Kayışoğlu “CHP’ye oy veren mahalleler, köyler cezalandırılıyor”

Ana Sayfa » Güncel » Kayışoğlu “CHP’ye oy veren mahalleler, köyler cezalandırılıyor”
Paylaş
Tarih : 08 Ocak 2018 - 6:02

CHP Bursa Milletvekili, TBMM Katip Üyesi Nurhayat Altaca Kayışoğlu, “CHP’li belediyelerin yönettiği ilçe ve illerde ayrımcılık yapılmıyor ancak aynı duyarlılığı AKP’lilerin yönettiği yerlerde görmüyoruz” dedi.

CHP Mustafakemalpaşa İlçe Başkanı Tandoğan Kuru ile birlikte ilçede ziyaretlerde bulunan Altaca Kayışoğlu, “Bursa’da bizim yönettiğimiz ilçelerde belediye başkanlarımız CHP’ye az oy çıkan yerleri kesinlikle ihmal etmiyorlar. İhtiyaçlar doğrultusunda nereye ne gerekiyorsa onu belirli bir program dahilinde gündeme alıp, gereğini en hızlı bir şekilde yerine getiriyorlar. Oysa aynı duyarlılığı AKP’lilerin yönettiği yerlerde göremiyoruz” diye konuştu.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin birinci parti çıktığı köyler ile mahallelerin ihmal edildiğini vurgulayan CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu, “Bu durumun somut örneklerinden birisi 7 Haziran, 1 Kasım ve 16 Nisan seçimlerinde AKP’ye isteği oyu vermeyen Mustafakemalpaşa’nın Garipçetekke ile Taşpınar mahalleridir. Büyükşehir Yasası’yla mahalleye dönüşen bu eski köylere Mustafakemalpaşa Belediyesi de hizmet götürmede cimri davranıyor, devlet de. Köy okulunda sıra eksik, bahçesinde duvar yok, çocuklar mıcır kaplı top sahasında oynamak zorunda kalıyor. Garipçetekke’nin yolları köstebek yuvası, taş ocağı açılması için kapılarına kadar dayanılmış, köyün bitişiğinde kalan mesire alanı ve Garipçetekke Türbesi’ne ulaşmak isteyenler çamur deryasından adeta yüzerek geçmek zorunda kalıyorlar. Mezarlıklarına bakım yapılmıyor, musalla taşları bile yıkılmak üzere. Mahalle muhtarının verdiği dilekçelere şu ana kadar bir yanıt verilmiş değil. Çocuklar için tek bir oyun alanı yok. Bu durum karşısında iyi niyetinizi sonuna kadar zorlamış olsanız bile bu ihmalin, bu terk edilmişliğin nedeni olarak somut, akla yatan bir neden maalesef bulamıyorsunuz. CHP’ye oy veren mahalleler, köyler cezalandırılıyor. Partizanlığın bu kadarına pes diyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Kanar “Ak Parti Daha Ne Yapsın”
Kanar “Ak Parti Daha Ne Yapsın”

* Halkın güvendiği adam olarak hizmet etmeye devam Mustafakemalpaşa Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Kanar ve Yönetim kurulu Üyesi Başkan Yardımcısı

İyi Parti İlçe Teşkilatı Tanıtımı Toplantısını Yaptı
İyi Parti İlçe Teşkilatı Tanıtımı Toplantısını Yaptı

                     Mustafakemalpaşa İyi Parti ilçe teşkilatı tanıtımı Cumartesi günü saat 13:00 de Mustafakemalpaşa Belediye

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Bursa’ya geliyor
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Bursa’ya geliyor

Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Kanar “Mustafakemalpaşa İlçe Yönetimi ve üyelerimizin katılımı ile AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz