Gündem

Gündem Haberleri

İlçeden Milli Takıma Bir Sporcu Daha

04.07.2018 11:19
İlçeden Milli Takıma Bir Sporcu Daha

Bursa tırmanış kulüplerinden Milli Takıma çağırılan 4 sporcudan biri ilçemizden seçildi. Seçilen sporcular, spor tırmanışı dalında Dünya ve Avrupa kupalarında Türkiye'yi temsil edecek.

Bazı spor dallarında ilçemizden Milli takımlara seçilen sporcu sayıları her geçen yıl artıyor. Bu kez, Dünya ve Avrupa kupalarında tırmanış sporcunda Türkiye’yi temsil edecek sporculardan biri Mustafakemalpaşa Dağcılık Kulübü'nden Ayşe Narmanlı oldu. Yıldırım Belediye Spor Kulübü'nden Uğur İlerigelen İtalya'nın Arco şehrinde 27 ila 28 Temmuz tarihleri arasında yapılacak olan Büyükler Spor Tırmanış Dünya Kupası'nda, Bursa İHH Kulübü'nden Muhammet Ali Keskin, Yıldırım Belediye Spor Kulübü'nden Zeynep Begüm Çatak ise Almanya'nın Münih şehrinde 6 ila 7 Temmuz'da yapılacak olan Küçükler Spor Tırmanış Avrupa Kupası'nda Türkiye'yi temsil edecek.

 

“BİRAZ DAHA DESTEĞİ İHTİYACIMIZ VAR”

Türkiye şampiyonu ve Milli Takım Antrenörü Recep Gür, "Türkiye Dağcılık Federasyonu'nun 2018 yılı içinde düzenlemiş olduğu Türkiye şampiyonları sonucu derece alan sporcularımız dünya ve Avrupa kupasına gitmeye hak kazandı. Türkiye Dağcılık Federasyonu'na desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz" dedi. Sporcularla birlikte Nilüfer Belediyesi tarafından yaptırılan Görükle tırmanış duvarından çalışmalara devam ettiklerini belirten Gür, başarıların devamı için daha çok desteğe ihtiyacı olduklarını söyledi. Tırmanış sporunun Bursa'da son yıllarda kazandığı ivmeye dikkat çeken Nazif Makas ise, yaz sezonunda Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü destekleriyle, Gürsu ilçesindeki spor salonunda spor tırmanış yaz spor okulu açılacağını bildirirken, olimpik bir spor olan dağcılık spor tırmanış branşına verdiği desteklerden ötürü başta Bursa İl Spor Müdürlüğü ve sporculara çalışma ortamı sağlayan Nilüfer Belediyesi olmak üzere sporcusundan, kulübüne emeği geçen herkese teşekkür etti.

Bunları da Beğenebilirsiniz


Gündem Haberleri

Kavaklıgücü Fark Yaratıyor

Yangın Tatbikatı Gerçeği Aratmadı

Fotoğraf Sanatçıları İlçede Buluştu

Başkan Kurtulan Doğal Aday Adayı

Müdürden Öğretmen ve Öğrencilere Teşekkür

Şüpheli Kazı İddiası