Gündem

Gündem Haberleri

Ara Tatil Başladı Çocuklar İçin Etkinlikler Hazırlandı

18.11.2019 08:28
Ara Tatil Başladı Çocuklar İçin Etkinlikler Hazırlandı

2019-2020 eğitim ve öğretim yılının ilk ara tatili başladı. Bu yıl Türkiye genelinde 18-22 Kasım  tarihleri arasında ilk kez gerçekleşen ara tatil uygulaması anaokulu, ilk, orta ve lise düzeyindeki tüm okulları kapsıyor. Öğrenciler ilk kez deneyimleyecekleri ara tatille eğitime ara vermeden doğa gezilerinden kültürel etkinliklere, spordan sanata pek çok aktiviteye katılabilecekler. 81 ilde olduğu gibi Bursa'da da hazırlanan çeşitli faaliyetler öğrencileri adeta cezp edecek. Çocuklar, aileleriyle birlikte katılacakları etkinliklerde Bursa'nın görülmesi gereken kültürel değerlerine yapacakları kısa turlarla yaşadıkları kenti tanıyacak ve şehrin kültürünü öğrenecekler. Müze, kütüphane gibi yerlere yapacakları gezilerle kentin tarihsel geçmişiyle bağ kurabilecek olan öğrenciler, hayvan barınakları, aqua parklar ve botanik bahçeleri gibi yerlere gerçekleştirecekleri ziyaretlerle de canlı türlerini yerinde inceleme fırsatı elde edecekler. Bursa'ya tarihsel anlamda farklı bir boyut kazandıran Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi ile tarihe yolculuk yapacak öğrenciler, bilimsel araştırma merkezleri, bilim fuarlarıyla teknolojik gelişmeleri yakından takip edecekler. Yaşlı bakım merkezlerine yapılacak ziyaretlerle toplumsal değerleri ve büyüklere ziyaretin önemini kavrayacaklar.

Ara tatilin bu yıl ilk kez uygulandığını ifade eden ve öğrencilerin velileriyle birlikte eğlenceli bir hafta geçireceklerine inandığını belirten İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger "Sayın Bakanımızın ifadesiyle ara tatil eğitime verilmiş bir ara değil. Çocuklarımız hafta boyunca sporla, sanatla, doğayla, kültürle buluşacak. Çocuklarımızı hayatın merkezine, yaşamdan beslenmeye ve öğrenmeye gönderiyoruz. Birbirinden güzel etkinliklerin yer aldığı programla çocuklarımız bu kısa molayı hem dinlenerek hem de kendilerini geliştirerek değerlendirebilecekler. Tüm illerimiz gibi Bursa'da da öğrencilerimizin keyif alacağını düşündüğümüz güzel bir faaliyet listesi hazırladık. Tüm ilgili kurum ve kuruluşlarla yaptığımız işbirlikleriyle faaliyetlerin aksamadan gerçekleştirilebilmesini amaçladık. Velilerimiz ve öğrencilerimiz ara tatil faaliyetlerine aratatil.meb.gov.tr adresinden ulaşabilecek." dedi.

Gezi, doğa ve çevre, bilgi ve teknoloji, iletişim, okuryazarlık, sanatsal faaliyetler, sportif faaliyetler, araştırma ve gözlem, oyun oynama ve bulmaca çözme, sosyal sorumluluk, günlük yaşam becerileri, el sanatları, bilim, yardımlaşma, kariyer planlama ve aile günü olmak üzere birçok etkinliğin yer aldığı Bursa'daki ara tatil faaliyetlerine aratatil.meb.gov.tr adresinden ulaşılabilecek. Eğitim ve öğretim 25 Kasım 2019 günü kaldığı yerden devam edecek

 

Bunları da Beğenebilirsiniz


Gündem Haberleri

Çalışmalara İlçeden de Arama Ekibi Katıldı

Başkan Kanar sert konuştu: “Artık Dikkate Almıyorum”

Kum Yüklü Tır Çarşıya Girdi Yol Çöktü

Cinayeti Sanığı Baba ve Oğluna 106 Yıl Hapis

Demireli ve Karaoğlan'da Öğrenci Yazar Buluşması

Öğrencilerden  Örnek  Davranış