22° Açık

“Çevreye Duyarlı Çalışmalar Yürütüyoruz”

Güncel - 8 Haziran 2020 06:42 A A

Belediye Başkanı Mehmet Kanar, 5 Haziran Dünya Çevre Günüyle ilgili olarak yaptığı açıklamalarda, Belediye olarak çevre ile ilgili son derece duyarlı olduklarını ve bu tutumlarından asla vazgeçmeyeceklerini söylşedi. 5 Haziran Dünya Çevre Günü ile ilgili olarak bir paylaşım yapan Başkan Kanar, “Değerli Mustafakemalpaşalılar, Birleşmiş Milletler Örgütü‘nün, 1972 yılında Stockholm‘de düzenlediği “Birleşmiş Milletler Çevre ve İnsan Konferansı”nda 5 Haziran tarihinin “Dünya Çevre Günü” olması oybirliği ile kabul edilmiştir. Gezegenimiz, çevre sorunlarının artmasıyla su kirliliği, toprak kirliliği, hava kirliliği ve atık sorularının birleşmesi neticesinde iklim değişikliği gibi önemli bir sorunla karşı karşıya. Dünyamız da yaygınlaşan kirlilik, başta insanlar olmak üzere tüm doğayı tehdit eder duruma vardırılmıştır. Daha fazla kazanma hırsının insanlığı, canlı-cansız tüm tabiatın geleceğini tehdit ettiği gerçeğiyle karşı karşıya olduğumuz bu zaman evresinde; gelecek nesillere yaşayabilecekleri bir dünya bırakabilmek sadece insanlar için değil, tüm doğa için yaşamsal bir varoluş mücadelesine dönüştüğü gerçeğini de aklından çıkarmamalıyız.

Bu bağlamda ekolojik bir krize dönüşen çevre sorunlarının çözümünde, bütüncül ve kamusal politikaların üretilmesi zorunluluğu açıktır. Mustafakemalpaşa Belediyesi olarak; Tarım ve Orman Bakanlığımızın iyileştirme çalışmalarına uyum sağlamak başta olmak üzere, ilçemiz TEMA Vakfına destek faaliyetleri, devletimizin tüm organlarında sistemli olarak başlattığı Sıfır Atık Projesi, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü denetiminde hayata geçirilen ve temiz doğal alanlarda örnek gösterilen Suuçtu Tabiat Parkı ve Muradiyesarnıç Sosyal Etkinlik Merkezi çalışmaları, Temizlik Hizmetleri Müdürlüğü faaliyetleri ve Tarımsal Hizmetler Müdürlüğümüzle üzerinde ihtimamla çalıştığımız Mustafakemalpaşa’da organik tarım ve ıslah çalışmalarımızla çevre sorunlarının çözümünde aktif rol almaya devam ediyoruz.

Kıymetli hemşehrilerim; Ekolojik yıkım hepimizin hayatını tehdit ediyor. Gelecek, içinde bulunduğumuz bu günlerde çevremize verdiğimiz değer ile şekillenecek. Her birimizin sağlığı ve hayatın devamı için doğal kaynakları koruyalım. 5 Haziran Dünya Çevre Günü kutlu olsun’ dedi.

 

Bu haber 4460 kez okundu.
Muradiye Sarnıç Tesisleri
Güncel - 06:42 A A
BENZER HABERLER

MUSTAFAKEMALPAŞA HAVA DURUMU

14 Ağustos 2020 CUMA
22°
 • CTS 31.0°
 • PAZ 29.7°
 • PTS 29.9°

YAZARLARIMIZ

 • HAYAT DEDİĞİN NEDİR Kİ İŞTE ÖMRÜMÜZDEN BİR KURBAN BAYRAMINI DAHA YAŞADIK

    Hayat çok kısa günler, haftalar, aylar, yıllar su gibi akıp geçiyor. Hayatımızın her anı çok kıymetlidir, değerlendirmesini bilelim. Bu seneki kurban bayramına bir çok insanımız kavuşamadı. Bundan sonraki kurban bayramına belki de içimizden pek çoğumuz bu fani dünyadan ayrılıp, asli vatanımız olan ahrete göç edeceğiz. Rabbim hayatın da hayırlısını, ölümün de hayırlısını hepimize nasip […]
 • ESNAFIM BİÇİM BİÇİM

  Çoook büyük sorumluluk gerektirir esnaflık. Eğer sorumluluklar bilinmezse, halk seni sorumlu tutar. Artık iki kişi olman gerekir. Kendin ve dükkanın. Özgürlük denen kavram sizin için artık yok hükmündedir. Müşterine karşı takındığın tavırdır bazen insanı esnaf yapan. “bozuk yoksa sonra verirsin” ya da” zeytinim kötü abi sana gelmez” gibi şeyleri belirtmektir. Bak şimdi “bozuk yoksa kalsın” […]
 • Meryem Durmus
  Beslenme Uzmanı ve Diyetisyen
  4 MAKALE YAZDI

  “Ramazanda Beslenmede Dikkat Edilecek Noktalar”

  Hoş Geldin RAMAZAN Meryem Durmuş 11 ayın sultanı Ramazan geldi.  Ramazan ayının ilk günlerindeyiz ve bu dönemde beslenmemize daha özen göstermeliyiz. Ramazanda asıl amacın beden ve ruhu terbiye etmek , nefsimize sahip çıkmak olduğunu hatırlamalıyız. Bunu başarabildiğimiz takdirde iftarda zaten aşırıya kaçmadan bedenin ihtiyacı kadar besin tüketip sahura uygun beslenmeyi sağlamış oluruz. Ramazanla birlikte karbonhidrat […]

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

 • 01
  İlçede Hurda Araçlar Toplanıyor
  Mustafakemalpaşa Madeni Eşya Esnaf Odası Başkanı Önder Aydın, federasyon tarafından alınan hurda araçların toplatılması kararıyla ilgili basın açıklaması yaptı.
 • 02
  TOKİ Kuraları Bu Ay Çekilecek
  Yurt genelinde yapımı planlanan 100 Bin sosyal konut için kuralar bu ay içerisinde çekilecek. 694 adet konutun İlçeye yapılacağı TOKİ Konutları için başvuranların heyecanlı bekleyişi bu ay bitecek. TOKİ yetkililerinden alınan bilgiye göre, yatay mimari anlayışıyla İstanbul başta olmak üzere 81 ilde 2+1 ve 3+1 planında yapılacak olan 100 bin sosyal konut için 16 Aralık […]
 • 03
  Belediye Personeline Sigara Bırakma Eğitimi
  Mustafakemalpaşa Belediyesi çalışanlarına, Dr. Emine Melis Çinçe tarafından Sigarayı Bırakma ve Kanser hakkında eğitim verildi.
 • 04
  ERKEN TEŞHİS İÇİN KANSER TARAMALARI ÖNEMLİ!
  Erken teşhis için kanser taramalarının oldukça önem arz ettiğini belirten Bursa İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Halim Ömer Kaşıkcı, vatandaşları geç olmadan ücretsiz kanser taramalarını yaptırmaya davet etti.
 • 05
  Atkı ve Bereler Hazır Olsun
  Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünün verilerine göre Kar yağışı Marmara Bölgesinde Bursa ve ilçelerinde etkili olacak.