Öğrenciler Yazarla Buluştu

Ana Sayfa » Güncel » Öğrenciler Yazarla Buluştu
Paylaş
Tarih : 12 Haziran 2017 - 6:13

Mustafakemalpaşa Belediyesi katkılarıyla Kültür Sanat Derneği, Mehmet Akif İlk ve Ortaokulu, Mevlana İlkokulu ve Balibey ilkokulu öğrencilerini kitapla ve yazarla buluşturdu.

       Mustafakemalpaşa Kültür ve Sanat Derneği’nin geliştirdiği ilçe ve köylerdeki ilkokul ve ortaokul öğrencilerini yazarla buluşturma projesi devam ediyor. İlkokullarda yapılan etkinliğe 29 ve 31 mayıs 2017 ile 06 Haziran 2017 tarihleri arasında ilçemiz Mehmet Akif İlk ve Ortaokulu, Mevlana İlkokulu ve Balibey İlkokulu öğrencileriyle buluşarak gerçekleştirildi. 3 gün süre ile öğrencilerin tümü yazarla buluşturularak söyleşi yapıldı ve kitaplar imzalandı. Bu okullara köylerden de öğrenci gelmesi yapılan işin önemini bir kat daha artırdı.

         Bu çalışmaya Mustafakemalpaşa Belediyesinin katkı sunması ve Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe’nin mevcut projeyi desteklemesi öğrenciler ve ilçemiz açısında büyük önem taşıyor.

        Çocuk kitapları yazarı ve Patikalar dergisi dil denetmeni Nadide Utku’nun yazdığı İncili Nine, Masal Rüzgarı, Müzedeki Sandık, Ay Kapısı, Bukalemun Buki, Ağaç Evi ve Oyuncak Ülkesi kitapları 1.2. 3. 4, 5.6.7.8. sınıftaki öğrencilere dağıtıldı ve yoğun ilgi gördü.

         Bu proje konusunda, konuşan Mustafakemalpaşa Kültü ve Sanat Derneği başkanı Kekil Şimşek: “Üç yıldır bu projeyi çeşitli okullarda uyguluyoruz. Mehmet Akif İlk ve Ortaokulu, Mevlana İlkokulu ve Balibey ilkokulu İlk ve Ortaokulunda yaptığımız bu çalışmaya destek veren Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan Ayrıca bizi okulunda misafir eden Okul Müdürleri Mustafa Güneş, Selim Maçan, Halil Yörük Müdür Yardımcılarına ve tüm öğretmenlere, çalışanlara.

Eğitime ve kitaba verdikleri değer ve katkı için; bu projenin uygulanmasında destek sunan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Efe’ye ve kadrosuna, bu projeyle 1000 öğrenciyle bizi buluşturan Mustafakemalpaşa Belediyesine, özverili bir çalışma yürüten ve bizimle okullara kadar gelen yazarımız Nadide Utku’ya teşekkür ederim

       Amacımız daha çok kitap okumak ve okutmak, öğrencileri kitap okumaya teşvik etmektir.” dedi.

        İlçe milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe ve Mustafakemalpaşa Belediye başkanı yardımcısı Mustafa Eren çalışmayı yerinde izlediler ilçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe yaptığı konuşmada “Bu etkinliğin çok önemli olduğunu. İlk defa bu okullarda öğrencilerin kitap ve onun yazarını birlikte gördüğünü, ellerine aldıkları kitabın yazarının şu anda karşılarında oturduğunu ve aldıkları kitabın yazarı tarafında imzalandığını gördüler ve o anı yaşadılar.

   Bu etkinliğin aynı zamanda öğrencilerimizin kitap okuma alışkanlığı kazanmalarına büyük bir katkı sağlayacağını, onların fikir ve düşünce dünyalarını açacağını ve derslerdeki başarı oranlarının artmasına vesile olacağını. Bu etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen başta Kültür ve Sanat Derneği başkanı Kekil Şimşek ve yönetimine, öğretmen/yazar Nadide Utku hanımefendiye ve kitaplara sponsor olarak ilçemiz eğitimine katkı sağlayan Mustafakemalpaşa Belediyesine teşekkür etti.”

Belediye Başkanı yardımcısı Mustafa Eren yaptığı konuşmada “Biz Mustafakemalpaşa Belediyesi olarak eğitime çok önem veriyoruz. Elimizden geldiğince bu değerli çalışmalara destek verip öğlencilerimizin daha çok kitapla buluşmasını sağlıyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Önümüzdeki yıllarda bu etkinliğin devamına katkı sağlamak istiyoruz. Kültür ve Sanat Derneğine ve yazarımız Nadide Utku’ya teşekkür ediyorum.” Dedi.

Daha sonra etkinlik söyleşi ve kitap imzayla devam etti.

 

 

 

 

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Hayvan Hırsızları Yakalandı
Hayvan Hırsızları Yakalandı

Karacabey’den çaldıkları hayvanları, Mustafakemalpaşa’da satan hırsızlar yakalandı. Edinilen bilgiye göre, Karacabey’in Hotanlı Mahallesi’nde

MUSTAFAKEMALPAŞA MAĞARALARI PROJESİ
MUSTAFAKEMALPAŞA MAĞARALARI PROJESİ

  Türkiye’de ilk kez bir ilçe genelinde alan taraması yaparak gerçekleştirilen çalışmada rekor sayıda mağaraya ulaşıldı.  Haziran

“Yok Olmasın Geleceğimiz”
“Yok Olmasın Geleceğimiz”

Her Türlü Bağımlılığa Karşı “Yok Olmasın Geleceğimiz” isimli sosyal sorumluluk projesi kapsamında Bursa Bilim Teknoloji Merkezi gezisi

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz