Parçalı bulutlu
 • EURO 7.29
 • DOLAR 6.62

Kırsala Badem Fidanı Desteği

Güncel - 18 Aralık 2016 22:18 A A

Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, kırsal kalkınmaya destek amacıyla üreticilere ücretsiz badem fidanı dağıttı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Mustafakemalpaşa Belediyesi tarafından yürütülen Kırsal Ekonomiye Destek Projeleri kapsamında badem yetiştiriciliğine katkı için üreticilere fidan desteğinde bulunuldu.

Bursa Hayvancılığı Geliştirme Birliği’nin (HAGEL) 45 bin TL’lik desteği ile Mustafakemalpaşa’da 26 mahalledeki 68 vatandaşa 136 dönüm arazi için 3.400 adet badem fidanı (ana çeşit ferragnes dölleyici ferradual) dağıtıldı.

Kırsaldaki üreticilerin taleplerine göre taksim edilecek fidanlar Adnan Menderes Meydanı’nda yapılan törenle muhtarlara teslim edildi.

‘Yerli üretim, yerli tüketim’

Törende konuşan Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, Mustafakemalpaşa’nın bereketli topraklarında meyve alanlarının geliştirilmesi yolunda önemli mesafeler kat edildiğini söyledi.

Üreticiye her alanda desteğin süreceğini belirten Başkan Kurtulan: “Ceviz ve yonca tohumu desteğinden sonra ekonomik getirisi yüksek olan badem fidanlarını da kırsal kalkınmanın hizmetine sunduk. Bugüne kadar değerlendirilmemiş alanlar bu fidanlarla buluşacak. Bölgemize oldukça uygun olan badem ağaçlarını yaygınlaştırılarak hem çeşitliliği arttırmak hem de üreticilerimizin badem yetiştirerek, ekonomik olarak kazanç elde etmelerini istiyoruz. Mustafakemalpaşa’da özellikle tarımsal alanda meyve yetiştiriciliği artıyor. İnsanlarımızın üretimine bizler de el birliği ile katkı sağlamaya devam edeceğiz. Hep birlikte yerli üreteceğiz, yerli tüketeceğiz” dedi.

Bu haber 2774 kez okundu.
Güncel - 22:18 A A
BENZER HABERLER

MUSTAFAKEMALPAŞA HAVA DURUMU

31 Mart 2020 SALI
 • ÇAR 10.1°
 • PER 13.5°
 • CUM 9.8°

YAZARLARIMIZ

 • SAĞLIKLI RUHLARLA KORONOVİRÜS SALGININI TÜRKİYEMİZDEN DEFEDELİM

              Her şeyi ile tüm insanlığa örnek olmuş, İslam’ın son peygamberi ve bizim peygamberimiz Hz Muhammed (SAV) bin dört yüz küsur yıl önce kendisi uygulayıp ve sonra da sahabesine aktif ve sağlıklı bir yaşam sürmeleri için sağlıkla ilgili bazı tavsiyeleri:             ‘Çörek otuna kıymet veriniz, muhakkak ki o ölümden başka her derde devadır.’             ‘Zeytinyağını […]
 • ESNAFIM BİÇİM BİÇİM

  Çoook büyük sorumluluk gerektirir esnaflık. Eğer sorumluluklar bilinmezse, halk seni sorumlu tutar. Artık iki kişi olman gerekir. Kendin ve dükkanın. Özgürlük denen kavram sizin için artık yok hükmündedir. Müşterine karşı takındığın tavırdır bazen insanı esnaf yapan. “bozuk yoksa sonra verirsin” ya da” zeytinim kötü abi sana gelmez” gibi şeyleri belirtmektir. Bak şimdi “bozuk yoksa kalsın” […]
 • Fernando Muslera’nın Korona Virüsü Yorumu

  Özellikle ‘twitter’da zaman öldürmüyorum. Genelde 280 karakterle sınırlı bu (a)sosyal medyadaki mesnetsiz, saçma sapan, skandal, sosyal bağnazlığın ürünü paylaşımları, bu paylaşımlara tepkileri, ‘retwett’leri ( 1 )  televizyonlardaki bâzı programlardan veya haber sitelerinden haberdar oluyorum. Garip olansa bu  (a)sosyal medyanın çöplüğünde öten ‘horoz’ların ve gıdaklayan ‘tavuk’ların çoğunun akademisyen, oyuncu, milletvekili, yazar, çizer, gazeteci…. olması. Amaçları ise […]

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

 • 01
  İlçede Hurda Araçlar Toplanıyor
  Mustafakemalpaşa Madeni Eşya Esnaf Odası Başkanı Önder Aydın, federasyon tarafından alınan hurda araçların toplatılması kararıyla ilgili basın açıklaması yaptı.
 • 02
  TOKİ Kuraları Bu Ay Çekilecek
  Yurt genelinde yapımı planlanan 100 Bin sosyal konut için kuralar bu ay içerisinde çekilecek. 694 adet konutun İlçeye yapılacağı TOKİ Konutları için başvuranların heyecanlı bekleyişi bu ay bitecek. TOKİ yetkililerinden alınan bilgiye göre, yatay mimari anlayışıyla İstanbul başta olmak üzere 81 ilde 2+1 ve 3+1 planında yapılacak olan 100 bin sosyal konut için 16 Aralık […]
 • 03
  Belediye Personeline Sigara Bırakma Eğitimi
  Mustafakemalpaşa Belediyesi çalışanlarına, Dr. Emine Melis Çinçe tarafından Sigarayı Bırakma ve Kanser hakkında eğitim verildi.
 • 04
  ERKEN TEŞHİS İÇİN KANSER TARAMALARI ÖNEMLİ!
  Erken teşhis için kanser taramalarının oldukça önem arz ettiğini belirten Bursa İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Halim Ömer Kaşıkcı, vatandaşları geç olmadan ücretsiz kanser taramalarını yaptırmaya davet etti.
 • 05
  Karatecilerden Başkan Kanar’a Ziyaret
  Anadolu Yıldızlar Ligine katılmaya hak kazanan Mustafakemalpaşa Belediyesporlu karateciler Belediye Başkanı Mehmet Kanar’ı ziyaret etti.
Video Sponsoru: PikGold