Engellilere yeni sosyal tesis

Ana Sayfa » Güncel » Engellilere yeni sosyal tesis
Paylaş
Tarih : 19 Ocak 2018 - 12:55

 

Mustafakemalpaşa Belediyesi, engelli vatandaşların kendilerine güvenen bireyler olarak yaşamı paylaşmaları amacıyla; eğitim, sağlık ve spor alanındaki ihtiyaçlarını karşılamaya devam eden çalışmalarına bir yenisini daha ekledi.

Engelli bireylerin sosyal ve fiziksel gelişimlerine destek için projelendirilen Engelsiz Yaşam Merkezi faaliyetlerine başladı.

Atariye Mahallesi Piri Reis Sokak’taki merkezi ziyaret eden Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, kütüphane, kurs ve dinlenme salonları ile basketbol sahası gibi alanlardan oluşan Engelsiz Yaşam Merkezi’nde engelliler için sıcak bir aile ortamının kurulacağını söyledi.

Spor ve eğitim çalışmalarının bir arada yürütüleceği merkezde incelemelerde bulunarak engelli vatandaşların taleplerini dinleyen Başkan Sadi Kurtulan, Mustafakemalpaşa’nın 131 mahallesinde yaşayan her engelli vatandaşa ulaşmayı hedeflediklerini belirtti.

 

‘Engelleri birlikte kaldırıyoruz’

 

Başkan Kurtulan: “ Sosyal Hizmetler Müdürlüğümüz öncülüğünde kurduğumuz bu merkez, sosyal belediyecilik anlayışının etkili bir örneğidir. Engelli kavramı zihinlerde vardır, üreten, ürettiğini toplumla paylaşanlar için hiçbir engel yoktur. Bizler göreve gelişimizin ilk gününden beri engelli kardeşlerimizi her alanda sosyal yaşama dair eden çalışmalara imza attık. Onların ihtiyaçlarını karşılamak, sorunlarına çözümler bulmak içinde saha çalışmalarını sürdürüyoruz. Engelsiz Yaşam Merkezi, 126 m2’lik bir bina ve spor alanından oluşuyor. 50 kişi aynı anda bu merkezden faydalanabilecek. Merkez de 1 adet engelli aracı şarj istasyonu bulunmaktadır. Akülü ve manuel araçları olan engelli bireylere, 4 kişi taşıma kapasiteli rampalı engelli taşıma aracıda hizmete sunulmuştur. Çevre düzenleme çalışmalarını da hızla tamamlıyoruz. Engellilerimiz için burada toplumsal hayata katılımı kolaylaştıracağız. Onların el becerilerini, basketbol ve tenis gibi sportif beklentilerini, kitap okuma ihtiyaçlarını bu merkezde karşılayacağız. Bununla birlikte engelli ailelerine yönelik eğitimler düzenleyeceğiz.

Hayatın engel tanımadığını hemşehrilerimizin de desteği ile bir kez daha kanıtlayacağız.” dedi.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Stratejik Ürünlere Yatırım Desteği
Stratejik Ürünlere Yatırım Desteği

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Bursa Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen, 5 milyon TL’ye kadar yüzde 100

Ak Parti Bursa Tam Teşkilat Toplantısı Yapıldı
Ak Parti Bursa Tam Teşkilat Toplantısı Yapıldı

Ak Parti Bursa teşkilatı, Belediye Başkanları ve ilçe Başkanlarının da katıldığı bir “Tam Teşkilat” toplantısı düzenledi. Ak Parti

Korkunç kazada can pazarı
Korkunç kazada can pazarı

Güllüce kavşağında meydana gelen korkunç kazada adeta can pazarı yaşandı. Hurdaya dönen otomobilde 1 kişi öldü 3 kişi yaralandı. Edinilen

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

KÖŞE YAZARLARI