Gündem

Gündem Haberleri

14 Milyonluk Dev Tesis Görkemli Bir Törenle Açıldı

20.03.2019 11:59

 

Mustafakemalpaşa Belediyesi tarafından semt pazarlarını sosyal yaşam alanlarıyla bütünleştiren Yunus Emre Kapalı Pazaryeri ve Sosyal Yaşam Merkezi hizmete açıldı.

Yeni hayvan pazarı, et entegre tesisleri, süt ve ürün toplama merkezleri ile üreticinin yüzünü güldüren çalışmalara imza atan Mustafakemalpaşa Belediyesi, ekonomiye değer katan yatırımlar zincirine yeni bir halka daha ekledi. Pazarcı esnafını tek çatı altına toplayarak tüketiciye daha rahat alış veriş imkânı sağlayan, içinde bulunan kültür merkezi, düğün salonu, kapalı spor salonu, kafeterya, sanat atölyesi ve otopark gibi donatılarıyla da sosyal yaşama hitap eden Yunus Emre Kapalı Pazar Yeri ve Sosyal Yaşam Merkezi, 14 Milyon TL’lik yatırımla Mustafakemalpaşa’ya kazandırıldı. Tesisin açılış törenine; AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin, Kaymakam Mehmet Zeki Koçberber, Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, 24. Dönem Bursa Milletvekilleri Hüseyin Şahin, İsmail Aydın ve Önder Matlı, BESOB Başkanı Arif Tak, Cumhur İttifakı Mustafakemalpaşa Belediye Başkan Adayı Mehmet Kanar, siyasi parti, sivil toplum ve meslek odası temsilcileri, daire amirleri, belediye meclis üyeleri ile birlikte yüzlerce vatandaş katıldı.

‘”TESİSİ YAPANLARA SAHP ÇIKACAĞIZ”

Belediye Mehter Takımı’nın konseriyle başlayan törenin açılışında konuşan BESOB Başkanı Arif Tak, Mustafakemalpaşa’da her zaman esnafa öncelik veren örnek hizmetler ve çalışmalar gördüklerini söyledi. Esnaf ve sanatkârlara hizmet etmenin ibadet kadar kutsal olduğunu belirten Tak; “Esnaflarımız artık bunun gibi büyük tesislere sahip oluyorsa ebetteki bizlerde bu hizmetleri yapanlara minnet duyacağız. Son zamanlarda bazı ekonomik sıkıntılar çektik fakat hükümetimiz bu süreçte fevkalade güzel krediler veriyor. Esnafa ve sanatkâra sıcak para göndermeye çalışıyor. Haziran ayı itibariyle her şeyin daha da düzeleceğine inanıyorum. Belediye Başkanımızı bu yatırımından dolayı kutluyorum” dedi.

‘EKONOMİK VE SOSYAL YAŞAM İÇ İÇE”

Yunus Emre Kapalı Pazar Yeri ve Sosyal Tesisleri’nin hayata geçmesi için büyük bir mücadele verdiklerini dile getiren Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, kamulaştırma sürecinin tamamlanmasının ardından projeyi hızlıca devreye aldıklarını kaydetti.

Mustafakemalpaşa’da ilk kez çok fonksiyonlu bir pazar alanının hayata geçirildiğini söyleyen

Başkan Sadi Kurtulan; “ Ekonomik ve sosyal yaşamın iç içe olacağı bu tesis; 5000 m2’lik kapalı pazaryeri, 200 araçlık otopark,1000 m2’lik düğün salonu,1000 m2’lik kapalı spor salonu,700 m2’lik kafeterya,3 adet sanat atölyesi ve 500 m2’lik kültür merkezi ile halkımıza hizmet verecek ” dedi. Esnafın alın teri ve göz nuru ile bugünlere geldiklerini ifade eden Başkan Sadi Kurtulan; “10 yılda Mustafakemalpaşa büyük bir yol kat etti. Biz hep üretime dönük yatırımların peşinde olduk. Esnaflarımızı işyerlerinden çıkarmadan çarşımızı restore ettik. Güney Marmara’nın en büyük canlı hayvan pazarını yetiştiricilerimizin hizmetine sunduk.  Müteşebbislerimize destek olarak et entegre tesislerinin kurulmasına öncülük ettik. Yüzde 20’lerde aldığımız doğalgaz kullanım oranını yüzde 95’e ulaştırdık. OSB’de 8 fabrika ve 210 çalışan vardı. Şu anda bu sayısı 35 fabrika ve 1200 çalışana yükseldi. 10 fabrikanın da inşaatı sürüyor. Süt ve ürün toplama merkezleri ile kırsalın üretim değerlerini canlı tuttuk. Bu hizmetler milletimizden aldığımız destekle hayat geçirildi. Bizi üç dönem halkımızın huzuruna çıkaran Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, AK Parti yöneticilerine ve milletvekillerine teşekkür ediyorum ” dedi.

“MUSTAFAKEMALPAŞA DEĞER KATTI”

AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin’de konuşmasında, AK belediyeciliğin Mustafakemalpaşa’da iki dönem boyunca birçok hizmetle taçlandırıldığını söyledi.

Yeni tesisin Mustafakemalpaşa’ya değer katacağını dile getiren Milletvekili Esgin; “ Mustafakemalpaşa’nın üç özelliği var. Tarım, tarımsal sanayi ve turizm. Bakanımızla da konuştum, Tümbüldek Kaplıcaları’nın uluslararası standartlarda bir merkez olması için gayret göstereceğiz. Sanayi bölgemizde yüzde 60 doluluk var. OSB’yi tamamen dolduracağız, otoyolu da Mustafakemalpaşa’ya bağlayacağız. 31 Mart’ta ülkemizin bekası ve istiklali ile ilgili önemli bir seçimi oylayacağız. Halkımız en doğru tercihi vicdanıyla yapacak ” dedi.

Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, Yunus Emre Kapalı Pazaryeri ve Sosyal Yaşam Merkezi’nin dualarla hizmete açılmasının ardından tesisin yapımına destek olanlara teşekkür plaketi verdi.

 

Bunları da Beğenebilirsiniz


Gündem Haberleri

Yöresel Ürünlere Muhteşem Festival

Siyasi İlçe Başkanlarından Askerlik Şubesine Dilekçe

Muhtarlar Günü İlçede Törenle Kutlandı

Belediye Meclisinden Mehmetçiğe Tam Destek

Miniklerden Barınağa Ziyaret

Eğitimci Yazar Sıtkı Aslanhan Konferans Verdi