Açık
 • EURO
  Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home/gazete/domains/mucadelegazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 127
 • DOLAR
  Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home/gazete/domains/mucadelegazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 131

BU DÜNYA GELİMLİ GİDİMLİ ÖLÜMLÜ DÜNYA

Ahmet Baskındağlı - 14 Şubat 2020 05:21 A A

Allah ölümün tarihini gizleyerek bize rahmet etti. Ölümün önüne geçemeyiz, ölümü önleyemeyiz. En büyük mikrop Allah’tan uzaklaşıp, nefsin tuzağına düşmektir.  Bu dünyaya Allah’a kul olmaya geldik. İnsanlara teşekkür etmeyende, Allah’a hamdedip şükretmeyende hayır yoktur.

Allah’a kul olduğunu hatırlayan bir insan, zulüm yapamaz, kul hakkı yiyemez, şirk koşamaz. Kullara kul olmayı bırakıp, Allah’a kul olalım. Önce kendi nefsimize vaaz edelim. Her nefis ölümü tadacak. Dünyada iman, ahrette mekân lazım.

Ahreti unutan nesilden hayır gelmez. Şöyle etrafımıza bir bakalım, kimler geldi, kimler geçti bu misafirhane olan sınav dünyasından. Geçmişimizden ibret alalım, dersimize iyi çalışalım. Çünkü bu dünyaya gelen her insan ahret yolculuğuna adaydır.

Görevimizi, vazifemizi yaptığımız her işimizi ibadet aşkıyla, inancıyla Cenab-ı Allah’ın rızalığını kazanmak için yapalım. Saçlarımıza aklar düşmesi ölüm telgrafıdır. İnsanların ağız tadını bozan ölüm bir gün bize de gelecek. Ölmeden önce kendimizi hesaba çekelim, her zaman ve her yerde ölüme hazırlıklı olalım. Hazreti Mevlana’nın dediği gibi Şeb-i Aruz düğün günümüz olsun.

Dünya evini sevip, ahret evini unutanlardan olmayalım. Günahlarımız çok ama tövbe kapısı açık. Tövbe etmeyi geciktirmeyelim. Tövbe, şeytandan rahmana dönmektir.

Dostun evi gönüllerdir, kalp kırmayalım, gönüller yapalım. Birbirimizi sevelim, sayalım, bu dünya hiç kimseye kalmaz.

MUSTAFAKEMALPAŞA’DA KİTAP GÜNLERİ BAŞLADI

Mustafakemalpaşa Belediyesi’nin organize ettiği Kitap Günleri açılışı 12 Şubat 2020 Çarşamba günü saat 14.00 da açıldı.

Kitap Günleri 21 Şubat 2020 Cuma gününe kadar açık kalacak. Bu 10 günlük süre içerisinde genç-yaşlı, öğretmen-öğrenci, kitap kurdu okuyucular, araştırmacılar saat 10.00-20.00 arası Belediye düğün salonunda Kitap Günleri etkinliğinde 20 yazar ile buluşacaklar.

Açılışta Belediye Başkanı Mehmet Kanar kısa bir konuşma yaptı. Plaket töreninin ardından stantlar ziyaret edildi.

Açılışa belediye başkan yardımcıları, Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr Mehmet Öz, Milli Eğitim Müdürü, Daire amirleri, yazarlar, siyasi parti başkan ve yöneticileri, Sivil toplum temsilcileri, öğretmen ve öğrenciler ile kitap sevdalıları katıldı.

 

 

Bu haber 6918 kez okundu.
Aydın Matbaası
Ahmet Baskındağlı - 05:21 A A
BENZER HABERLER

MUSTAFAKEMALPAŞA HAVA DURUMU

3 Haziran 2020 ÇARŞAMBA
 • PER 23.4°
 • CUM 28.7°
 • CTS 29.2°

YAZARLARIMIZ

 • BU RAMAZAN MEKTEBİNDE NASIL EVDE GEÇİYOR RAMAZAN

                Saygıdeğer kardeşlerim bu yılki Ramazan-ı Şerif ayının koronovirüs salgın hastalığı nedeniyle Bilim Kurulu’nun almış olduğu sokağa çıkmama, sosyal mesafe, maske takma, dezenfekte, camilerde cemaatle namaz kılınmaması, okulların kapanması, berber ve kuaförlerim, büyük alış-veriş yerlerinin, kapalı çarşıların kapanması, şehirlerarası otobüs seferlerinin kaldırılması gibi tedbirlere uyarak buruk da olsa, evlerimizde adeta kampa çekilmiş, itifaka girmiş […]
 • ESNAFIM BİÇİM BİÇİM

  Çoook büyük sorumluluk gerektirir esnaflık. Eğer sorumluluklar bilinmezse, halk seni sorumlu tutar. Artık iki kişi olman gerekir. Kendin ve dükkanın. Özgürlük denen kavram sizin için artık yok hükmündedir. Müşterine karşı takındığın tavırdır bazen insanı esnaf yapan. “bozuk yoksa sonra verirsin” ya da” zeytinim kötü abi sana gelmez” gibi şeyleri belirtmektir. Bak şimdi “bozuk yoksa kalsın” […]
 • Meryem Durmus
  Beslenme Uzmanı ve Diyetisyen
  4 MAKALE YAZDI

  “Ramazanda Beslenmede Dikkat Edilecek Noktalar”

  Hoş Geldin RAMAZAN Meryem Durmuş 11 ayın sultanı Ramazan geldi.  Ramazan ayının ilk günlerindeyiz ve bu dönemde beslenmemize daha özen göstermeliyiz. Ramazanda asıl amacın beden ve ruhu terbiye etmek , nefsimize sahip çıkmak olduğunu hatırlamalıyız. Bunu başarabildiğimiz takdirde iftarda zaten aşırıya kaçmadan bedenin ihtiyacı kadar besin tüketip sahura uygun beslenmeyi sağlamış oluruz. Ramazanla birlikte karbonhidrat […]

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

 • 01
  İlçede Hurda Araçlar Toplanıyor
  Mustafakemalpaşa Madeni Eşya Esnaf Odası Başkanı Önder Aydın, federasyon tarafından alınan hurda araçların toplatılması kararıyla ilgili basın açıklaması yaptı.
 • 02
  TOKİ Kuraları Bu Ay Çekilecek
  Yurt genelinde yapımı planlanan 100 Bin sosyal konut için kuralar bu ay içerisinde çekilecek. 694 adet konutun İlçeye yapılacağı TOKİ Konutları için başvuranların heyecanlı bekleyişi bu ay bitecek. TOKİ yetkililerinden alınan bilgiye göre, yatay mimari anlayışıyla İstanbul başta olmak üzere 81 ilde 2+1 ve 3+1 planında yapılacak olan 100 bin sosyal konut için 16 Aralık […]
 • 03
  Belediye Personeline Sigara Bırakma Eğitimi
  Mustafakemalpaşa Belediyesi çalışanlarına, Dr. Emine Melis Çinçe tarafından Sigarayı Bırakma ve Kanser hakkında eğitim verildi.
 • 04
  ERKEN TEŞHİS İÇİN KANSER TARAMALARI ÖNEMLİ!
  Erken teşhis için kanser taramalarının oldukça önem arz ettiğini belirten Bursa İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Halim Ömer Kaşıkcı, vatandaşları geç olmadan ücretsiz kanser taramalarını yaptırmaya davet etti.
 • 05
  Atkı ve Bereler Hazır Olsun
  Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünün verilerine göre Kar yağışı Marmara Bölgesinde Bursa ve ilçelerinde etkili olacak.