Mustafakemalpaşalı Güreşçilerden Rekor Başarı

Ana Sayfa » Güncel » Mustafakemalpaşalı Güreşçilerden Rekor Başarı
Paylaş
Tarih : 12 Ekim 2017 - 6:18

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin destekleriyle, Dağder Orhaneli – Keles – Büyükorhan – Harmancık ve Orhangazi’ye bağlı Dağ köyleri Yardımlaşma ve Kültür Derneği genel Başkanı Prof Dr. Ali Kaya’nın himayelerinde, Bursa Botanik parkta 08 Ekim 2017 Pazar günü yağışlı ve soğuk bir havada bu yıl 8. Yapılan Bölgemizdeki yılın son yağlı pehlivan güreşlerinde Mustafakemalpaşa’lı güreşçiler rekor başarı elde ettiler.

Güreşlere CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın, Ak Parti eski vekil Faruk Ambarcıoğlu, Bursa Büyükşehir Belediye Başkan vekili ve Belediye Meclis Üyeleri, Dağder yöresi belediye başkanları, çok sayıda ağa, sivil toplum kuruluşları, bay ve bayanlar tribünleri doldurdu.

Kırkpınarın ulu çınarı yaşayan efsanesi baş cazgırı İznikli Pele Hacı Mehmet tura ve iki çırak oğlu Bülent Tura – Levent tura ile Kırkpınar’ın davul zurna ekibi soğuk ve yağışlı havada pehlivanları ve seyircileri coşturdular. Ağalık ihalesi 60 bin tl ile geçen yılın ağası Akfen yapı ve Sönmez iş makinaları sahibi iş adamı hakan Sönmez’de kaldı.

Güreşlere toplamda 124 güreşçi katıldı. Baş güreşlerinde; şükrü Kazan, Hasan Zeybek Hüksel Kalay, Hüseyin İyican Osman Özgün, Mustafa Başdemir mücadele etti. Başpehlivanlık güreşlerinde finali Şükrü Kazan ile Osman Özgün yaptı. Normal sürede Gölcüklü Osman Özgün’ü yenen Ankara Büyükşekir Güreşçisi Samsunlu Şükrü Kazan Dağder Güreşleri Başpehlivanı oldu.

Mustafakemalpaşalı Belediye başkanı Sadi Kurtulan’ın güreşçisi olarak güreşen, Botanik Parkta Er meydanına çıkan derece olan, spor ahlakına uygun güreş yapıp, kalp kırmayıp, başarılı olup rekor kıran güreşçilerimizi Mücadele gazetesi olarak tebrik ediyoruz.

Okan Yavaş – Büyük Orta 1.

Mustafa Ay – Büyük Orta 3.

Levent Doğru – Küçük Orta, Küçük boy 2.

Sanayif Bozbay – Ayak Boyu 2.

Ömer can – Minik Bir Boyda 3.

Yusuf Şahin – Encentilmen Güreşçi

 

Sabahtan güreşler bitene kadar oturmadan devamlı hizmet için koşturan, hergeleni karşılayıp yer gösteren ilgilenen, Kültürümüz olan ata sporumuz yağlı güreşin yaşaması ve yaşatılması için gayretli çalışmalar yapan Dağder Genel Başkanı Prof Dr. Ali Kaya’ya ve şahsında mesai arkadaşlarına teşekkür ediyoruz.

 

 

 

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Hayvan Hırsızları Yakalandı
Hayvan Hırsızları Yakalandı

Karacabey’den çaldıkları hayvanları, Mustafakemalpaşa’da satan hırsızlar yakalandı. Edinilen bilgiye göre, Karacabey’in Hotanlı Mahallesi’nde

MUSTAFAKEMALPAŞA MAĞARALARI PROJESİ
MUSTAFAKEMALPAŞA MAĞARALARI PROJESİ

  Türkiye’de ilk kez bir ilçe genelinde alan taraması yaparak gerçekleştirilen çalışmada rekor sayıda mağaraya ulaşıldı.  Haziran

“Yok Olmasın Geleceğimiz”
“Yok Olmasın Geleceğimiz”

Her Türlü Bağımlılığa Karşı “Yok Olmasın Geleceğimiz” isimli sosyal sorumluluk projesi kapsamında Bursa Bilim Teknoloji Merkezi gezisi

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz