UEDAŞ’ın Kardeşim Üşümesin projesi sürüyor

Ana Sayfa » Güncel » UEDAŞ’ın Kardeşim Üşümesin projesi sürüyor
Paylaş
Tarih : 30 Kasım 2017 - 6:36

 

  • Uludağ Elektrik Dağıtım (UEDAŞ) ‘Kardeşim Üşümesin’ projesiyle kışlık giysi yardımı yapmaya devam ediyor. Bu yıl İnegöl’den başlatılan projenin ikinci durağı Mustafakemalpaşa Çaltılıbük İlkokulu oldu. Beş yıldır devam eden proje ile bu yıl bin öğrenciye ulaşılacak.
  •  

Güney Marmara’da yaklaşık 3 milyon müşterisiyle Türkiye’nin en büyük dördüncü elektrik dağıtım şirketi konumunda olan UEDAŞ, hizmet bölgesinde ihtiyacı olan köy okullarında öğrenim gören öğrencilere kışlık giysi yardımında da bulunuyor. Sosyal sorumluluk projeleriyle öne çıkan UEDAŞ’ın 2014 yılında başlayan ‘Kardeşim Üşümesin’ projesinde son dağıtım Mustafakemalpaşa ilçesine yapıldı. Yardım kampanyası ile UEDAŞ, Çaltılıbük İlkokulunda öğrenim gören 77 öğrenciye kaban, atkı, bere ve eldivenden oluşan kışlık giyim eşyası hediye etti.

 

Güney Marmara’nın ihtiyaç sahibi köylerindeki öğrencilere kışlık giyim yardımı götüren UEDAŞ yetkilileri, öğrencileri kendi elleriyle giydirerek, onların sevinçlerine ortak oldu. Uzun soluklu ve sürdürülebilir projelerle bölge halkına faydalı olmayı amaçladıklarını belirten şirket yetkilileri sosyal fayda projelerinin önümüzdeki yıllarda da süreceğini aktardı.

 

Çaltılıbük İlkokulunda düzenlenen programa İlçe Milliği Eğitim Müdürü Mustafa Efe, Mahalle Muhtarı Salih Kayacık, UEDAŞ Mustafakemalpaşa İşletme Müdürü Emre Şenhasırcı ve Kurumsal İletişim Müdürü Yusuf Ziya Yüce’nin yanı sıra Okul Müdürü Arslan Albayrak ve öğrenciler katıldı.

 

2013 yılında başlatılan proje kapsamında bu yıl Bursa’da 277, Balıkesir’de 382, Çanakkale’de 236, Yalova’da 105 öğrenci olmak üzere toplamda bin öğrenciye ulaşılacak.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Hayvan Hırsızları Yakalandı
Hayvan Hırsızları Yakalandı

Karacabey’den çaldıkları hayvanları, Mustafakemalpaşa’da satan hırsızlar yakalandı. Edinilen bilgiye göre, Karacabey’in Hotanlı Mahallesi’nde

MUSTAFAKEMALPAŞA MAĞARALARI PROJESİ
MUSTAFAKEMALPAŞA MAĞARALARI PROJESİ

  Türkiye’de ilk kez bir ilçe genelinde alan taraması yaparak gerçekleştirilen çalışmada rekor sayıda mağaraya ulaşıldı.  Haziran

“Yok Olmasın Geleceğimiz”
“Yok Olmasın Geleceğimiz”

Her Türlü Bağımlılığa Karşı “Yok Olmasın Geleceğimiz” isimli sosyal sorumluluk projesi kapsamında Bursa Bilim Teknoloji Merkezi gezisi

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz