SİYASİ PARTİ BAŞKANLARI YATIRIMLARI GEZDİLER

Ana Sayfa » Güncel » SİYASİ PARTİ BAŞKANLARI YATIRIMLARI GEZDİLER
Paylaş
Tarih : 17 Kasım 2017 - 10:19

            Mustafakemalpaşa halkının oylarıyla iki dönemdir seçilerek göreve gelmiş ve görevinin başında bulunan Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan bir aydır; Muhtarları, esnaf odalarını, basını, Bursa Mustafakemalpaşalılar Kültür ve Yardımlaşma Derneği üyelerine (PAŞADER) Mustafakemalpaşa’daki alt yapı, çevre ve sosyal yaşa alanlarında süren yatırımları yerinde inceleyip gezdirerek bilgilendirişti.

Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan’ın davetine katılan eski siyasi parti ilçe başkanları olarak Kerim Akça (AKPARTİ), İdris Savaş, Ali Yavuzel (MHP), Avukat Gürkan Esen, Faruk Şan (CHP), Hüseyin Has (BBP), İsa Söğüt, Kadir Hoşgör, Onur Göksu, Baki İşcan (DP), Orhan Dağlı, Burak Çelik, Ahmet Baskındağlı (SP), İsmail Şükür, Seçkin Bilgiç (DSP), Nail Zeybek, Erol Aslan (GENÇ PARTİ), Ömürlü Cebe (HEPAR), İbrahim Ünal, Hüseyin Aslan, Mehmet Ortalık, Cemil Usturumcalı, Yılmaz Aksu (ANAP), Basri Erden (RP) katıldı.

            Demokrasinin vazgeçilmezi, olmazsa olmazı olan siyasi partilerimiz her seçimde belediyeyi yönetmek için aday çıkarırlar. Gayeleri; halka, topluma, insanlığa, memlekete adaletli bir şekilde hizmet etmektir. İktidarda yetkili olsun, muhalefette denetçi olsun, meclis içinde ve meclis dışında olsun hiç fark etmez. Hepsinin görüş, düşünce, tecrübe ve önerilerine ihtiyaç vardır.

            Mevki-makamlar geçicidir. Görevler belirli bir süre için emanettir. Yapılan güzel işler ve faydalı hizmetler ise birer sadaka-i cariye olarak kalıcıdır. Mühim olan yapılan işlerde önce ahlak ve maneviyat olsun. İnsanın ve insanlığın önüne hiçbir menfaat geçmesi, insanın insanlığına önem verilsin. Karşılıklı sevgi, saygı, güven olsun. Birlikte yola çıktığın ekip mesai arkadaşların samimi, çalışkan, güvenilir, vefalı, bilge, güngörmüş kimselerden olsun. Mühim olan bu gök kubbe altında hoş bir seda bırakabilmek, iyi bir yönetici insandı dedirtebilmektir.

            Siyasi partilerde ilçe başkanlığı yapmış olanlar, zor bir görevi üslenmiş plan şahsiyetlerdir. Maddi ve manevi fedakârlık ister, tenkit edenlerin çok olur.

Unutmamak için hatırlamak lazım. Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan da ilçemizde siyasi partilerde başkanlık yapmış 57 eski ilçe başkanını arayarak Mustafakemalpaşa’nın alt yapı, çevre ve sosyal yaşam alanlarının süren yatırımlarını yerinde görme gezisine davet ederek 33 ü mazeret belirterek 24 ü katılabildi. 11.11.2017 Cumartesi günü saat 09.30 sıraları Adnan Menderes Meydanı’ndan belediyenin yeni hizmet otobüsü ile gezi başladı. Yalıntaş Mahallesi’ne 30 dönüm alan üzerine kurulmakta olan hayvan pazaryeri için Başkan Kurtulan otobüs içerisinden bilgi verdi. Seçkin Bilgiç’in Marmara Bölgesi’nde hayvancılığın merkezi olan Mustafakemalpaşa’ya dar gelir bu tesis dedi. Başkan Kurtulan da kendisine Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un Çanakkale Şiirinden ‘Sana dar gelmeyecek makberi kimler kazsın’ dörtlüğünü okuyarak cevapladı.

Toplu olarak Suçtu Tabiat Parkı’ndaki kır kafeteryada kahvaltı yapıldıktan sonra Belediye Başkanı Kurtulan yapılan hizmetlerle ilgili ve İlçe Orman İşletme Müdürü Ahmet Er de bu doğa harikası oksijen deposu Suçtu Şelalesi’ni, ağaçları ve çevreyi nasıl korunması hakkında bilgiler verdiler. Suuçtu’ya 75 metrekareli kafeterya, 25 metrekarelik büfe, 1000 metrekare kayrak taşı döşenmiş, 44 metre ahşap oturma bankı yapılmış. 80 metre ahşap korkuluk yapılmış. 160 metrekare ahşap seyir terası yapılmış. Mevcut wc ler onarılmış. Mescit yapılmış. 80 tane masa, 20 tane oturma bankı ve 20 tane çöp kovası konulmuş. Trafik yoğunluğunu azaltmak ve otopark sorununun çözümü için yol genişletme ve ring hat çalışmaları başlatılmış.

İkinci gezi yerimiz ‘Gençlik Spor ve Sosyal Yaşam Merkezi.’ Başkanı Sadi Kurtulan bu yatırımı gezdirerek şu bölümlerin olduğunun bilgilerini verdi: 5 adet spor salonu, yarı olimpik kapalı yüzme havuzu ve çocuk havuzu, kapalı ve açık tenis kortları, 2 voleybol sahası, 2 basketbol sahası, fitness salonu, yürüyüş, koşu, bisiklet yolları, kafeterya, 2 adet sergi salonu, sanat atölyesi, 2 adet sinema salonu, seminer salonları, çocuk oyun alanı, piknik alanı ve kapalı otoparklar bulunacak dedi.

Mehmet Ortalık da herkese yer yapmışın teşekkür ederiz. Bir eksik var, eski başkanlara da bir yer yapın, çünkü siz de eski olup aramıza katılacağınız sorusuna cevap olarak Kurtulan da ‘Üzümün şırası var, her şeyin bir sırası var.’ Dedi.

Üçüncü gezi yerimiz ‘Ayazma Mevkiindeki Atık Su Arıtma’ tesislerini de gezerek bilgilendirildik.

Yarımların bitirilme süreleri hakkında şu bilgiler verildi:

Gençlik Spor ve Sosyal Yaşam Merkezi (Son 12 ay)

Oğlaktepe10000 m2 lik su deposu (Son 30 gün)

Lalaşahin 5000m2 lik su deposu (Son 60 gün)

Orta Mahalle-Fevzidede Mahallesi 3. köprü (Son 8 ay)

Yalıntaş Mahallesi Hayvan Pazaryeri (Son 60 gün)

Gezi sonunda Mustafakemalpaşa Öğretmen evi çay bahçesinde çay içildi. Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan katılımcılara teşekkür ederek, içinde belediye bülteni, havlu ve kolonya bulunan çantalardan hediye etti.

Katılan eski siyasi parti ilçe başkanları belediye başkanına teşekkür etti.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Hayvan Hırsızları Yakalandı
Hayvan Hırsızları Yakalandı

Karacabey’den çaldıkları hayvanları, Mustafakemalpaşa’da satan hırsızlar yakalandı. Edinilen bilgiye göre, Karacabey’in Hotanlı Mahallesi’nde

MUSTAFAKEMALPAŞA MAĞARALARI PROJESİ
MUSTAFAKEMALPAŞA MAĞARALARI PROJESİ

  Türkiye’de ilk kez bir ilçe genelinde alan taraması yaparak gerçekleştirilen çalışmada rekor sayıda mağaraya ulaşıldı.  Haziran

“Yok Olmasın Geleceğimiz”
“Yok Olmasın Geleceğimiz”

Her Türlü Bağımlılığa Karşı “Yok Olmasın Geleceğimiz” isimli sosyal sorumluluk projesi kapsamında Bursa Bilim Teknoloji Merkezi gezisi

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz