YAZARLAR

Tüm Yazıları Tahir Saatçı

DÜNYA KUPASI

20.06.2018 11:29

 

2018 Dünya Kupası maçları komşu ülkelerimizden biri olan bir aksırık uzaklıktaki Rusya’da başladı.

Yaklaşık 30 gün heyecanla, futbol yıldızları ülkelerini şampiyon yapmak için ter dökecek ve 32 takımın mücadele edeceği Dünya Kupası’nda, dünyanın en iyi yeteneklerini ve yıldız adaylarını seyredeceğiz, ve diyeceğiz ki, ‘’Keşke Biz de Olsaydık:’’

Suudi Arabistan, Mısır, İran, Tunus ve Fas gibi komşu ülkelerimizi de seyretme imkanını bulacağımız şampiyona da Almanya formasını giyen Mesut Özil, İlkay Gündoğan ve Aziz Behich’i de Avusturalya  milli takımın formasıyla alkışlayacağımız Türk futbolcularımız.

Yabancı olmayan Uruguay’dan İnek, Avusturalya’dan Koyun, Sırbistan’dan Kıyma ve Senegal’den Saman ithal ettiğimiz için bu milli takımları da bizleri etsiz ve samansız bırakmadıkları için teşekkür amacıyla oturarak alkışlayacağız.

Futbol Federasyonu yabancı futbolcu sınırını kaldırmış, takımlarımız 11 yabancı futbolcu ile mücadele ederken, yerli futbolcularımız ya yedek kulübesinde, ya da saha kenarında çelik-çomak oynamakta. Hal böyle olunca da ‘’Keşke Bizde Olsaydık’’ deyip, ekran başında sümüğümüzü çok daha çekeriz bu kafayla demek geliyor içimizden.

Komşularımız, galip gelseler de, mağlup olsalar da, stadyumun gönderinde bayrakları dalgalanıyor.  Onlar için bu da bir şeref, bir onur. Ya bizler, Anneannemizin liginde, yerli sahamızda yabancı futbolcular futbol oynarken, kendi futbolcularımız ne yazık ki, kendilerini gösterme fırsatını maalesef zorunlu olarak gösteremiyorlar. Türk Milli Takım Teknik Direktörü Mırcea Lucescu ne yapsın.

Usta hazır, ateş hazır ama yapılacak helvanın malzemesinin hazırlanması bence  çok ama çok uzun yıllar gerek.

Balkabağı sizce normalde kaç kilodur. 50 kg. olabilirimi? 100, 500 KG desem, diyeceksiniz ki Tahir kafayı yemiş. 700 kg. desem yuh, 900 desem a sıçtır ordan saçmalama gibi abuk-subuk söylemler. İnanırmısınız? Belçikalı Mathias Willemijins’in 2016 yılın da yetiştirdiği Balkabağı tam 1.190,5 kg. ağırlığındaydı ve aynı zamanda da en ağır meyve rekorunu da kırmış oldu. İster inanın,ister inanmayın. Benden yazması

Haberler

Gündem

Engellilere resim kursu

Gündem

Şehirlerarası Ulaşım Masaya Yatırıldı

Gündem

Okulların bakımı hız kazandı

Gündem

Ak Partiye Yeni İlçe Koordinatörü

Spor

TATLITOP için Kayıtlar Sürüyor

Gündem

Sosyal Güvenlik Merkezi Müdürü Değişti

Gündem

İlçeden Milli Takıma Bir Sporcu Daha

Gündem

15 Temmuz, simülasyonla anlatılacak

Gündem

Tepecik'in çöken yolu düzeltiliyor

Gündem

Damızlık Sığır Yetiştiricileri Mali Kongresini Yaptı

İletişim

MÜCADELE GAZETESİ - Tel : 0224 613 9242

Gündem

YKS Sınavları Sorunsuz Tamamlandı