Akkoyunlu “Mustafakemalpaşa Sağlıklı Hayat Merkezi’ne Kavuşuyor”

Ana Sayfa » Güncel » Akkoyunlu “Mustafakemalpaşa Sağlıklı Hayat Merkezi’ne Kavuşuyor”
Paylaş
Tarih : 06 Ekim 2017 - 12:15

 Mustafakemalpaşa Eski Devlet Hastanesi olarak hizmet veren ve yeni İlçe Devlet Hastanesinin hizmete girmesi ile atıl kalan hizmet binası yeniden şekillendiriliyor. Vatandaşlarımızın merak ettiği ve akıbetinin belirsizliği merak uyandırmakta olan eski hastanemizin hakkında Ak Parti İlçe Başkanı Sadettin Akkoyunlu açıklama da bulundu.

  Akkoyunlu yaptığı açıklamada “Eski Devlet Hastanemizin olduğu yere Sağlık Bakanlığı’nın 1. basamak sağlık hizmetlerini geliştirme projesi kapsamında ilçemizde inşaatına başlandı. Kısa zaman içersinde halkımızın hizmetine sunulacak olan “SAĞLIKLI HAYAT MERKEZİ” vatandaşlarımıza gün içersinde basit enjeksiyon ve pansuman hizmetleri verileceği gibi, vatandaşlarımızın yaşam kalitesini arttırmak adına kronik hastaların takibi ve bilinçlendirilmesi, kanser erken tanı ve yönlendirme işlemleri, verem savaş dispanseri ve veremle mücadele faaliyetleri, 112 acil sağlık hizmetleri istasyonları,tütün ve bağımlılık yapıcı maddelerle mücadele ve rehabilitasyon işlemleri, sağlıklı gebelik, sağlıklı ergenlik,sağlıklı yaşlanma eğitimleri yapılacaktır.

  İlçe Sağlık Müdürlüğü ve yönetim hizmetleri de aynı bina içersinde olacaktır.Halk sağlığının geliştirilmesi ve kronik hastalıkların önlenmesi,kanserin başlamadan önüne geçilmesi gibi bir çok önemli görevleri olan 1.BASAMAK SAĞLIK HİZMETLERİ’nin ilçemizde gelişmesi açısından güzel bir atılım olan SAĞLIKLI HAYAT MERKEZİ ile ilçemizde sağlık hizmetleri en üst düzeye çıkarılması hedeflenmektedir.

  Bu çalışmaların yanı sıra teşkilatımızın takibini yaptığı hayata geçirilmesi için büyük mesai harcadığı kırsal mahallelerde sağlık hizmetinin devamlılığı için aile hekimlerinin gezici sağlık hizmetlerinin yanında toplum sağlığı merkezi bünyesinde sağlık personeli ve araçlarla MOBİL SAĞLIK HİZMETLERİ oluşturulması planlanmaktadır. Bu çalışmanın da son aşamalarına gelinmiş bulunmaktadır.Bu programlama ve hizmet her gün belirlenen güzergahlar ile ilçemizde bulunan ve Büyükşehir Yasası ile köyden mahalle olan her bir yerleşim yerine 

MOBİL SAĞLIK HİZMETİ ile sağlık hizmeti ulaştırılacaktır. Özelikle yakından takibini yaptığımız bu proje hayata geçirildiğinde merkezde bulunmayan 110 mahallemiz sağlık hizmetini yerinde alacaktır.

  Bu çalışma içinde başta İl Sağlık Müdürlüğümüz ve İlçe Sağlık Müdürlüğümüz ve  Sağlık Bakanlığını tüm kadroları ile tebrik eder bir an önce hayata geçmesini dört gözle beklemekteyiz. 

  Halkımız en iyi hizmeti hak etmektedir. Bizlerde Ak Kadrolar olarak daha iyi hizmetin halkımıza ulaşması için gece gündüz demeden bıkmadan yorulmadan çalışacağız.

DURMAK YOK YOLA DEVAM “dedi.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Hayvan Hırsızları Yakalandı
Hayvan Hırsızları Yakalandı

Karacabey’den çaldıkları hayvanları, Mustafakemalpaşa’da satan hırsızlar yakalandı. Edinilen bilgiye göre, Karacabey’in Hotanlı Mahallesi’nde

MUSTAFAKEMALPAŞA MAĞARALARI PROJESİ
MUSTAFAKEMALPAŞA MAĞARALARI PROJESİ

  Türkiye’de ilk kez bir ilçe genelinde alan taraması yaparak gerçekleştirilen çalışmada rekor sayıda mağaraya ulaşıldı.  Haziran

“Yok Olmasın Geleceğimiz”
“Yok Olmasın Geleceğimiz”

Her Türlü Bağımlılığa Karşı “Yok Olmasın Geleceğimiz” isimli sosyal sorumluluk projesi kapsamında Bursa Bilim Teknoloji Merkezi gezisi

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz