Yazılı Basının Dijital Dönüşümü Bursa’da Konuşulacak

Ana Sayfa » Güncel » Yazılı Basının Dijital Dönüşümü Bursa’da Konuşulacak
Paylaş
Tarih : 30 Kasım 2017 - 5:41

Basın İlan Kurumu, yerel gazetelerin yapısal sorunlarına çözüm bulunması ve dijital dönüşümlerini tamamlayarak her geçen gün büyüyen yeni medyada söz sahibi olabilmeleri için paydaşların katılımıyla istişare toplantısı düzenleyecek. Toplantıda, BİK’in yazılı basına yönelik hazırladığı iki ayrı projenin de tanıtımı gerçekleştirilecek.

 

Basın İlan Kurumu (BİK), yerel gazetelere ait internet sitelerinin teknolojik altyapı ve içerik üretiminin geliştirilerek niteliklerini artırmak üzere “Gazetelerin İnternet Haber Sitelerinin İyileştirilmesi”; bu internet sitelerinin dijital reklam piyasasından reklam alabilmesini sağlamaya yönelik ise, “Yerel Yazılı Basının Dijital Reklam Piyasasına Entegrasyonu” projelerini hazırladı. BİK, aynı zamanda gazetelerin yapısal sorunlarının çözümünü de içinde barındıran her iki projenin tanıtımına Bursa’dan başlayacak.

BİK Genel Müdürü Yakup Karaca ile yazılı basın temsilcilerinin yarı sıra BEBKA, İŞKUR ve KOSGEB yöneticilerinin katılımıyla gerçekleştirilecek “Yazılı Basının Yapısal ve Dijital Dönüşümüne Yönelik Proje Geliştirme-İşbirliği İstişare Toplantısı” 30 Kasım 2017 Perşembe günü Merinos Kültür Merkezi Koza Salonu’nda yapılacak.

Genel Müdür Yakup Karaca, düzenlenecek programa ilişkin yaptığı değerlendirmede, 1961 yılından bu yana resmi ilan ve reklamlarım süreli yayınlara objektif ölçütlerle dağıtımını üstlenen Basın İlan Kurumu’nun günümüzün teknolojik gelişmeleri karşısında yazılı basının dijital dönüşümünü sağlamasına büyük önem verdiğini söyledi.

Her zaman olduğu gibi gazetelerin yanında olmayı sürdüreceklerini kaydeden Karaca, “Kurum olarak yürüttüğümüz sosyal faaliyetlerin yanı sıra paydaşımız olan gazetelerimizin yapısal sorunlarının çözümüne yönelik de yoğun çaba harcıyoruz. Bunun yanı sıra bilişim çağını yaşadığımız bu dönemde yeni medyanın, bir diğer adıyla dijital medyanın öne çıktığını görüyoruz. Her geçen gün büyüyen medyanın bu yeni kolu karşısında neler yapabiliriz, ne yaparsak geçiş sürecini vakit kaybetmeden gerçekleştirebiliriz sorularının yanıtını bulmak ve uygulamaya koymak istiyoruz. Kurumuzun geliştirdiği ve KOSGEB’in de destek verdiği iki önemli projenin tanıtımı gerçekleştirmek, ilgili devlet kurumlarımız ve gazetelerimiz ile oturup istişare ederek yeni yol haritasını belirlemek istiyoruz. Gerçekleştireceğimiz toplantıya bütün meslektaşlarımı, Bursa basınını davet ediyorum” dedi.

 

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Hayvan Hırsızları Yakalandı
Hayvan Hırsızları Yakalandı

Karacabey’den çaldıkları hayvanları, Mustafakemalpaşa’da satan hırsızlar yakalandı. Edinilen bilgiye göre, Karacabey’in Hotanlı Mahallesi’nde

MUSTAFAKEMALPAŞA MAĞARALARI PROJESİ
MUSTAFAKEMALPAŞA MAĞARALARI PROJESİ

  Türkiye’de ilk kez bir ilçe genelinde alan taraması yaparak gerçekleştirilen çalışmada rekor sayıda mağaraya ulaşıldı.  Haziran

“Yok Olmasın Geleceğimiz”
“Yok Olmasın Geleceğimiz”

Her Türlü Bağımlılığa Karşı “Yok Olmasın Geleceğimiz” isimli sosyal sorumluluk projesi kapsamında Bursa Bilim Teknoloji Merkezi gezisi

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz