Dolmuşçular Başkanı Taş Yetkilileri Eleştiri

Ana Sayfa » Güncel » Dolmuşçular Başkanı Taş Yetkilileri Eleştiri
Paylaş
Tarih : 07 Ağustos 2017 - 10:11

 

Mustafakemalpaşa 238 Nolu Taksi- Dolmuş Motorlu Araçlar Kooperatifi yaptığı basın açıklaması ile yetkilileri sert bir dille eleştirdi.

Dün saat 15:00’te Heykel Meydanı’nda gerçekleşen basın açıklamasına vatandaşlarda duyarsız kalmadı. Kooperatif başkanı İsmail Taş yaptığı açıklamada; “11 yıldır Mustafakemalpaşa halkının ulaşım sorununa çözüm getirerek hayatın kolaylaştırılmasına tüm kesimin menfaatini sağlayan halk arasında “mavi dolmuşlarımızın” kaldırılması istenmektedir. Burulaş isimli kuruluş belediyeye yaptığı baskılarla ilçe halkını mağdur etmektedir. Mustafakemalpaşa halk otobüslerini adeta haraca bağlayan bu kuruluş bununla yetinmeyip köy otobüslerine dahi el koymuştur. Bu tekelci yapı, şimdiden Mustafakemalpaşa halkına 11 yıldır en ucuz, en rahat ulaşım aracı olan mavi dolmuşları trafikten men etmektedir. Büyükşehir yasası yürürlüğe girdikten sonra köylünün alın teriyle alınan köy otobüslerine el koyup ardından aynı otobüsleri köylümüze kiralamıştır.

Taşıma ücretlerinden insafsızca pay talep eden, şehir içi otobüslerinin gelirlerinin de önemli bir kısmını adeta gasp eden bu tekelci yapıya dur demenin vakti gelmiştir. Bu yapılanlar en düşük ücretle rahat yolculuk yaparak evinin önüne kadar ulaşım olanağına kavuşmuş olan Mustafakemalpaşa halkına hakarettir. Halk bu tekelci yapıyı kırmak için elinden gelen mücadeleyi yapacaktır. Mahkeme kararıyla çalışmalarına izin verilen mavi dolmuşlarımızı yok etmek için her türlü mevzuat değişikliği yapan belediye yöneticileri, şimdide halkımızı dolmuşsuz bırakmaya çalışmaktadır. Ama biz buna müsaade etmeyeceğiz. Biz mavi dolmuşçular olarak bugün, burada, herkese duyuruyoruz ki; bu keyfi anlayış son bulana ve Mustafakemalpaşa halkı mavi dolmuşuna kavuşuncaya kadar mücadelemizi sürdüreceğiz. Biz dolmuşçular olarak bugüne kadar her muhatapla iletişim kurmayı denedik ve söz aldık. Ne yazık ki sözlerinde durmadıkları gibi bize en ufak destek dahi vermeyerek çabalarımızın sonuçsuz kalmasına vesile olmuşlardır. Halkın oylarıyla seçilenler makamdan kaynaklanan yetkilerini halkın aleyhine kullananlara fırsat vermeyeceğiz. Bugün burada dolmuşumu istiyorum kampanyamız sonuç alıncaya kadar her türlü meşru eylemle desteklenerek yürütülecektir. Mustafakemalpaşa halkının ‘dolmuşumu istiyorum’ kampanyamıza sahip çıkmaya ve kampanyanın ayrılmaz bir parçası olmaya devam edeceğini canı gönülden diliyoruz. İnanıyorum ki halkımızda bizlerden desteklerini esirgemeyecektir” diyerek sözlerine son noktayı koydu. Konuşmanın ardından katılımcıların yoğun alkışları ve tepkileri devam etti.

Bugünlere nasıl gelindi

2008 yılında dönemin belediye başkanı Hayri Öztetikler ve meclisin çoğunluğunu elinde bulunduran AKP meclis üyelerinin onayı ile ilçe halkının hizmetine sunuldu.

Vatandaşlardan tepki

Konuyla ilgili vatandaşların tepkileri de çığ gibi büyüyor. Vatandaşlar; “Mavi dolmuşlar bugün çeşitli bahanelerle halkın hizmetinden alınıyor. 2008 yılında mavi dolmuşlar yürürlüğe girince, dönemin AKP’li meclis üyeleri gazetelerin köşelerine ilan vererek ve her alanda halka hizmet olarak diye mavi dolmuşları propaganda aracı olarak kullandılar. Bu yaptıkları propagandaları ne çabuk unuttular. Şehir içi otobüsleri mavi dolmuşların çalışmaları durdurulunca mahalle aralarına girmeye başladılar. Mavi dolmuşlardan önce mahalle aralarına neden girmiyorlardı? Bu yolları hizmete mavi dolmuşçular açtı ve devam etmek onların ve vatandaşın hakkıdır” denildi. Şoförler Odası Başkanı Vahit Girgin ve Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Kahraman’da mavi dolmuşların kaldırılmasına ilişkin düşüncelerini katılımcılarla paylaşıp dolmuşçulara destek vererek Mustafakemalpaşa’da yeniden dolmuşların başlamasını istediler.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Hayvan Hırsızları Yakalandı
Hayvan Hırsızları Yakalandı

Karacabey’den çaldıkları hayvanları, Mustafakemalpaşa’da satan hırsızlar yakalandı. Edinilen bilgiye göre, Karacabey’in Hotanlı Mahallesi’nde

MUSTAFAKEMALPAŞA MAĞARALARI PROJESİ
MUSTAFAKEMALPAŞA MAĞARALARI PROJESİ

  Türkiye’de ilk kez bir ilçe genelinde alan taraması yaparak gerçekleştirilen çalışmada rekor sayıda mağaraya ulaşıldı.  Haziran

“Yok Olmasın Geleceğimiz”
“Yok Olmasın Geleceğimiz”

Her Türlü Bağımlılığa Karşı “Yok Olmasın Geleceğimiz” isimli sosyal sorumluluk projesi kapsamında Bursa Bilim Teknoloji Merkezi gezisi

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz