24° Az bulutlu

160 Milyonluk Tarihi Yatırım

Güncel - 7 Ekim 2020 12:07 A A

Mustafakemalpaşa’da Belediye tarihinin en büyük ve en önemli yatırımları Başkan Mehmet Kanar döneminde hayata geçiriliyor, kanayan yaralara bir bir neşter vuruluyor. Bursa Büyükşehir Belediyesi eliyle ilçeye yapılacak olan 160 Milyon TL’lik dev yatırım içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu altyapısı sorununu kökten çözüme kavuşturuyor. İlçeyi sevindiren dev yatırımı Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ile birlikte canlı yayında Bursa’dan duyuran Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar, içme suyu altyapısına Ekim ayı içinde kanalizasyon ve yağmur suyu altyapısına ise 2020 yılının sonu ya da 2021 yılı itibariyle ihalesinin bitirilip başlanacağını açıkladı. Başkan Kanar, “Seçim döneminde söz verdiğimiz projeleri bir bir hayata geçiriyoruz. İçme suyu altyapı yatırımında 60 Milyon TL’lik bütçeyle bu ay başlayacağımız projeyi 100 Milyon TL’lik kanalizasyon ve yağmur suyu yatırımıyla taçlandırıyoruz. İlçe tarihinin en büyük ve en önemli yatırımı Mustafakemalpaşa’mıza hayırlı olsun” dedi.

ÖNCELİK ACİL NOKTALARDA

İlçede yeni yapılaşmanın hızla ilerlediği Cumhuriyet ve Barış mahalleleri ile Sanayi bölgesinde acil ihtiyaç olan kanalizasyon ve yağmur suyu hatlarının ivedilikle yapılacağını açıklayan Başkan Mehmet Kanar, sırasıyla ana arterler ve tüm ilçede altyapının yenileneceğini ifade etti. Başkan Kanar konuşmasında; “Bursa Büyükşehir Belediyesi eliyle Mustafakemalpaşa’da altyapı sorununu kökten çözüyoruz. Geçtiğimiz günlerde açıkladığımız içme suyu altyapısına, Büyükşehir Belediye Başkanımız Alinur Aktaş’ın yoğun çabalarıyla tüm ilçeyi kapsayan kanalizasyon ve yağmur suyu altyapısını da ekledik. İnşallah bu ay itibariyle içme suyu altyapısına, İhale sürecinin hemen ardından, 2020 yılının sonu ya da 2021 yılı itibariyle de kanalizasyon ve yağmur suyu altyapı ihalesini bitirip sahaya ineceğiz. Bu süreç hepimiz için biraz zorlu geçecek. Biraz suyumuz kesilecek, bazen toza toprağa, bazen çamura batacağız ama sonunda yavrularımıza güvenli ve huzurlu bir altyapı mirası bırakacağız. Sağlıklı, gelişen ve büyüyen bir şehrin imarı için bizleri destekleyen başta Bakanlarımız Hakan Çavuşoğlu ve Efkan Ala’ya, İl Başkanımız Ayhan Salman’a, göreve geldiğimiz günden bu yana en yakın destekçimiz olan Büyükşehir Belediye Başkanımız Alinur Aktaş’a, Bölge Milletvekilimiz Mustafa Esgin’e ve tüm Bursa Milletvekillerimize şahsım ve ilçem adına tüm kalbimle teşekkür ediyorum” dedi.

VİRÜS YATIRIMLARA ENGEL OLMADI

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “Seçim döneminde Mustafakemalpaşa ilçesine sözler verdik. Bu sözler öyle sözler ki yıllardır konuşulan fakat hayata geçirilemeyen bazı projelerdi ve bugünde bunları bir bir gerçekleştirmiş olmanın gururunu yaşıyoruz. Bütün dünyanın koronavirüs ile mücadele ettiği bu dönemde hükümetimizin ve milletvekillerimizin destekleriyle yatırımlarımıza devam ediyoruz” şeklinde konuştu. Başkan Aktaş, “Mehmet Başkanım benim söz var, yıllardır Mustafakemalpaşa’da ifade edilen konular var bunların yerine getirilmesi gerekir söylemini hep dile getiriyordu. Bilindiği üzere biz çok kısa bir süre önce duyurusunu da yaptık 326 kilometrelik içme suyu hattımızı, isale hattı, şebeke hattı ve evsel bağlantı olmak üzere ihalesini gerçekleştirdik. Yaklaşık 50 milyon TL’lik bir bedel ama bu altyapı ile alakalı sadece içme suyu kısmıydı” dedi.

 

İkinci etapta kanalizasyon ve özellikle başkanımızın acele ettirdiği yağmur suyu kanalları kısmı var diyen Başkan Alinur Aktaş, “Projeler bitirildikten sonra Mustafakemalpaşa’nın değerinin nasıl arttığını hep birlikte göreceğiz” ifadelerine yer verdi. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş konuşmasının sonunda şöyle dedi; “Öncelikle gelişen bir şehrin 100.000 nüfusu geçmiş büyük bir ilçenin takdir edersiniz ki çok sorunsuz ve sıkıntısız altyapısının olması gerekiyor. Çok yakında biz içme suyu ile alakalı temeli atıyoruz. İnşallah milletvekillerimizin de katılımıyla belediye başkanımız Mehmet Kanar’ın ev sahipliğinde temel atma törenimizi yapıp mutluluğumuzu hemşerilerimizle paylaşacağız. Mustafakemalpaşalı hemşerilerimizi bu çalışmalar bittikten sonra pırıl pırıl caddelere ve sokaklara kavuşturacağız.”

 

Bu haber 2919 kez okundu.
Muradiye Sarnıç Tesisleri
Güncel - 12:07 A A
BENZER HABERLER

MUSTAFAKEMALPAŞA HAVA DURUMU

20 Ekim 2020 SALI
24°
 • ÇAR °
 • PER °
 • CUM °

YAZARLARIMIZ

 • TABİATIN KORUNMASI, AĞAÇ DİKMEK DİNİMİZİN EMRİDİR

    İnanmış olduğumuz İslamiyet dinimiz bizden yeryüzünün imarını, tabiatın korunmasını istemiş, ağaç dikmeyi, ekin ekmeyi sadakai cariye olarak kabul etmiştir. Sevgili peygamberimiz (SAV)  ‘Müslüman, bir ağaç diker, o ağaçtan insan, hayvan veya kuş istifade ederse bu, kıyamet gününe kadar o kimse için sadaka olur.’ Buyurarak konunun önemine dikkat çekmiştir. Rabbimizin bize ihsan ettiği sayısız nimetlerden […]
 • ESNAFIM BİÇİM BİÇİM

  Çoook büyük sorumluluk gerektirir esnaflık. Eğer sorumluluklar bilinmezse, halk seni sorumlu tutar. Artık iki kişi olman gerekir. Kendin ve dükkanın. Özgürlük denen kavram sizin için artık yok hükmündedir. Müşterine karşı takındığın tavırdır bazen insanı esnaf yapan. “bozuk yoksa sonra verirsin” ya da” zeytinim kötü abi sana gelmez” gibi şeyleri belirtmektir. Bak şimdi “bozuk yoksa kalsın” […]
 • Dil Yanlışları ( 429 – 442  )

    Bu durum, benim içimi incitmiştir. Haber Türk, Engin Altay, 7 Mart 2020, 12.06 Doğrusu: Bu durum, beni incitmiştir.   Maskeler düştü ve acımasızlıkları görüldü. CNN Türk, Süleyman Soylu, 7 Mart 2020, 14.00 Doğrusu: Maskeleri düştü ve acımasızlıkları görüldü.   Hayvanseverler, Manisa’da 13 tâne tavus kuşu besliyor. CNN Türk, kayan yazı, 7 Mart 2020, 14.32 […]
 • Meryem Durmus
  Beslenme Uzmanı ve Diyetisyen
  4 MAKALE YAZDI

  “Ramazanda Beslenmede Dikkat Edilecek Noktalar”

  Hoş Geldin RAMAZAN Meryem Durmuş 11 ayın sultanı Ramazan geldi.  Ramazan ayının ilk günlerindeyiz ve bu dönemde beslenmemize daha özen göstermeliyiz. Ramazanda asıl amacın beden ve ruhu terbiye etmek , nefsimize sahip çıkmak olduğunu hatırlamalıyız. Bunu başarabildiğimiz takdirde iftarda zaten aşırıya kaçmadan bedenin ihtiyacı kadar besin tüketip sahura uygun beslenmeyi sağlamış oluruz. Ramazanla birlikte karbonhidrat […]

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

 • 01
  İlçede Hurda Araçlar Toplanıyor
  Mustafakemalpaşa Madeni Eşya Esnaf Odası Başkanı Önder Aydın, federasyon tarafından alınan hurda araçların toplatılması kararıyla ilgili basın açıklaması yaptı.
 • 02
  İl Kadın Kolları Yönetimi Belli Oldu
  Bursa İl Kadın Kolları Başkanı Emel Gözükara Durmaz, yeni yönetim kurulu üyelerinin belirlenmesi çalışmalarını sonuçlandırdıklarını söyledi.
 • 03
  ERKEN TEŞHİS İÇİN KANSER TARAMALARI ÖNEMLİ!
  Erken teşhis için kanser taramalarının oldukça önem arz ettiğini belirten Bursa İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Halim Ömer Kaşıkcı, vatandaşları geç olmadan ücretsiz kanser taramalarını yaptırmaya davet etti.
 • 04
  Belediye Personeline Sigara Bırakma Eğitimi
  Mustafakemalpaşa Belediyesi çalışanlarına, Dr. Emine Melis Çinçe tarafından Sigarayı Bırakma ve Kanser hakkında eğitim verildi.
 • 05
  TOKİ Kuraları Bu Ay Çekilecek
  Yurt genelinde yapımı planlanan 100 Bin sosyal konut için kuralar bu ay içerisinde çekilecek. 694 adet konutun İlçeye yapılacağı TOKİ Konutları için başvuranların heyecanlı bekleyişi bu ay bitecek. TOKİ yetkililerinden alınan bilgiye göre, yatay mimari anlayışıyla İstanbul başta olmak üzere 81 ilde 2+1 ve 3+1 planında yapılacak olan 100 bin sosyal konut için 16 Aralık […]