Kısa süreli yağmur
 • EURO 7.19
 • DOLAR 6.45

BU DÜNYA GELİMLİ GİDİMLİ ÖLÜMLÜ DÜNYA

Ahmet Baskındağlı - 14 Şubat 2020 05:21 A A

Allah ölümün tarihini gizleyerek bize rahmet etti. Ölümün önüne geçemeyiz, ölümü önleyemeyiz. En büyük mikrop Allah’tan uzaklaşıp, nefsin tuzağına düşmektir.  Bu dünyaya Allah’a kul olmaya geldik. İnsanlara teşekkür etmeyende, Allah’a hamdedip şükretmeyende hayır yoktur.

Allah’a kul olduğunu hatırlayan bir insan, zulüm yapamaz, kul hakkı yiyemez, şirk koşamaz. Kullara kul olmayı bırakıp, Allah’a kul olalım. Önce kendi nefsimize vaaz edelim. Her nefis ölümü tadacak. Dünyada iman, ahrette mekân lazım.

Ahreti unutan nesilden hayır gelmez. Şöyle etrafımıza bir bakalım, kimler geldi, kimler geçti bu misafirhane olan sınav dünyasından. Geçmişimizden ibret alalım, dersimize iyi çalışalım. Çünkü bu dünyaya gelen her insan ahret yolculuğuna adaydır.

Görevimizi, vazifemizi yaptığımız her işimizi ibadet aşkıyla, inancıyla Cenab-ı Allah’ın rızalığını kazanmak için yapalım. Saçlarımıza aklar düşmesi ölüm telgrafıdır. İnsanların ağız tadını bozan ölüm bir gün bize de gelecek. Ölmeden önce kendimizi hesaba çekelim, her zaman ve her yerde ölüme hazırlıklı olalım. Hazreti Mevlana’nın dediği gibi Şeb-i Aruz düğün günümüz olsun.

Dünya evini sevip, ahret evini unutanlardan olmayalım. Günahlarımız çok ama tövbe kapısı açık. Tövbe etmeyi geciktirmeyelim. Tövbe, şeytandan rahmana dönmektir.

Dostun evi gönüllerdir, kalp kırmayalım, gönüller yapalım. Birbirimizi sevelim, sayalım, bu dünya hiç kimseye kalmaz.

MUSTAFAKEMALPAŞA’DA KİTAP GÜNLERİ BAŞLADI

Mustafakemalpaşa Belediyesi’nin organize ettiği Kitap Günleri açılışı 12 Şubat 2020 Çarşamba günü saat 14.00 da açıldı.

Kitap Günleri 21 Şubat 2020 Cuma gününe kadar açık kalacak. Bu 10 günlük süre içerisinde genç-yaşlı, öğretmen-öğrenci, kitap kurdu okuyucular, araştırmacılar saat 10.00-20.00 arası Belediye düğün salonunda Kitap Günleri etkinliğinde 20 yazar ile buluşacaklar.

Açılışta Belediye Başkanı Mehmet Kanar kısa bir konuşma yaptı. Plaket töreninin ardından stantlar ziyaret edildi.

Açılışa belediye başkan yardımcıları, Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr Mehmet Öz, Milli Eğitim Müdürü, Daire amirleri, yazarlar, siyasi parti başkan ve yöneticileri, Sivil toplum temsilcileri, öğretmen ve öğrenciler ile kitap sevdalıları katıldı.

 

 

Bu haber 6390 kez okundu.
Ahmet Baskındağlı - 05:21 A A
BENZER HABERLER

MUSTAFAKEMALPAŞA HAVA DURUMU

28 Mart 2020 CUMARTESİ
 • PAZ 7.0°
 • PTS 15.9°
 • SAL 13.3°

YAZARLARIMIZ

 • MİSAFİRİ OLDUĞUMUZ BU DÜNYANIN SONUNDA ÖLÜM VAR

  Bulunduğumuz çevreden, ilçeden, ilden, Türkiye’mizden, dünyanın birçok yerinden her gün ölüm haberleri geliyor. Canlı yayınlarda televizyonlar, cep telefonları, kameralar başkalarının ölümlerini gözümüzün önüne getiriyor. Başkalarının ölümünü seyretmekten, konuşmaktan, kendi akıbetimizi unutuyoruz. Ama ölüm sırasının bir gün bize de geleceğini pek düşünmüyoruz. Kendimizi bütün ölümlerin dışında tutuyoruz. Sanki ölüm, başkalarına mahsus bir olay gibi düşünüyor ve […]
 • ESNAFIM BİÇİM BİÇİM

  Çoook büyük sorumluluk gerektirir esnaflık. Eğer sorumluluklar bilinmezse, halk seni sorumlu tutar. Artık iki kişi olman gerekir. Kendin ve dükkanın. Özgürlük denen kavram sizin için artık yok hükmündedir. Müşterine karşı takındığın tavırdır bazen insanı esnaf yapan. “bozuk yoksa sonra verirsin” ya da” zeytinim kötü abi sana gelmez” gibi şeyleri belirtmektir. Bak şimdi “bozuk yoksa kalsın” […]
 • Mustafakemalpaşa’ya Mektup

  Sevgili Kasabam, Sen de doğmadım ben. 60’lı yılların ilk yarısında güzelim ülkemin en doğusundan önce senin bir köyüne, 3 – 4 yıl sonra da sana geldim müdür babamın tâyiniyle. O zamanlar 14 Eylül İlkokulu yeni açılmış bir okuldu ve sevgili babam o okulun ilk müdürüydü. İki kardeşim ve ben o okuldan mezun olduk ortaokul öğrencisi […]

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

 • 01
  İlçede Hurda Araçlar Toplanıyor
  Mustafakemalpaşa Madeni Eşya Esnaf Odası Başkanı Önder Aydın, federasyon tarafından alınan hurda araçların toplatılması kararıyla ilgili basın açıklaması yaptı.
 • 02
  TOKİ Kuraları Bu Ay Çekilecek
  Yurt genelinde yapımı planlanan 100 Bin sosyal konut için kuralar bu ay içerisinde çekilecek. 694 adet konutun İlçeye yapılacağı TOKİ Konutları için başvuranların heyecanlı bekleyişi bu ay bitecek. TOKİ yetkililerinden alınan bilgiye göre, yatay mimari anlayışıyla İstanbul başta olmak üzere 81 ilde 2+1 ve 3+1 planında yapılacak olan 100 bin sosyal konut için 16 Aralık […]
 • 03
  ERKEN TEŞHİS İÇİN KANSER TARAMALARI ÖNEMLİ!
  Erken teşhis için kanser taramalarının oldukça önem arz ettiğini belirten Bursa İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Halim Ömer Kaşıkcı, vatandaşları geç olmadan ücretsiz kanser taramalarını yaptırmaya davet etti.
 • 04
  Belediye Personeline Sigara Bırakma Eğitimi
  Mustafakemalpaşa Belediyesi çalışanlarına, Dr. Emine Melis Çinçe tarafından Sigarayı Bırakma ve Kanser hakkında eğitim verildi.
 • 05
  Karatecilerden Başkan Kanar’a Ziyaret
  Anadolu Yıldızlar Ligine katılmaya hak kazanan Mustafakemalpaşa Belediyesporlu karateciler Belediye Başkanı Mehmet Kanar’ı ziyaret etti.
Video Sponsoru: PikGold