18° Açık

BELEDİYE BAŞKANI MEHMET KANAR’DAN MURADİYE SARNIÇ SOSYAL TESİSLERİNDE İLÇE BASINI İLE TOPLANTI

Ahmet Baskındağlı - 27 Temmuz 2020 05:07 A A

            24 Temmuz 1908 tarihinde Türk basınında sansürün kaldırılışı nedeniyle bugün Gazeteciler ve Basın Bayramı olarak kutlanmaktadır.

            İlçe belediye başkanı Mehmet Kanar 24 Temmuz 2020 Cuma günü saat 14.00 te ilçe basını ile Muradiye Sarnıç Sosyal Tesislerinde yemekli toplantı yaptı. İki saat süren toplantıya başkan yardımcıları da katıldı. Başkan Kanar göreve geldiği günden bugüne kadar yaptığı ve yapmak için uğraştığı çalışmalarını toplantıda açıkladı.  

            Aşevinin, 3. köprünün, çocuk parkının, Pazar pazarının büyütülmesinin bittiğini, Taş Mektebin müze yapıldığını, amfi tiyatro binasının düğünlere kiraya verilmeye başlandığını, etrafının kafelerle, yeşil alanlarla güzelleştirileceğini, öğretmenevinin Milli Eğitim Bakanlığı’ndan istendiğini, gençlik merkezinin bitirilmesine, alt yapı çalışmalarına başlandığını, millet bahçesi yapılacağını, kapı kapı gidilerek evlere maske dağıtıldığını söyledi.

            Başkan basının sorularını dinledi ve cevapladı. Buski ve fen işleri çalışmalarının çok yavaş yürüdüğü, arızalara haftalar sonra gelindiği, bozulan kaldırım taşları ve asfalt yerleri aylardır yapılmadığı soruldu. Bu durumlar Büyükşehir kontrolünde olduğu için hizmet aksıyor denildi.

            694 TOKİ evleri kuraları çekildi ama nereye yapılacağı belli değil. Hükümet yakasına mı, Yalıntaş’a mı, Fevzidede Mahallesi’ne mi? TOKİ binalarının yapılma kararını Ankara’daki TOKİ idaresi belirleyecek.

            Bugün üç bayramı yaşadık. Ne mutlu bize. Gazeteciler Bayramı, Cuma Bayramı, Ayasofya Camii’nin 86 yıl sonra ibadete açılması.

            Yalana, dolana, şantaja, ahlaksızlığa karşı, hakikatin, doğruların, haksızlığa uğrayanların ve gerçeklerin yanında yer alan, gece-gündüz demeden tüm zorlu koşullarda yılmadan, bıkmadan mesaisiz çalışıp topluma hizmet eden basın kardeşlerime selam olsun.

                                                                                                          Ahmet Baskındağlı

Bu haber 2548 kez okundu.
Muradiye Sarnıç Tesisleri
Ahmet Baskındağlı - 05:07 A A
BENZER HABERLER

MUSTAFAKEMALPAŞA HAVA DURUMU

13 Ağustos 2020 PERŞEMBE
18°
 • CUM 30.5°
 • CTS 31.1°
 • PAZ 29.9°

YAZARLARIMIZ

 • HAYAT DEDİĞİN NEDİR Kİ İŞTE ÖMRÜMÜZDEN BİR KURBAN BAYRAMINI DAHA YAŞADIK

    Hayat çok kısa günler, haftalar, aylar, yıllar su gibi akıp geçiyor. Hayatımızın her anı çok kıymetlidir, değerlendirmesini bilelim. Bu seneki kurban bayramına bir çok insanımız kavuşamadı. Bundan sonraki kurban bayramına belki de içimizden pek çoğumuz bu fani dünyadan ayrılıp, asli vatanımız olan ahrete göç edeceğiz. Rabbim hayatın da hayırlısını, ölümün de hayırlısını hepimize nasip […]
 • ESNAFIM BİÇİM BİÇİM

  Çoook büyük sorumluluk gerektirir esnaflık. Eğer sorumluluklar bilinmezse, halk seni sorumlu tutar. Artık iki kişi olman gerekir. Kendin ve dükkanın. Özgürlük denen kavram sizin için artık yok hükmündedir. Müşterine karşı takındığın tavırdır bazen insanı esnaf yapan. “bozuk yoksa sonra verirsin” ya da” zeytinim kötü abi sana gelmez” gibi şeyleri belirtmektir. Bak şimdi “bozuk yoksa kalsın” […]
 • Meryem Durmus
  Beslenme Uzmanı ve Diyetisyen
  4 MAKALE YAZDI

  “Ramazanda Beslenmede Dikkat Edilecek Noktalar”

  Hoş Geldin RAMAZAN Meryem Durmuş 11 ayın sultanı Ramazan geldi.  Ramazan ayının ilk günlerindeyiz ve bu dönemde beslenmemize daha özen göstermeliyiz. Ramazanda asıl amacın beden ve ruhu terbiye etmek , nefsimize sahip çıkmak olduğunu hatırlamalıyız. Bunu başarabildiğimiz takdirde iftarda zaten aşırıya kaçmadan bedenin ihtiyacı kadar besin tüketip sahura uygun beslenmeyi sağlamış oluruz. Ramazanla birlikte karbonhidrat […]

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

 • 01
  İlçede Hurda Araçlar Toplanıyor
  Mustafakemalpaşa Madeni Eşya Esnaf Odası Başkanı Önder Aydın, federasyon tarafından alınan hurda araçların toplatılması kararıyla ilgili basın açıklaması yaptı.
 • 02
  TOKİ Kuraları Bu Ay Çekilecek
  Yurt genelinde yapımı planlanan 100 Bin sosyal konut için kuralar bu ay içerisinde çekilecek. 694 adet konutun İlçeye yapılacağı TOKİ Konutları için başvuranların heyecanlı bekleyişi bu ay bitecek. TOKİ yetkililerinden alınan bilgiye göre, yatay mimari anlayışıyla İstanbul başta olmak üzere 81 ilde 2+1 ve 3+1 planında yapılacak olan 100 bin sosyal konut için 16 Aralık […]
 • 03
  Belediye Personeline Sigara Bırakma Eğitimi
  Mustafakemalpaşa Belediyesi çalışanlarına, Dr. Emine Melis Çinçe tarafından Sigarayı Bırakma ve Kanser hakkında eğitim verildi.
 • 04
  ERKEN TEŞHİS İÇİN KANSER TARAMALARI ÖNEMLİ!
  Erken teşhis için kanser taramalarının oldukça önem arz ettiğini belirten Bursa İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Halim Ömer Kaşıkcı, vatandaşları geç olmadan ücretsiz kanser taramalarını yaptırmaya davet etti.
 • 05
  Karatecilerden Başkan Kanar’a Ziyaret
  Anadolu Yıldızlar Ligine katılmaya hak kazanan Mustafakemalpaşa Belediyesporlu karateciler Belediye Başkanı Mehmet Kanar’ı ziyaret etti.