Mustafakemalpaşa’da Toplu Sünnet Şöleni

Ana Sayfa » Güncel » Mustafakemalpaşa’da Toplu Sünnet Şöleni
Paylaş
Tarih : 02 Kasım 2017 - 6:54

 

Mustafakemalpaşa Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen 3. Toplu Sünnet Şöleni’nde

31 çocuk erkekliğe ilk adımını attı.

Sosyal belediyecilik anlayışıyla çalışmalarını sürdüren Mustafakemalpaşa Belediyesi, maddi imkansızlıklar nedeniyle çocuklarını sünnet ettiremeyen ailelere bu yılda 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda ilk mürüvvet heyecanını yaşattı.

1-10 yaş arası 31 çocuk, Belediye Düğün Salonu’nda yapılan renkli ve coşkulu bir şölenle sünnet ettirildi.

Sünnet şölenine; AK Parti Bursa Milletvekili Zekeriya Birkan, Kaymakam Mustafa Masatlı, Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, belediye meclis üyeleri, daire amirleri, siyasi parti ve sivil toplum teşkilatlarının temsilcileri, sünnet aileleri ve vatandaşlar katıldı.

Sünnet çocuklarının aileleriyle birlikte doyasıya eğlendiği şölen, şehir turuyla başladı.

Kuran-ı Kerim ve ilahilerin okunduğu etkinlikte çocuklara hediyeler verilirken, davetlilere çeşitli ikramlarda bulunuldu.

 

‘Birliktelik örneği sergiliyoruz’

 

Sünnet çocuklarıyla tek tek ilgilenerek, ailelerini kutlayan Belediye Başkanı Sadi Kurtulan şölende yaptığı konuşmada, çocuk seslerinin bayram coşkusuna karıştığı özel bir günü birlikte kutladıklarını söyledi.

Mutlulukların paylaştıkça çoğaldığını hatırlatan Başkan Sadi Kurtulan: ” Üç yıldır düzenlediğimiz sünnet şölenleriyle bunun güzel bir örneğini sergiliyoruz. Kalıcı bir hizmet politikasına dönüşen bu etkinlikte hem bayramın coşkusunu hem de çocuklarımızın mutluluğunu birlikte paylaşıyoruz. Bu tür organizasyonlar, vatandaşların dayanışma halinde olduğu güzel ve önemli etkinliklerdendir. Yavrularımızın vatana ve millete hayırlı birer evlat olmalarını diliyorum.” dedi.

AK Parti Bursa Milletvekili Zekeriya Birkan ise sünnet merasimlerinin Türk kültürünün vazgeçilmez bir öğesi olduğunu belirtti.

Çocukların yüzünün güldüğü bu etkinliğin aynı zamanda birlik ve beraberliğe güç kattığını kaydeden Milletvekili Birkan: ” Devlet olarak eğitimden sağlığa kadar her alanda çocuklarımızın en iyi şekilde yetişmesi için büyük gayret sarf ediyoruz. Sünnet törenleri de bir aile için çok özeldir. Çocuklarının ilk mürüvvetini yaşayan ailelere destek olan Mustafakemalpaşa Belediyesi’ni tebrik ediyorum.” dedi.

Kaymakam Mustafa Masatlı da konuşmasında sünnet çocukları ve ailelerine sağlık ve başarı dileklerinde bulunarak, organizasyon dolayısıyla Belediye Başkanı Sadi Kurtulan’a teşekkür etti.

Başkan Sadi Kurtulan şölende, sünnet çocuklarına hediye edilen bisikletleri dağıtarak, hatıra fotoğrafı çektirdi.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Serda Tandoğan Kuru CHP İlçe Başkanlığına Aday
Serda Tandoğan Kuru CHP İlçe Başkanlığına Aday

Serda Tandoğan Kuru CHP’den İlçe Başkanlığına adaylık açıklamasını yaptı. Geçtiğimiz Cumartesi günü saat 14:00 de Saklı Bahçe kültür

Kaçak Kesilen Kuzular, Denetimine Takıldı
Kaçak Kesilen Kuzular, Denetimine Takıldı

  İlçenin sabit yol kontrol ve arama noktasında, kontrol amacıyla durdurulan araçta, kaçak kesilmiş 20 adet kuzu yakalandı. Perşembe günü

Yazar Mavisel Yener’in İmza Günü
Yazar Mavisel Yener’in İmza Günü

  Türk edebiyatının ünlü yazarlarından biri olan Mavisel Yener düzenlenen imza günü dolayısıyla Mustafakemalpaşa İlköğretim Okulunu

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz