YAZARLAR

Tüm Yazıları Tahir Saatçı

DÜNYA KUPASI

20.06.2018 11:29

 

2018 Dünya Kupası maçları komşu ülkelerimizden biri olan bir aksırık uzaklıktaki Rusya’da başladı.

Yaklaşık 30 gün heyecanla, futbol yıldızları ülkelerini şampiyon yapmak için ter dökecek ve 32 takımın mücadele edeceği Dünya Kupası’nda, dünyanın en iyi yeteneklerini ve yıldız adaylarını seyredeceğiz, ve diyeceğiz ki, ‘’Keşke Biz de Olsaydık:’’

Suudi Arabistan, Mısır, İran, Tunus ve Fas gibi komşu ülkelerimizi de seyretme imkanını bulacağımız şampiyona da Almanya formasını giyen Mesut Özil, İlkay Gündoğan ve Aziz Behich’i de Avusturalya  milli takımın formasıyla alkışlayacağımız Türk futbolcularımız.

Yabancı olmayan Uruguay’dan İnek, Avusturalya’dan Koyun, Sırbistan’dan Kıyma ve Senegal’den Saman ithal ettiğimiz için bu milli takımları da bizleri etsiz ve samansız bırakmadıkları için teşekkür amacıyla oturarak alkışlayacağız.

Futbol Federasyonu yabancı futbolcu sınırını kaldırmış, takımlarımız 11 yabancı futbolcu ile mücadele ederken, yerli futbolcularımız ya yedek kulübesinde, ya da saha kenarında çelik-çomak oynamakta. Hal böyle olunca da ‘’Keşke Bizde Olsaydık’’ deyip, ekran başında sümüğümüzü çok daha çekeriz bu kafayla demek geliyor içimizden.

Komşularımız, galip gelseler de, mağlup olsalar da, stadyumun gönderinde bayrakları dalgalanıyor.  Onlar için bu da bir şeref, bir onur. Ya bizler, Anneannemizin liginde, yerli sahamızda yabancı futbolcular futbol oynarken, kendi futbolcularımız ne yazık ki, kendilerini gösterme fırsatını maalesef zorunlu olarak gösteremiyorlar. Türk Milli Takım Teknik Direktörü Mırcea Lucescu ne yapsın.

Usta hazır, ateş hazır ama yapılacak helvanın malzemesinin hazırlanması bence  çok ama çok uzun yıllar gerek.

Balkabağı sizce normalde kaç kilodur. 50 kg. olabilirimi? 100, 500 KG desem, diyeceksiniz ki Tahir kafayı yemiş. 700 kg. desem yuh, 900 desem a sıçtır ordan saçmalama gibi abuk-subuk söylemler. İnanırmısınız? Belçikalı Mathias Willemijins’in 2016 yılın da yetiştirdiği Balkabağı tam 1.190,5 kg. ağırlığındaydı ve aynı zamanda da en ağır meyve rekorunu da kırmış oldu. İster inanın,ister inanmayın. Benden yazması

Haberler

Gündem

Telefon Dolandırıcılarına Suçüstü Yaptılar

Gündem

“Şarbon Vakası Yok”

Gündem

Uğur Böceği'nden 2 Bin Eserlik Dev Sergi

Gündem

Belediye Projesine TANAP Desteği

Gündem

Tema Gönüllülerinden Tarih Turu

Gündem

Güvercin Sevgisi Sınırları Aştı

Gündem

Zihinsel Engelli Kadını Fuhuşa Zorladılar

Gündem

Uyuşturucuya Bir Darbe Daha

Gündem

Gagavuzya'ya dostluk çıkarması

Gündem

Zafer Bayramı'nda ‘Kolpa' coşkusu

Gündem

Havacılık Festivali kapılarını açıyor

Gündem

Uyuşturucuya Geçit Yok