Kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur
 • EURO 7.19
 • DOLAR 6.45

Çürümek Üzere Olan Proje İçin Harekete Geçildi

Manşet - 8 Mart 2020 15:42 A A

Yapımına eski Belediye Başkanlarından Hayri Öztetikler zamanında başlanılan ve o dönem seçimi kaybetmesi sonucu yarım kalan Anfi Tiyatro projesi yeniden ele alınıyor.

Dönemin Belediye Başkanı Hayri Öztetikler’in, ilçenin Karşıkaya’sını canlandırma projelerinden biri olan ve 2007 yılının sonu 2008 yılının başlarında inşasına başlanan anfi tiyatro projesinin  kaderi değişiyor. 12 yıl boyunca kaderine terk edilen projeye, bir sonraki dönemin Belediye Başkanı Sadi Kurtulan’ın 10 yıl süren iki dönemlik Belediye başkanlığı döneminde el sürülmemiş ve yarım kalan proje, adeta çürümeye terk edilmişti. Belediye Başkanı Mehmet Kanar’ın yeniden gündeme getirdiği anfi tiyatro projesi, bölgeye hareket kazandırması açısından çok amaçlı bir şekilde yeniden ele alınıyor. Mehmet Kanar, ilçe halkının parasıyla yapılan ve şu an atıl durumda bulunan Anfi Tiyatro için geçtiğimiz günlerde yapılan bir toplantıda, çalışmalara çok yakında başlanılacağını ve o alanın değerlendirileceğini belirtmişti. Bunun üzerine önceki gün itibari ile anfi tiyatronun alt tarafında yer alan binada, tadilat ve tamirat çalışmaları başlatıldı.  Çalışmalar sonucunda Anfi Tiyatronun,  Çok Amaçlı Sosyal alan olarak hizmete girmesi planlanıyor.

Bu haber 4615 kez okundu.
Manşet - 15:42 A A
BENZER HABERLER

MUSTAFAKEMALPAŞA HAVA DURUMU

29 Mart 2020 PAZAR
 • PTS 13.5°
 • SAL 16.1°
 • ÇAR 12.3°

YAZARLARIMIZ

 • MİSAFİRİ OLDUĞUMUZ BU DÜNYANIN SONUNDA ÖLÜM VAR

  Bulunduğumuz çevreden, ilçeden, ilden, Türkiye’mizden, dünyanın birçok yerinden her gün ölüm haberleri geliyor. Canlı yayınlarda televizyonlar, cep telefonları, kameralar başkalarının ölümlerini gözümüzün önüne getiriyor. Başkalarının ölümünü seyretmekten, konuşmaktan, kendi akıbetimizi unutuyoruz. Ama ölüm sırasının bir gün bize de geleceğini pek düşünmüyoruz. Kendimizi bütün ölümlerin dışında tutuyoruz. Sanki ölüm, başkalarına mahsus bir olay gibi düşünüyor ve […]
 • ESNAFIM BİÇİM BİÇİM

  Çoook büyük sorumluluk gerektirir esnaflık. Eğer sorumluluklar bilinmezse, halk seni sorumlu tutar. Artık iki kişi olman gerekir. Kendin ve dükkanın. Özgürlük denen kavram sizin için artık yok hükmündedir. Müşterine karşı takındığın tavırdır bazen insanı esnaf yapan. “bozuk yoksa sonra verirsin” ya da” zeytinim kötü abi sana gelmez” gibi şeyleri belirtmektir. Bak şimdi “bozuk yoksa kalsın” […]
 • Mustafakemalpaşa’ya Mektup

  Sevgili Kasabam, Sen de doğmadım ben. 60’lı yılların ilk yarısında güzelim ülkemin en doğusundan önce senin bir köyüne, 3 – 4 yıl sonra da sana geldim müdür babamın tâyiniyle. O zamanlar 14 Eylül İlkokulu yeni açılmış bir okuldu ve sevgili babam o okulun ilk müdürüydü. İki kardeşim ve ben o okuldan mezun olduk ortaokul öğrencisi […]

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

 • 01
  İlçede Hurda Araçlar Toplanıyor
  Mustafakemalpaşa Madeni Eşya Esnaf Odası Başkanı Önder Aydın, federasyon tarafından alınan hurda araçların toplatılması kararıyla ilgili basın açıklaması yaptı.
 • 02
  TOKİ Kuraları Bu Ay Çekilecek
  Yurt genelinde yapımı planlanan 100 Bin sosyal konut için kuralar bu ay içerisinde çekilecek. 694 adet konutun İlçeye yapılacağı TOKİ Konutları için başvuranların heyecanlı bekleyişi bu ay bitecek. TOKİ yetkililerinden alınan bilgiye göre, yatay mimari anlayışıyla İstanbul başta olmak üzere 81 ilde 2+1 ve 3+1 planında yapılacak olan 100 bin sosyal konut için 16 Aralık […]
 • 03
  Belediye Personeline Sigara Bırakma Eğitimi
  Mustafakemalpaşa Belediyesi çalışanlarına, Dr. Emine Melis Çinçe tarafından Sigarayı Bırakma ve Kanser hakkında eğitim verildi.
 • 04
  ERKEN TEŞHİS İÇİN KANSER TARAMALARI ÖNEMLİ!
  Erken teşhis için kanser taramalarının oldukça önem arz ettiğini belirten Bursa İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Halim Ömer Kaşıkcı, vatandaşları geç olmadan ücretsiz kanser taramalarını yaptırmaya davet etti.
 • 05
  Karatecilerden Başkan Kanar’a Ziyaret
  Anadolu Yıldızlar Ligine katılmaya hak kazanan Mustafakemalpaşa Belediyesporlu karateciler Belediye Başkanı Mehmet Kanar’ı ziyaret etti.
Video Sponsoru: PikGold