Gündem

Gündem Haberleri

Dev Yatırımlar Bir Bir Açılıyor

12.06.2018 09:18

İlçede yapımı tamamlanan dev bütçeli Atık Su Arıtma Tesisi ve yeni Sağlık Merkezinin açılışları yapıldı. Tesislerin açılışını Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu yaptı.

İlçe için en önemli yatırımların başında gelen ve 10 Kasım 2016’da düğmeye basılarak inşasına başlanan ve tamamı 40 Milyon TL’ye mal olan dev Atık su Arıtma Tesisi projesi hizmete girdi. Diğer yandan Yeni Devlet Hastanesinin faaliyete girmesiyle birlikte Eski Hastane binasından dönüştürülen Sağlık Merkezi de hizmete açıldı. Mustafakemalpaşa Belediyesi ve BUSKİ tarafından İlçeye kazandırılan ve 2026 yılında 98 Bin, 2046 yılında ise yaklaşık 150 Bin kişiye hizmet vermesi ön görülen Atık Su Arıtma Tesisinin açılışı gerçekleştirildi. Fevzi Dede Mahallesi Ayazma mevkiinde yapımı tamamlanan dev tesisin açılışına Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, İlçe Kaymakamı Mustafa Masatlı, Ak Parti İl Başkanı Ayhan Salman, Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Kanar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

40 MİLYONLUK BÜYÜK YATIRIM

Açılış töreninde konuşan Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, İlçe yapılan özellikle alt yapı yatırımlarına değinerek, Şehrin dört bir yanında ilçeye taşınan su ve bu suları arıtmaya yarayan tesislerden bahsetti.  Yapılan bu dev yatırımların günü değil geleceği ilgilendirdiğini belirten Kurtulan, Açılışını yaptığımız ve tesis, sadece günümüz nüfusuna değil, Yaklaşık 50 yıl sonra mevcut nüfusun 2 katına hizmet verecek bir tesistir. Amacımız gelecek nesller için arkamızda güzel eserler bırakmak. Bu noktada bizlere çok büyük katkıları olan Başbakan Yardımcımız Hakan Çavuşoğlu’na, Büyükşehir Belediye Başkanımız Alinur Aktaş’a ve Ak Parti İl Başkanımız Ayhan Salman’a ilçem adına teşekkür ediyorum” dedi.

 

“ASIL BU MİLLET SENİN APOLETLERİNİ SÖKECEK”

Açılışlar için İlçeye gelen Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, yaklaşan seçimlere işaret ederek istikrarın önemine değindi. Muhalefetin adayı Muharrem İnce’yi sert sözlerle eleştiren Çavuşoğlu, “Pkk’nın sözcülüğüne soyunan ve deyim yerinde ise onlar için adeta ağlayanlar var. Göreceksiniz bu büyük millet, 24 Haziran günü asıl bunların apoletlerini sökecek. Bu Ülkeyi bunların eline bırakamayız. Bunlarda bu kabiliyet yok. Çünkü bunlar bu millete bu ülkeye yabancılar. Bu millete yıllarca tepeden baktılar. Ötekileştirdiler, horladılar. Bu CHP zihniyeti, Ankara’da gördükleri kasketli, çarşaflı veya eşarplı kardeşlerimizin görüntü kirliliği oluşturuyor diye Kızılay’a sokmadı. Bunları hatırlayalım. Bunların zihniyeti bozuk. Devletin sahibi olduklarını sanıyorlar. Kendilerini elit bir zümre olarak görüyorlar. Bunların neyine güveneceksiniz. Ama artık Devlet ve Millet kaynaştı. Allahın izni ile 24 Haziran’dan sonra da yeni bir dönemin kapısını aralıyoruz. Her alanda artık şaha kalkıyoruz. Üzerimizde oynanan tüm oyun ve senaryolara rağmen Türkiye 16 yılda tam 3,5 kat büyüdü. Bundan sonrada her 4-5 yılda bir 5 kat büyüyecek göreceksiniz. Bütün Dünya bir araya gelmiş Cumhurbaşkanımızı sindirmeye çalışıyor. Ama başaramıyorlar ve başaramayacaklar. Allah hepinizden razı olsun. Allah Cumhurbaşkanımızı başımızdan eksik etmesin, Hepiniz Allah emanet olun” diyerek açılışları gerçekleştirdi.

 

“YAPARSA AK PARTİ YAPAR GERİSİ DEDİKODU YAPAR”

Tesis açılışında konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş ise, “KuraklıK ve yağışların mevsim normallerinin altınsa seyretmesi suyun günümüzdeki önemini arttırıyor. Bu nedenle BUSKİ olarak çalışmalarımıza ayrı bir önem veriyoruz. Bursa’mızı susuz bırakmamak adına her türlü yatırım ve çalışmalarımızı titizlikle yapıyoruz. Bursa olarak çok şükür su ile ilgili bir problemimiz yok. İçme suyu, yağmur suyu, kanalizasyon çalışmalarının yanında da arıtma tesisleri ile ilgili yatırımlarımız sürüyor. Bura da günlük 17 Bin metreküp kapasiteye sahip bir tesis kurduk. 40 yıllık bir problemi böylece ortadan kaldırmış olduk Mustafakemalpaşa’mıza hayırlı olsun. Bunun yanı sıra ilçemizde alt yapı sorununu kökten çözmeye yönelik çalışmalarımız hızla sürüyor. Diğer yandan Gençlik Merkezimizi ve onun ardından Dere boyu ıslah çalışmalarımı da Mustafakemalpaşalılarla buluşturacağız. Dev bütçeli Milyonluk yatırımları kısa sürede burada hizmete açacağız. Yaparsa Ak Parti Yapar, Gerisi Dedikodu yapar. Çünkü bizim belediyecilikten gelen bir siyasi liderimiz var. Burada da Belediye Başkanımız ve İlçe Başkanımız ile ekibi de gerçekten çok heyecanlı ve canla başla çalışıyorlar. Bu nedenle kimsenin kaygısı olmasın. Mustafakemalpaşa’mızda yapılan çok güzel işler var ve daha iyilerini de yapmaya devam edeceğiz” dedi.

 

 

SAĞLIKLI HAYAT MERKEZİ AÇILDI

Atık Su Artıma Tesisinin açılışının ardından Eski Devlet Hastanesinin bulunduğu yerde hazırlanan Sağlıklı Hayat Merkezinin de (SHM) açılışı gerçekleştirildi. Açılışa Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu’nun yanı sıra Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Elif Güler Kazancı ve Bursa İl Sağlık Müdürü Özcan Akan da katıldı. Açılışta konuşan Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı  Elif Güler Kazancı yaptığı konuşmada Bursalı olduğuna ve Bursa’da böyle Sağlık yatırımlarının olmasının kendisini ayrıca mutlu ettiğine değindi. Kazancı, “Sağlık Bakanlığı olarak özellikle hastalığa değil sağlığa yatırım yapmayı ilke edindik. Hayata geçirilen Sağlıklı Hayat Merkezleri sayesinde aile hekimliği alanını geliştirmeyi, 1’nci basamak sağlık hizmetlerine ve personeline kolaylıkla erişilebilmeyi hedefledik. Hastane önlerindeki yığılmaların önüne geçmeyi de bu sayede önlüyoruz. Vatandaşlarımızın birebir sağlık hizmeti almalarının önünü açtık. Bu bakımdan bu merkezlerin önemi büyük. Sağlık Bakanımızın Talimatıyla açmayı planladığımız 100 Sağlıklı Hayat Merkezinden 98’ncisini burada hizmete açıyoruz. Hasta olmadan gerekli önlemlerin alınması ve kronik hastalıklarla mücadelede bu merkezin önemi büyük olacak. Ayrıca kanser tarama hizmetlerini de kapsayan bu merkezin Bursa’mıza ve Mustafakemalpaşa halkına hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

Bunları da Beğenebilirsiniz


Uyuşturucu Ticaretine Bir Darbe Daha

Merhum Başkanlar Mezarı Başında Anıldı

Madeni Eşya Odasından Mesleki Yeterlilik Çalıştayı

Şehitlerimiz İçin Mevlid-i Şerif Okutuldu

Kan Bağışı Kampanyası Başladı

Emniyet Zehir Tacirlerine Göz Açtırmıyor


Uyuşturucu Ticaretine Bir Darbe Daha

Merhum Başkanlar Mezarı Başında Anıldı

Madeni Eşya Odasından Mesleki Yeterlilik Çalıştayı

Şehitlerimiz İçin Mevlid-i Şerif Okutuldu

Kan Bağışı Kampanyası Başladı

Emniyet Zehir Tacirlerine Göz Açtırmıyor