Başkan Kurtulan Gazeteciler Günü’nü kutladı

Ana Sayfa » Güncel » Başkan Kurtulan Gazeteciler Günü’nü kutladı
Paylaş
Tarih : 12 Ocak 2018 - 14:17

 

Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, 10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla yerel ve ulusal basın temsilcileriyle kahvaltıda buluştu.

Öğretmen Evi’nde düzenlenen etkinliğe Başkan Kurtulan’ın yanı sıra; yerel gazete ve radyo çalışanları, ulusal ajans temsilcileri ve köşe yazarları katıldı.

Kahvaltıda basın mensuplarıyla sohbet eden Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, 10 Ocak 1961 tarihinde yürürlüğe giren 212 sayılı yasanın kabulüyle ilan edilen ve Türk basınında bir dönüm noktası olan ‘Çalışan Gazeteciler Günü’nün 57. yıldönümünü kutladı.

 

‘Farklı düşünce ve görüşlere her zaman açığız’

 

İfade özgürlüğünün en etkili aracı olan basının, farklı düşünce ve görüşleri nesnel bir şekilde ortaya koyarak, toplumun bilinçlenmesinde, huzur ve güven ortamının güçlenmesinde büyük rol oynadığına dikkat çeken Başkan Sadi Kurtulan konuşmasında şunları söyledi; “

Basının ulaştığı seviyede en büyük pay kuşkusuz görevini, şartlar ne olursa olsun fedakârca yapan basın çalışanlarına aittir. Yaşadıkları kentin sorunlarını gündeme taşıyarak idarecilerin çalışmalarına yardımcı olan, etkin çözüm önerileriyle toplum mekanizmasının daha hızlı şekilde çalışmasına yön veren gazetecilerimizin yorum ve görüşleri ülkemizin gelişmesi açısından son derece önemlidir. Basın mensuplarımızın sorunlarının çözülmesi, haklarının iyileştirilmesi, hak ettikleri şartlara ve çalışma ortamlarına kavuşturulması, şüphesiz basınımızı daha da güçlü kılacaktır. Bu duygularla; gazete, radyo, dergi, internet ve televizyon başta olmak üzere medyamızın her türlü kolunda ilkeli, sorumlu, tarafsız gazetecilik anlayışı içinde hareket eden tüm basın çalışanlarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutlar, başarılarının devamını dilerim.”

Mustafakemalpaşa’da yapılan hizmetler hakkında bilgiler veren Başkan Sadi Kurtulan, programın ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayarak günün anısına çeşitli hediyeler takdim etti.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Kanar “Ak Parti Daha Ne Yapsın”
Kanar “Ak Parti Daha Ne Yapsın”

* Halkın güvendiği adam olarak hizmet etmeye devam Mustafakemalpaşa Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Kanar ve Yönetim kurulu Üyesi Başkan Yardımcısı

İyi Parti İlçe Teşkilatı Tanıtımı Toplantısını Yaptı
İyi Parti İlçe Teşkilatı Tanıtımı Toplantısını Yaptı

                     Mustafakemalpaşa İyi Parti ilçe teşkilatı tanıtımı Cumartesi günü saat 13:00 de Mustafakemalpaşa Belediye

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Bursa’ya geliyor
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Bursa’ya geliyor

Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Kanar “Mustafakemalpaşa İlçe Yönetimi ve üyelerimizin katılımı ile AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz