Gündem

Gündem Haberleri

30 Ağustos Zafer Bayramı Törenlerle Kutlandı

01.09.2018 10:03
30 Ağustos Zafer Bayramı Törenlerle Kutlandı

 

30 Ağustos Zafer Bayramı İlçe Protokolü, Gazilerimiz, Vatandaşlar ve Öğrencilerin katılımıyla Cumhurluk Alanında coşkuyla Kutlandı. 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları saat 9:00’da Atatürk Anıtına çelenklerin sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşma Garnizon Komutanı Yüzbaşı Mehmet BÖBERCİ tarafından yapıldı.  Komutanı Yüzbaşı Mehmet BÖBERCİ yaptığı konuşmada “Sayın Kaymakamım, Sayın Belediye Başkanım, Sayın Cumhuriyet Başsavcım, Saygıdeğer Daire Amirleri Kahraman Gazilerimiz, Aziz Şehitlerimizin ve Gazilerimizin Çok Kıymetli Aileleri ve Değerli Mustafakemalpaşa’lı hemşerilerim Bugün, şanlı tarihimiz boyunca hür ve bağımsız yaşamış asil Türk milletinin vatanımızı işgal girişiminde bulunanlara karşı kazandığı Büyük Zafer’in 96’ncı yıl dönümünü ve aynı zamanda Türk Silahlı Kuvvetleri Günü’nü hep birlikte kutlamanın onuru ve heyecanını yaşıyoruz.

Asil Türk milletinin Ebedî Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde 1919’da Samsun’da başlattığı istiklal mücadelesi, en zor şartlara ve imkânsızlıklara rağmen büyük bir kahramanlık destanı yazılarak 30 Ağustos günü zaferle sonuçlanmıştır.

26 Ağustos 1071’de Malazgirt Meydan Muharebesi’nde kazandığı zaferle Anadolu’yu vatan yapan asil Türk milleti, yine bir 26 Ağustos’ta başlattığı ve 30 Ağustos 1922’de kazandığı bu zaferle Anadolu’nun ebediyen bir Türk yurdu olarak kalacağını tüm dünyaya ilan etmiş ve ilelebet payidar olacak Türkiye Cumhuriyeti’nin inşa sürecini başlatmıştır.

2227 yıllık köklü bir gelenekten gelen ve asil milletimizin bağrından çıkan kahraman Türk ordusunun, Çanakkale’de ve Dumlupınar’da gösterdiği vatanını ve milletini koruma azmi, bugün de aynı azim ve kararlılık ile devam etmektedir.

Türk Silahlı Kuvvetleri; asil milletimizin sevgi ve güveninden aldığı güçle, bayraklaşan vatan topraklarının bütünlüğü ve güvenliği ile milletimizin egemenlik ve bağımsızlığı için gece gündüz, yaz kış, dağ bayır demeden FETÖ, PKK/KCK/PYD-YPG ve D E AŞ gibi terör örgütleri başta olmak üzere, her türlü tehdit ve tehlikeye karşı “Ölürsem şehit, kalırsam gazi!” anlayışı içerisinde azim ve kararlılıkla mücadelesini sürdürmektedir. Bu mücadele, en son terörist yok edilinceye kadar, yurt içinde ve sınır ötesinde aralıksız devam edecektir.

Yurt içinde yürütülen Çukur Operasyonları ve diğer terörle mücadele operasyonları ile Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekâtları bu kararlılığın en önemli göstergesidir. Şanlı tarihimizdeki büyük zaferlerden ilham alan Türk Silahlı Kuvvetleri, bu azim ve kararlılık içerisinde binlerce yıllık tarihimizden süzülüp gelen köklü gelenekleri, sahip olduğu millî ve manevi değerleri ile anayasa çerçevesinde ve yasalar doğrultusunda milletinin emrinde ve görevinin başındadır.

“Peygamber Ocağı” olarak da bilinen Türk Silahlı Kuvvetleri, üstün niteliklere sahip kahraman ve fedakâr personeli, her geçen gün daha da geliştirilmekte olan yerli ve millî savunma sanayiine dayalı imkân ve kabiliyetleri ile etkin, caydırıcı ve saygın bir ordu olarak ülkemizde, bölgemizde ve dünyada güvenlik, barış ve istikrara katkı sağlamayı sürdürecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle, büyük bir coşkuyla kutladığımız bu eşsiz zaferin mimarı Ebedî Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşlarını, bayraklaşan kutsal vatan topraklarının bütünlüğü ile asil milletimizin egemenlik ve bağımsızlığı uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi, ebediyete intikal eden kahraman gazilerimizi ve Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarını bir kez daha rahmet ve minnetle yâd ediyor, hayatta olan kahraman gazilerimiz ile şehitlerimizin kıymetli ailelerine saygı ve şükranlarımı sunuyorum. 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı en içten duygularla kutluyor; kendilerine sevdikleriyle birlikte başarı, mutluluk, huzur ve esenlikler diliyorum. Arz ederim.”dedi

Daha sonra İlçe Kaymakamı Mustafa MASATLI Başkanlığında, Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, Cumhuriyet Savcısı Sefa Anıl Karadeniz, ilçe protokolü Cumhurluk alanı Atatürk Anıtı önünde tebrikleri kabul etmesinin ardından tören sona erdi.

Bunları da Beğenebilirsiniz


Gündem Haberleri

Kavaklıgücü Fark Yaratıyor

Yangın Tatbikatı Gerçeği Aratmadı

Fotoğraf Sanatçıları İlçede Buluştu

Başkan Kurtulan Doğal Aday Adayı

Müdürden Öğretmen ve Öğrencilere Teşekkür

Şüpheli Kazı İddiası