15° Parçalı az bulutlu
 • EURO 6.56
 • DOLAR 6.08

BU DÜNYA GELİMLİ GİDİMLİ ÖLÜMLÜ DÜNYA

Ahmet Baskındağlı - 14 Şubat 2020 05:21 A A

Allah ölümün tarihini gizleyerek bize rahmet etti. Ölümün önüne geçemeyiz, ölümü önleyemeyiz. En büyük mikrop Allah’tan uzaklaşıp, nefsin tuzağına düşmektir.  Bu dünyaya Allah’a kul olmaya geldik. İnsanlara teşekkür etmeyende, Allah’a hamdedip şükretmeyende hayır yoktur.

Allah’a kul olduğunu hatırlayan bir insan, zulüm yapamaz, kul hakkı yiyemez, şirk koşamaz. Kullara kul olmayı bırakıp, Allah’a kul olalım. Önce kendi nefsimize vaaz edelim. Her nefis ölümü tadacak. Dünyada iman, ahrette mekân lazım.

Ahreti unutan nesilden hayır gelmez. Şöyle etrafımıza bir bakalım, kimler geldi, kimler geçti bu misafirhane olan sınav dünyasından. Geçmişimizden ibret alalım, dersimize iyi çalışalım. Çünkü bu dünyaya gelen her insan ahret yolculuğuna adaydır.

Görevimizi, vazifemizi yaptığımız her işimizi ibadet aşkıyla, inancıyla Cenab-ı Allah’ın rızalığını kazanmak için yapalım. Saçlarımıza aklar düşmesi ölüm telgrafıdır. İnsanların ağız tadını bozan ölüm bir gün bize de gelecek. Ölmeden önce kendimizi hesaba çekelim, her zaman ve her yerde ölüme hazırlıklı olalım. Hazreti Mevlana’nın dediği gibi Şeb-i Aruz düğün günümüz olsun.

Dünya evini sevip, ahret evini unutanlardan olmayalım. Günahlarımız çok ama tövbe kapısı açık. Tövbe etmeyi geciktirmeyelim. Tövbe, şeytandan rahmana dönmektir.

Dostun evi gönüllerdir, kalp kırmayalım, gönüller yapalım. Birbirimizi sevelim, sayalım, bu dünya hiç kimseye kalmaz.

MUSTAFAKEMALPAŞA’DA KİTAP GÜNLERİ BAŞLADI

Mustafakemalpaşa Belediyesi’nin organize ettiği Kitap Günleri açılışı 12 Şubat 2020 Çarşamba günü saat 14.00 da açıldı.

Kitap Günleri 21 Şubat 2020 Cuma gününe kadar açık kalacak. Bu 10 günlük süre içerisinde genç-yaşlı, öğretmen-öğrenci, kitap kurdu okuyucular, araştırmacılar saat 10.00-20.00 arası Belediye düğün salonunda Kitap Günleri etkinliğinde 20 yazar ile buluşacaklar.

Açılışta Belediye Başkanı Mehmet Kanar kısa bir konuşma yaptı. Plaket töreninin ardından stantlar ziyaret edildi.

Açılışa belediye başkan yardımcıları, Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr Mehmet Öz, Milli Eğitim Müdürü, Daire amirleri, yazarlar, siyasi parti başkan ve yöneticileri, Sivil toplum temsilcileri, öğretmen ve öğrenciler ile kitap sevdalıları katıldı.

 

 

Bu haber 40 kez okundu.
Ahmet Baskındağlı - 05:21 A A
BENZER HABERLER
Aydın Matbaası

MUSTAFAKEMALPAŞA HAVA DURUMU

19 Şubat 2020 ÇARŞAMBA
15°
 • PER 9.5°
 • CUM 2.8°
 • CTS 2.7°

YAZARLARIMIZ

 • BİZE EN BÜYÜK NASİHATTTR ÖLÜM VARDIR UNUTMA

  Toplumları bitiren, yok eden, tarih sahnesinden şey ahlakın yok olmasıdır. Zira ahlak bir toplumun çimentosudur. Hiç ölmeyecekmiş gibi dünya için, yarın ölecekmiş gibi de ahret için çalışmalıyız. İki cihan serverı sevgili peygamberimiz Hz Muhammed (SAV) ‘Ben güzel ahlakı tamamlamak üzere gönderildim.’ buyurmaktadır.             Mehmet Durmaz ağabeyin şahsıma hediye etmiş olduğu18 adet dörtlük şiirleri hepimize nasihat […]
 • SİSTEMİN EĞİTTİKLERİYİZ…

  Kişiler yeteneklerine göre yol almazsa hayatlarında hep sevmedikleri işleri yaparlar ve mecbur oldukları için yaparlar…
 • BUGÜN 14 ŞUBAT

    Yani  ‘’SEVGİLİLER GÜNÜ’’ Dileğim, tüm seven, sevilenlerin ‘’Sevgililer Günü’’ kutlu olsun. Hep sevin, sevilin ve daima sevgi ile birlik ve beraberlik içinde bir ömür boyu ‘’Sevgililer Günü’ nü kutlayın sevdiklerinizle… ……………………………………………………………………….. O GÖZLERİN VAR YA!… İnan, inan bana Gül Yüzlüm O Gözlerin var ya! Benden bir şey saklıyor…   Neden be Gül Yüzlüm, Niye […]

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

 • 01
  Ahmet Er Mesai Arkadaşlarıyla Vedalaştı
  Mustafakemalpaşa Orman İşletme Müdürü olan ve Kastamonu’ya atanan Ahmet Er, İlçede uzun yıllar çalıştığı mesai arkadaşlarıyla yemek yedi ve vedalaştı. Orman Genel Müdürlüğünün İşletme Müdürlerinin Rotasyonuna tabi tutulmasıyla birlikte Mustafakemalpaşa’da 6,5 yıl görev yapan ve hem personeliyle hem de Mustafakemalpaşalı yönetici ve vatandaşlarla uyum içinde çalışarak her kesimin takdirini toplayan Orman İşletme Müdürü Ahmet Er […]
 • 02
  İlçede Hurda Araçlar Toplanıyor
  Mustafakemalpaşa Madeni Eşya Esnaf Odası Başkanı Önder Aydın, federasyon tarafından alınan hurda araçların toplatılması kararıyla ilgili basın açıklaması yaptı.
 • 03
  Musa Çelik Türkiye ve İlçenin Gururu Oldu
  İlçede faaliyet gösteren Gökyüzünün Efsane Kanatları Derneği başkanı Musa Çelik, Avrupa katıldığı yarışmalarda 4 kategoride birden şampiyonluk elde etti. Fransa’da ikamet eden ve aynı zamanda ilçemizde faaliyet gösteren Gökyüzünün Efsane Kanatları Derneği Baaşkanı Musa Çelik, Avrupa uçucu sanat güvercinleri federasyonun düzenlediği yarışmalara katıldı. Almanya Fransa İsviçre Hırvatistan Slovakya Çek Cumhuriyeti Sırbistan ve Türkiye’nin de içinde […]
 • 04
  Belediye Personeline Sigara Bırakma Eğitimi
  Mustafakemalpaşa Belediyesi çalışanlarına, Dr. Emine Melis Çinçe tarafından Sigarayı Bırakma ve Kanser hakkında eğitim verildi.
 • 05
  TOKİ Kuraları Bu Ay Çekilecek
  Yurt genelinde yapımı planlanan 100 Bin sosyal konut için kuralar bu ay içerisinde çekilecek. 694 adet konutun İlçeye yapılacağı TOKİ Konutları için başvuranların heyecanlı bekleyişi bu ay bitecek. TOKİ yetkililerinden alınan bilgiye göre, yatay mimari anlayışıyla İstanbul başta olmak üzere 81 ilde 2+1 ve 3+1 planında yapılacak olan 100 bin sosyal konut için 16 Aralık […]