balıkesir caddesindeki trafiği adeta arap saçına çeviren tır sonunda çarşıya girdi. Kum getirdiği binanın önüne varmak üzereyken ağırlığa daha fazla dayanamayan yol çöktü, tekerlek açılan çukura sıkıştı.

 

YAN YATSAYDI FACİA OLACAKTI

Tekerleği, çöken yola sıkışan tırın yan yatarak devrilme tehlikesi bulunduğunu ifade eden çarşı esnafı, “Neyse ki çukur daha fazla genişlemedi. Aksi halde tır yan yatabilir dükkan ve tezgahların üzerine devrilebilirdi. Büyük bir facia atlattık” dedi.

 

KEPÇE YARDIMI İLE KURTARILDI

Tekerleği açılan çukura sıkışan tır bir süre sonra olay yerine çağırılan kepçe yardımıyla sıkıştığı çukurdan çıkarıldı. Çarşı esnafı, iki gün üst üste onlarca tonluk tır ile çarşıya kum getirilmesine tepki gösterdi. Bazı esnaflar kumun traktörle partiler halinde getirilmesi gerektiğini ancak bunun yapılmadığını söyledi.

Bunları da Beğenebilirsiniz


Gündem Haberleri

İlk Eğitmene Veda

İHH'dan Yetim Dayanışması Gecesi

“Mustafakemalpaşa Okuyor” Tanıtım Toplantısı Yapıldı

Mustafakemalpaşa'da 3'ncü Köprü 2 Ay Sonra Bitiyor

SONTAŞ'TAN BÖLGE TARIMINA BÜYÜK YATIRIM

Cumhuriyet Halk Partisi'nden Gazetemize Ziyaret