Genç Bilaller Ezan okuma yarışmasında Semih İNCE 1. Oldu

Ana Sayfa » Güncel » Genç Bilaller Ezan okuma yarışmasında Semih İNCE 1. Oldu
Paylaş
Tarih : 02 Ocak 2018 - 7:38

Bursa İl Milli Eğitim Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından yarışma 27 Aralık Çarşamba günü yapıldı Düzenlenen İmam Hatip Ortaokulları arası Genç Bilaller Ezan okuma yarışmasında Mustafakemalpaşa İmam Hatip Lisesi 8. Sınıf öğrencisi Semih İNCE yarışmanın 1.si Seçilerek okulumuzu ve ilçemizi onurlandırdı.

Öğrencilerin sosyal, kültürel, mesleki, akademik ve sanatsal alanlarda ilgi, istidat ve kabiliyetlerini geliştirmelerine imkan sağlamak amacıyla Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından İmam Hatip Ortaokulları ve Anadolu İmam Hatip Liseleri arasında çeşitli faaliyetler düzenleniyor.

Bu kapsamda yapılan yarışmalar ilimizde iki farklı bölgede yapıldı. Ali Osman Sönmez Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin koordinatörlüğünde 22 okulun katılımıyla BTSO Oğuz Kağan Köksal Toplantı Salonu’nda düzenlenen “Genç Muhafızlar” hafızlık ve “Genç Bilaller” Ezan Okuma Yarışmasına İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin DÜLGER de katıldı. Yarışmada Süleyman Çelebi İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Semih ARKIŞ hafızlık yarışması birincisi olurken Mustafakemalpaşa Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencisi Semih İNCE ise ezan okuma yarışmasının birincisi oldu.

Törende konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin DÜLGER,   “Dünyaya uzun yıllar hakim olmuş bir medeniyetin evlatlarıyız ve bizler merhamet medeniyetinin temsilcileriyiz. Gittiğimiz her yere, bulunduğumuz her kıtaya, ülkeye, şehre, toprağa merhameti götürmüşüz ve bu merhameti iletmede iki ilanımız olmuştur: Kur’an ve Kur’an’a yönelik yaşamak olgusu ile Ezan-ı Muhammediye. Bunlar bizim sembollerimiz olmuş, hayatımıza aktarmışız ve ezan ile sesimizi duyurmuşuz. Düzenlenen bu yarışmaya katılım gösteren tüm öğrencilerimizi gayretlerinden dolayı takdir ediyor, dereceye giren öğrencilerimizi de tebrik ediyorum” dedi.

 

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Kanar “Ak Parti Daha Ne Yapsın”
Kanar “Ak Parti Daha Ne Yapsın”

* Halkın güvendiği adam olarak hizmet etmeye devam Mustafakemalpaşa Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Kanar ve Yönetim kurulu Üyesi Başkan Yardımcısı

İyi Parti İlçe Teşkilatı Tanıtımı Toplantısını Yaptı
İyi Parti İlçe Teşkilatı Tanıtımı Toplantısını Yaptı

                     Mustafakemalpaşa İyi Parti ilçe teşkilatı tanıtımı Cumartesi günü saat 13:00 de Mustafakemalpaşa Belediye

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Bursa’ya geliyor
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Bursa’ya geliyor

Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Kanar “Mustafakemalpaşa İlçe Yönetimi ve üyelerimizin katılımı ile AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz