Gündem

Gündem Haberleri

Başkan Kurtulan’dan Cumhur İttifakı’na Tam Destek

08.03.2019 08:11
Başkan Kurtulan’dan Cumhur İttifakı’na Tam Destek

Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, Cumhur İttifakı’nın yerel dinamikleri AK Parti ve MHP yöneticileri ile kahvaltıda buluştu. Belediye Başkanı Sadi Kurtulan’ın ev sahipliğinde özel bir restoranda gerçekleştirilen kahvaltılı toplantıya; Cumhur İttifakı’nın Mustafakemalpaşa Belediye Başkan Adayı Mehmet Kanar, AKP Parti İlçe Başkanı Murat Hallaçoğlu, MHP İlçe Başkanı Nebih Algan ve iki partinin belediye meclis üyesi adayları katıldı.

Karşılıklı istişarelerin yapıldığı toplantıda konuşan Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, Cumhur İttifakı’nın milletin bekası için en önemli dayanak noktası olduğunu söylerken, kurumsallaşan bu yapının ülkeye bir değerler sistemi kazandırdığın belirtti.

‘İTTİFAKI GÖNÜLLERDE KURDUK”

Başkan Kurtulan; “ Türkiye’deki parçalı yapı bize çok şey kaybettirdiği için yeni bir sisteme girdik. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi bunun ilk aşamasıydı ki 24 Haziran’da bunu başarıyla geçtik. Şimdi sırada yerel seçimler var. Bu birlikteliğin 31 Mart’tan önce ve sonrada yerel yönetim aracılığıyla etkili bir şekilde gerçekleşeceğine inanıyorum. Bu gelinen süreçte Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Sayın Devlet Bahçeli’nin büyük gayretleri var. İnsanlarımız bu ittifakın etkisini artık daha güçlü bir şekilde hissediyor. Biz son 10 yıldır fiilen Cumhur İttifakı’nı memleketimize sahip çıkma adına, Mustafakemalpaşa Belediye çalışmalarında gerçekleştirdik. Adı konulmamış bir ittifak olsa da birlikte, kişisel çıkarlardan uzak bu şehre güzel hizmetler yaptık. Taçlanmayı bilenler, taşlanmayı göze alacaklar. Biz 2004 yılında hizmet yoluna bu duygularla çıktık. Bu görevi, 2009’da aldığım yerden 2019’da bıraktığım yere kadar her bir ayrıntısı raporlanmış çalışmaları sizlere takdim edeceğim. Büyük dinamikleri ve kabiliyetleri olan bir şehirde yaşıyoruz. Siyasette bir diğer önemli noktada sağladığımız bireysel ilişkilerdir. Türkiye’nin gerçeklerini bilen insanlarla kurduğunuz irtibatlar bu şehri daha da ileriye taşıyacaktır. Bize düşen görev, 31 Mart akşamına kadar bu ilçenin Cumhur İttifakı ile katılacağı seçimlere daha faydalı ve rahat girmesinin yolunu açmaktır. Dün olduğu gibi bugünde bu ittifaka ve ekibe destek olmaya devam edeceğim” dedi.

“KOLTUKLAR DEĞİL FİKİRLER MİRAS KALIR”

15 Temmuz ve arkasından gelen ekonomik operasyonun ilmek ilmek işlenen birçok projeye ket vurduğunu kaydeden Başkan Sadi Kurtulan, şehrin gelişimine ivme kazandıracak bu girişimlerin yeni dönemde hayata geçirileceğine inandığını dile getirdi.

Başkan Kurtulan; “ Belediye başkanlıkları, meclis üyelikleri bir meslek değil, millete hizmet etme aracıdır. Geleceğe miras kalan fikirlerdir, ideallerdir. Mehmet kardeşimizin bizden daha iyi hizmetler yapacağına inanıyorum. Destek isterlerse destekle, dua isterlerse dualarımızla bu ittifakın yanındayız. Ömrüm boyunca aldığım en güzel ödül Mustafakemalpaşa’ya hizmet etmek oldu. Bunu hiçbir zaman lekelemem. 10 yıllık hizmet hayatımızda bize bu görevi layık görüp vatandaşımızın huzuruna çıkaran Sayın Cumhurbaşkanımıza ve oylarıyla bizi bu göreve getiren hemşehrilerime ömür boyu minnettarım” dedi.

‘GÜCÜMÜZ SAMİMİYETTİR”

Belediye Başkan Adayı Mehmet Kanar ise 31 Mart’tan sonra dava aşkını daha da ileriye götürerek Mustafakemalpaşa’ya hizmet etme noktasına getireceklerini belirtti.

Başkan Sadi Kurtulan ile hayatının birçok noktasının kesiştiğini söyleyen Kanar; “ Bu bir bayrak yarışıdır. Hedefimiz ve davamız bir. Bizim en büyük gücümüz samimiyet ve dürüstlük. AK Parti ve MHP olarak Cumhur İttifakı çatısı altında artık biz bir ekibiz. Bu duygulardan ödün vermeden yolumuza devam edeceğiz” dedi. AK Parti İlçe Başkanı Murat Hallaçoğlu ve MHP İlçe Başkanı Nebih Algan’da yaptıkları konuşmalarda birlik ve beraberlik mesajları verdi.

 

Bunları da Beğenebilirsiniz


Gündem Haberleri

Yöresel Ürünlere Muhteşem Festival

Siyasi İlçe Başkanlarından Askerlik Şubesine Dilekçe

Muhtarlar Günü İlçede Törenle Kutlandı

Belediye Meclisinden Mehmetçiğe Tam Destek

Miniklerden Barınağa Ziyaret

Eğitimci Yazar Sıtkı Aslanhan Konferans Verdi